Piroska: Všetci videli ruku, no mrzí ma moja impulzívnosť

Piroska: Všetci videli ruku, no mrzí ma moja impulzívnosť

27.04.2014 | Milan Ondruš, foto: mesto Senica

Seničania dôležitý súboj s Košicami zvládli. V divokej prestrelke zvíťazili 3:2. Kto nebol na futbale, môže ľutovať. Hral sa otvorený futbal. Pred oboma bránkami bolo počas celého zápasu veľmi rušno. Víťazstvo zariadil v 70. min strelou z priameho kopu domáci kapitán Juraj Piroska.

Seničania v prvom polčase dvakrát prehrávali. Za každým ale dokázali vyrovnať. „To už je otrepaná pesnička, aké lacné góly dostávame. Našťastie sme to otočili a dokázali zvíťaziť. Na oboch stranách bolo viacero šancí. My sme dali o jeden gól viac a dokázali sme zvíťaziť. Sú to pre nás dôležité tri body,“ hovorí senický kapitán Juraj Piroska.

Spolu s Tomášom Malecom je momentálne Piroska najlepším strelcom Corgoň ligy s 13-tmi gólmi. V 70.min si postavil loptu meter za šestnástku a z priameho kopu rozhodol o víťazstve Senice 3:2. Brankár Košíc Tofiloski sa pohol za múr, čo rodák z Bratislavy správne predpokladal. „Brankári majú radi chodiť poza múr. Pohol sa tam i teraz a som rád, že lopta doskackala do brány. Veril som si, vedel som presne, čo spraviť,“ opisuje rozhodujúci okamih stretnutia Piroska.

Hoci do konca stretnutia bolo viacero momentov, ktoré dvíhali divákov zo sedačiek, najemotívnejší moment prišiel 5 minút pred koncom. Hosťujúci Korijkov zastavil loptu rukou. Domáci kapitán všetko sledoval z tesnej blízkosti rovnako ako čiarový rozhodca. Na obrovské prekvapenie však asistent Hancko ruku nesignalizoval, na čo Piroska reagoval emotívnou gestikuláciou, pri ktorej vyrazil z ruky zástavku čiarovému rozhodcovi. „Som emotívny typ futbalistu. Som veľmi nahnevaný, ak sa Senici nedarí, alebo sa jej krivdí. Všetci videli, ako hráč Košíc zahral rukou, ja som to sledoval z pol metra. Potom ma už ovládli emócie. Keď mám povedať pravdu, zahnal som sa. Že tam mal rozhodca v tom momente zástavku, to ma mrzí. Bohužiaľ, oslabil som mužstvo. Veľmi ma to mrzí, nemal som tak reagovať. Sám som zvedavý, ako to pre mňa dopadne. Nebola to totiž len moja chyba,“ vysvetľuje nešťastný okamih z 85.min Piroska.

Seničania potom aj vďaka výbornému zákroku Michala Šullu víťazstvo ustrážili a získali dôležité tri body. V ďalšom zápase cestujú do Ružomberka (3.5.2014 o 17:30) 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
So Žilinou po smolnom závere nakoniec remíza

So Žilinou po smolnom závere nakoniec remíza

30.11. | TASR
V piatok proti Žiline po polčase prerušené, dohrá sa v utorok 30.11.

V piatok proti Žiline po polčase prerušené, dohrá sa v utorok 30.11.

29.11. | FK Senica, foto: mskzilina.sk
Vrátiť sa k poctivým a pracovitým výkonom

Vrátiť sa k poctivým a pracovitým výkonom

24.11. | Redakcia
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu