Vo výbornom zápase remíza našich dorastencov s Rusmi

25.04.2014 | Milan Ondruš

Bol to výborný zápas. Senickí dorastenci si v prípravnom medzinárodnom zápase zmerali sily s Ruskom U18. Kvalitný obojstrannmý duel sa nakoniec skončil deľbou remízou 1:1.

Góly: 6. Baumgartner (11m) – 4. Golovin, rozhodovali: Španka – Patka, Koníček, 800 divákov

FK Senica: Kubica – Otrísal, Kapusta, Včelka, Privrel – Pittner- Baumgartner, Chechelashvili, Malý, Královič – Kosorín (striedali: Valkovič – Šustek, Chvál, Mihálik, Čunta, Balážik, Konečný)

Rusko U18: Rudakov – Yhuravlev, Chernov, Buranov, Makarov, Barinov, Golovin, Zuev, Mayrovich, Novak, Yakuba (striedali: Kuynetzov – Nikolaesh, Kuzmichev, Sheydayev, Rudkovsky, Gasilin, Nurissov, Nesterenko, Belikov)

Už budúci týždeň štartuje na Slovensku prestížny Slovakia Cup v kategórii do 18 rokov. Obhajcovia trofeje Rusi sú už na Slovensku. V rámci prípravy na turnaj sa v piatok doobeda stretli s dorasteneckým výberom Senice do 19 rokov. Na tribúnach panovala dobrá nálada, na štadión si našlo cestu vyše 500 žiakov zo senických základných a stredných škôl. Už v štvrtej minúte šli ruské talenty do vedenia, keď sa presadil Golovin. O dve minúty už bolo vyrovnané, keď z pokutového kopu vyrovnával Baumgartner. Hral sa výborný futbal. Rusi hýrili najmä v prvom polčase aktivitou, v siedmej minúte musel predviesť svoje umenie domáci gólman Kubica, keď zastavil strelu Golovina i Mayrovicha. Seničania sa výborne hýbali, boli Rusom vyrovnaným súperom. Po polhodine hry sa k strele dostal Otrísal, no jeho strelu hosťujúca obrana zblokovala. V prvom polčase sa blysol niekoľkými exkluzívnymi brankárskymi zákrokmi domáci Kubica.

Po zmene strán obe družstvá prestriedali. Dobrý futbal pokračoval. Šance mali domáci i hostia. Päť minút pred koncom pálil Nurisov, Valkovič ale ukázal svoje kvality. V domácich farbách to skúšal spoza 16-ky Malý, no prestrelil bránu. Seničania tak remizovali s Ruskom 1:1. Výsledok i predvedený výkon ich môže nakopnúť do záverečných bojov o najvyššiu dorasteneckú priečku.