Takto sa v derby nehrá

Takto sa v derby nehrá

20.04.2014 | Milan Ondruš, foto: Marián Bazala

Regionálne derby sa začalo úžasným autovýjazdom, ktorý Železná únia zorganizovala v spolupráci s FK Senica. Autoinváziu na kopanice zažili posádky vo vyše ako 30 autách. Výborná atmosféra panovala aj na tribúnach počas zápasu. Futbal ale zaostával. Najmä výkon Seničanov nebol dobrý.

„Z našej strany to bolo podpriemerné stretnutie. Z vonku sa nám nedarí voziť body. Pokiaľ nevystrelíme na bránu, nie sme nebezpeční v ofenzíve, tak ťažko môžeme pomýšľať na nejaký bodový zisk,“ hodnotí slabý výkon svojich zverencov kormidelník Senice Pavel Hapal.

Vzadu bojoval, čo mu sily stačili senický stopér Petr Pavlík. Ani on však nedokázal zabrániť dvom gólom do siete Michala Šullu. Myjava vyhrala 2:0. Viac bojovala, viac sa bila o výsledok. Seničanom chýbala kvalita, bojovnosť, presnosť prihrávok a niektorým i chuť odovzdať na ihrisku maximum. „Takto sa v derby nehrá. Musíme si náš výkon nechať prejsť v hlave. Zanalyzovať si ho. Dnes to bolo slabé po každej stránke. Takto to ďalej nepôjde,“ hovorí Pavlík.

Oba góly Myjavy padli v druhom polčase. Pilier senickej defenzívy krúti hlavou najmä nad tým druhým. „Prvý ok. Pekne to tečoval hlavou. Ale pritom druhom zostáva rozum stáť. Pripravujeme sa na štandardky, vieme, že ich má Myjava silné a my si necháme dať gól práve zo štandardky. To je zlé, je to špatné. Všetci sme nahnevaní sami na seba. Vieme, že to nebolo ono. V derby musí byť oveľa lepší výkon, než sme predviedli,“ hnevá sa odchovanec Baníka Ostrava.

Tabuľka sa vyrovnáva. Medzi treťou Senicou a ôsmou Banskou Bystricou je len 5 bodov. Až tri mužstvá majú pritom zhodný počet bodov, 41. Seničania si pred sezónou dali cieľ. Po štvrtýkrát sa pozrieť do pohárovej Európy. „S takýmto výkonom to ale nepôjde. Našim jediným cieľom je ubojovať Európu. V pohári nám to nevyšlo. Ostáva už len liga. Musíme zbierať body. Vrch tabuľky je tak našľapaný, že to pôjde ťažko. Ale musíme proste. Pred nami sú ďalšie zápasy, v ktorých musíme bodovať,“ dodáva senický stopér.

Veľkú vďaku si zaslúžia fanúšikovia FK Senica, ktorí v hojnom počte pricestovali do Myjavy a spolu s domácimi fanúšikmi sa postarali o krásnu športovú kulisu. „Fanúšikovia boli výborní. Ďakujeme im a zároveň nás to strašne mrzí, že sme im deň pokazili. Musíme sa ale pozberať a bojovať ďalej,“ uzatvára Petr Pavlík.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
So Žilinou po smolnom závere nakoniec remíza

So Žilinou po smolnom závere nakoniec remíza

30.11. | TASR
V piatok proti Žiline po polčase prerušené, dohrá sa v utorok 30.11.

V piatok proti Žiline po polčase prerušené, dohrá sa v utorok 30.11.

29.11. | FK Senica, foto: mskzilina.sk
Vrátiť sa k poctivým a pracovitým výkonom

Vrátiť sa k poctivým a pracovitým výkonom

24.11. | Redakcia
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu