V derby budú rozhodovať maličkosti

V derby budú rozhodovať maličkosti

17.04.2014 | Milan Ondruš

Hovorí sa, že derby zápasy nemajú favorita. A je to pravda. Hoc postavenie v tabuľke a aktuálna forma môže o niečom vypovedať, derby môžu dopadnúť akokoľvek. V záhorácko-kopaničiarskom meraní síl sú na tom v tomto ligovom ročníku lepšie Záhoráci. Myjavčania si ale na nich po výhre na Pasienkoch s domácom Slovanom brúsia zuby.

Derby ako remeň. Kopanice alebo Záhorie? V sobotu o 19:00 sa začne šieste corgoňligové záhorácko-kopaničiarske derby. O dôležitosti zápasu nemôže nik polemizovať. „Tieto derby majú vždy atmosféru a inú príchuť ako ostatné zápasy,“ hovorí Záhorák od špiku kosti a senický útočník Jakub Kosorin. „S Myjavou to je vždy špecifické. Každý, kto pochádza z tohto regiónu to tak musí cítiť. Pre mňa je zápas špecifický hneď dvakrát. Práve proti Myjave som si na jeseň odkrútil corgoňligovú premiéru,“ dodáva senický benjamínok.

Myjavčania budú chcieť doma uspieť. Ich silnou zbraňou môže byť agresivita a silné domáce prostredie. Práve v bojovnosti a nasadení ich ale Záhoráci naposledy predčili, keď doma vyhrali jednoznačne 3:1. Navyše Senica v Myjave ešte neprehrala. „Očakávam veľmi náročný zápas pred skvelou kulisou. Bude to duel, v ktorom budú rozhodovať maličkosti. Chceme sa pobiť o dobrý výsledok,“ hľadí na sobotný zápas Jakub Kosorin.

Dôležitým kľúčom k úspechu budú zaiste osobné súboje. Kto v nich bude víťaziť, bude sa radovať i po zápase. Rodák z Brodského v tom má jasno. „Musíme jazdiť od prvej do poslednej minúty nie na sto, ale na 120 percent. Musíme sa takisto vyvarovať zbytočných chýb. Verím, že máme kvalitu na to, aby sme zápas zvládli,“ dúfa v dobrý výsledok Kosorin.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
So Žilinou po smolnom závere nakoniec remíza

So Žilinou po smolnom závere nakoniec remíza

30.11. | TASR
V piatok proti Žiline po polčase prerušené, dohrá sa v utorok 30.11.

V piatok proti Žiline po polčase prerušené, dohrá sa v utorok 30.11.

29.11. | FK Senica, foto: mskzilina.sk
Vrátiť sa k poctivým a pracovitým výkonom

Vrátiť sa k poctivým a pracovitým výkonom

24.11. | Redakcia
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu