Výstavba športovej haly FK Senica finišuje

Výstavba športovej haly FK Senica finišuje

01.10.2010 | Redakcia

20101001V areáli FK Senica rastie nová športová hala (grafická štúdia na titulnom obrázku). S výkonným riaditeľom klubu Ing. Jozefom Rosom sme sa pozhovárali o finišujúcich prácach ako aj o jej následnom využití.

 

Športová hala začína mať reálne kontúry. Ako sa stavba vyvíja?

Výkopové práce sa začali v júni. V rovnakom termíne sme začali s vymeriavaním stavby. Momentálne je položená základová doska, betónové základy a štrkový podklad. V týchto dňoch sme začali pokladať pružnú podlahu. Vzhľadom na poveternostné podmienky sme museli túto činnosť na chvíľu prerušiť. Podklad sa môže dávať iba za absolútne suchého počasia.

 

Aký povrch bude v hale nainštalovaný?

Po uložení pružnej podložky tam dáme umelú trávu LigaTurf. Jej výška je 4 cm a bude sa zasypávať kremičitým pieskom a biologickým granulátom. Túto fázu výstavby by sme chceli ukončiť najneskôr do budúceho týždňa. Keď bude dokončený podklad, začneme s budovaním skeletu haly. Súbežne s tým sa začne aj inštalácia svietidiel, ktoré dodáva spoločnosť OMS, s. r. o. Ak sa nevyskytnú žiadne neočakávané komplikácie, hala by mala byť dokončená koncom októbra.

 

Ako bude vyzerať vnútro haly po jej dokončení?

Základová doska má rozmer 70 x 50 m. To znamená, že sa tam dajú nachystať dve hádzanárske ihriská v rozmeroch 20 x 40 m, alebo pri využití plnej kapacity sa tam dá hrať na jednom veľkom ihrisku zodpovedajúcom cca polovici klasického futbalového ihriska.

 

Podobná hala je ojedinelým zjavom nie len v Senici, ale i v širokom okolí. Kto ju bude využívať?

Hala bude slúžiť prioritne na tréningy mládežníckych tímov FK Senica. Otvoriť ju chceme koncom októbra, čiže celé zimné obdobie bude k dispozícii nie len mládežníckym výberom, ale aj seniorskému mužstvu. Okrem tréningov tam chceme organizovať množstvo turnajov. V prípade, že bude v hale voľné okienko, vieme si predstaviť, že bude prístupná aj pre širokú verejnosť.

 

Aké bude vybavenie haly?

Hala je trošku atypická. Jej výška bude 13 metrov. Kraje sú skosené. Sú tam krátke výbehové zóny v tvare podkovy. Na týchto miestach budú priestory pre divákov, resp. pre hráčske lavice jednotlivých družstiev. Okrem samotnej športovej časti máme nachystané aj riešenie sociálneho zázemia. V riešení sú štyri mobilné šatne a toalety. Perspektívne riešime aj pevné sociálne zázemie. Mala by to byť dvojposchodová betónová budova. Okrem šatní a sociálok by tam mala byť aj regeneračná a rehabilitačná linka ako aj posilňovňa.

 

Bude otvorenie haly spojené so slávnostným ceremoniálom?

Určite áno. V týchto dňoch diskutujeme o tom, ako celé otvorenie pripravíme po organizačnej stránke. Je to významná udalosť, preto chceme otvorenie ladiť do slávnostného šatu.

 

Základné údaje o hale

Rozmery: 70 x 48 m

Výška: maximálna výška: 13 m, upravený profil haly: meter od kraja - výška stropu 2 m, tri metre od okraja - výška takmer 5 m

Povrch: pružná podložka o hrúbke 2,5 cm, následne umelá tráva LigaTurf 240 RS 22/4 o výške 4 cm, s tvarovou pamäťou, monofil, certifikát FIFA - dve hviezdy, 3. generácia, ktorá sa zasype kremičitým pieskom v množstve cca 65t a ekologickým granulátom zelenej farby Bionpro cca 40 t

Osvetlenie: systém nepriameho osvetlenia pre zníženie oslepovania a efektívnejšie využitie svietidiel, ktoré dodáva fy. OMS, s.r.o., Senica.

Vykurovanie: v chladnejšom období bude temperované vykurovacou jednotkou, ventilátor zabezpečovací pretlak podľa vonkajších poveternostných podmienok je istený nezávislým zdrojom - dieselovým agregátom a náhradným ventilátorom

 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Organizačné pokyny pre divákov pred zápasom s Michalovcami

Organizačné pokyny pre divákov pred zápasom s Michalovcami

13.10. | FK Senica
Prehra so Sereďou gólom v nadstavenom čase

Prehra so Sereďou gólom v nadstavenom čase

4.10. | TASR, foto: Braňo Španka
Šimon Šumbera: Verím, že zajtra uspejeme

Šimon Šumbera: Verím, že zajtra uspejeme

1.10. | FK Senica, foto: Braňo Španka
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu