Samuel Mráz zažil corgoňligový debut

Samuel Mráz zažil corgoňligový debut

14.04.2014 | Milan Ondruš

Mladý, len 16-ročný, odchovanec Futbalovej akadémie FK Senica a mládežnícky reprezentant Samuel Mráz si pripísal na svoje konto prvých 61 corgoňligových minút. Debut zažil v sobotňajšom zápase proti AS Trenčín.

Tréner Pavel Hapal dal Samuelovi Mrázovi dôveru od začiatku. Šikovný stredopoliar mal spočiatku trému. Po chvíli však opadla. „Už počas týždňa som trénoval s A-tímom. Prvýkrát som sa dozvedel, že pôjdem na ihrisko až v deň zápasu na rannej rozcvičke. Bolo to pre mňa niečo nové. Drobnú trému som, prirodzene, mal. Chalani ma ale povzbudzovali a pomohli mi. Počul som aj povzbudivé pokriky z tribúny. Hralo sa mi dobre,“ hovorí Samo Mráz.

Talentovaný futbalista strávil na ihrisku 61 minút, keď ho striedal ďalší benjamínok v senických farbách Jakub Kosorin. „Vyhrali sme, pocity po zápase sú teda len dobré. Som rád, že som dostal príležitosť v seniorskom tíme. Budem sa snažiť naďalej, aby podobných príležitostí pribúdalo,“ dodáva Mráz.

V drese Záhorákov je okrem Mráza viacero mladých tvárí, z ktorých je väčšina z vlastnej liahne. Corgoňligové minúty pribúdajú Jakubovi Kosorínovi, Denisovi Ventúrovi či Jurajovi Chvátalovi (momentálne zranený, pozn.red.). O miesto v zostave sa však bijú i Zdeno Filípek, Tomáš Komara, Marek Rajník, Jakub Krč či Timotej Královič. „Myslím, že to je správne, ak mladí dostávajú viac príležitostí. Vieme, že klub chce postupne do A-tímu zapracovávať viac a viac mladých hráčov. Na nás je sa snažiť,“ hovorí Samo Mráz. 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

10.7. | Redakce
Zodpovednosť za senický dres

Zodpovednosť za senický dres

9.7. | Redakce
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu