Dvanásťgólový Piroska zariadil dôležité víťazstvo nad Trenčínom

Dvanásťgólový Piroska zariadil dôležité víťazstvo nad Trenčínom

13.04.2014 | Milan Ondruš

Senický kapitán Juraj Piroska v tejto sezóne dokazuje, akým dôležitým článkom je v zostave Záhorákov. Proti Trenčínu mu opäť futbal chutil. Bol u všetkého podstatného a dvoma gólmi z pokutových kopov zariadil svojmu tímu víťazstvo 2:1.

Po bezgólovom prvom polčase prevzali Seničania opraty zápasu. Po zmene strán boli lepším, futbalovejším tímom. Záhoráci sa viac drali dopredu. Nečudo, po domácich zaváhaniach s Trnavou (0:1), Dunajskou Stredou (3:3) a Slovanom (1:3) chceli Záhoráci potešiť domácich fanúšikov. „Povedali sme si toho pred zápasom dosť. V predchádzajúcich zápasoch to nefungovalo. Dnes to, až na tú poslednú situáciu a inkasovaný gól, fungovalo. Obrana fungovala dobre. Nespomínam si, že by Trenčín mal úplne vyloženú šancu. My sme si ich vypracovali viacero a zaslúžene sme vyhrali,“ hovorí senický kapitán Juraj Piroska.

Hoci si Seničania vypracovali viacero gólových príležitostí na skórovanie, rozhodli až dva presné zásahy z pokutových kopov z 80. a 85.minúty. Pri oboch bol Juraj Piroska. Raz strieľal k pravej žrdi, raz k ľavej. „Pri prvej som mal jasno. Pri druhej som váhal. Prešli okolo mňa dvaja hráči Trenčína. Tuším mi tam aj niečo povedali. Nejako som to ale nevnímal. Povedal som si, že idem na druhú stranu a vyšlo to,“ hovorí už dvanásťgólový v Corgoň lige Juraj Piroska.

Druhým presným zásahom do siete Trenčína sa Piroska dostal na čelo corgoňligových kanonierov, kde spolu s ním sú i Ružomberčan Tawamba Kana a Trenčan Tomáš Malec. „Samozrejme, ma to teší. Osobne sa ale na to príliš nepozerám. Radšej by som bol, ak som mal dva góly na konte a Senica by bola o dve priečky v tabuľke vyššie. Pozerám sa vždy na úspechy klubu, nie na moje," hovorí senický vodca. 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po víťazstve nad ViOnom sme vyhrali skupinu Tipsport ligy
2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

21.1. | Redakcia
V prvom zápase prípravy výhra nad Trnavou
2

Copyright © 2022 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu