Mladí Seničania v nemeckom Norimbergu

Mladí Seničania v nemeckom Norimbergu

10.04.2014 | Milan Ondruš

Na takýto zážitok len tak nezabudnú. Senickí mladí futbalisti do 11 rokov absolvovali uplynulý víkend (4. - 6. apríla) turnaj v nemeckom Norimbergu. A nielen to. Chlapci sa osobne stretli so slovenským reprezentantom Róbertom Makom a bývalým reprezentantom Marekom Mintálom. Zavítali i medzi 50-tisícovú kulisu na zápas Bundesligy Norimberg – Mőnchengladbach.

Senické mladučké futbalové talenty pozval na turnaj nemecký bundesligový 1. FC Norimberg. Celý zážitok začal okamžite po príchode. „Boli sme sa pozrieť na tréning A-tímu. Potom nás privítal člen realizačného tímu a bývalý vynikajúci slovenský futbalista Marek Mintál. Chlapci mali priestor na krátku debatu,“ opisuje začiatky nemeckého pobytu tréner Ján Blaháč.

V piatok podvečer absolvovali senickí prípravkári spoločný tréning s rovesníkmi z Norimbergu. V sobotu turnaj siedmich družstiev. „Hralo sa systémom každý s každým. Zaujímavosťou bolo, že na turnaji sa nerátali body, nevyhodnocoval sa víťaz ani porazený. Výsledky boli druhoradé. Myslím, že tento fakt by sme mohli preniesť aj na Slovensko,“ dodáva Blaháč.

Zážitkami nabitý víkend pokračoval. Po turnaji sa 20-členná výprava FK Senica ocitla medzi 50-tisícovým rozvášneným davom domácich fanúšikov, ktorí prišli na duel Bundesligy Norimberg - Mőnchengladbach. Po večeri ich potom prišiel pozdraviť slovenský reprezentant Róbert Mak. „Chalani ho nechceli pustiť. Stále sa ho niečo vypytovali. Bol to pre nich neskutočný zážitok. Robo im dal veľa cenných rád do budúcnosti a venoval nám i jeho dres s podpisom,“ opisuje krásne zážitky kouč mladých Seničanov a dodáva: „Bol to pre nás nádherný zážitok. Chceme sa zaň poďakovať domácemu klubu 1. FC Norimberg a takisto FK Senica za takúto možnosť.“

Kto absolvoval turnaj v Norimbergu?

Futbalisti: Tamarka Morávková, Dominik Čermák, Marcus Adamec, Dominik Čmarada, Samuel Nosek, Tomáš Krč, Ján Vrablic, Erik Mangera, Marcel Vizváry, Jozef Pukančík, Lukáš Koprna, Daniel Bogdalík, Sebastián Jankovič, Róbert Morávek. 

Realizačný tím: Ján Blaháč, Peter Kukliš (tréneri), Juraj Čermák (vedúci družstva), Andrea Čermáková (zdravotník), Jozef Vaculka (šofér)

Fotogaléria

           
 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po víťazstve nad ViOnom sme vyhrali skupinu Tipsport ligy
2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

21.1. | Redakcia
V prvom zápase prípravy výhra nad Trnavou
2

Copyright © 2022 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu