Martin Kunštek obdivuje Škrtela a Liverpool

Martin Kunštek obdivuje Škrtela a Liverpool

28.09.2010 | Redakcia

maj 01

Po zranení sa teší na tréningovú prácu

Nadaný brankár si musel v posledných dňoch od plnohodnotnej tréningovej driny nútene oddýchnuť. Z prípravného procesu ho vyradilo zranenie. „Trénovali sme streľbu. Spoluhráč vypálil prudkú ranu. Loptu som vyrážal pravou rukou. Čosi mi tam prasklo a bolo to. Vykĺbená ruka. Najskôr som ostal ležať na zemi, keď som sa však staval, rameno mi skočilo späť,“ vracia s k nepríjemnému okamihu brankár čakajúci na výsledky od doktora. Podľa nich by sa mal v najbližších dňoch zapojiť do tréningu. Na spoluhráčov sa už veľmi teší. „Hoci sa o brankároch hovorieva, že sú samotármi, ja som skôr do partie. Teším sa na tréningy s Mirom Mentelom i Pavlom Kameschom. Často spolu trénujeme centre a rozohrávku. Ale samozrejme, teším sa aj na spoločné tréningy s tímom,“ vyjadril pocity ambiciózny brankár, dávajúc: „Ťažko sa mi hodnotia moje plusy a mínusy, ale pokúsim sa. Najväčšou prednosťou je asi moja výška. Stále mám iba 16 rokov. Hádam ešte nejaký ten centimetrík narastiem. Napriek výške si myslím, že to nie je najhoršie ani na čiare. Navyše celkom dobre ovládam aj pokutové územie, aj keď priznávam, že vybiehanie medzi moje silné stránky nepatrí,“ odkrýva slabé miesta nadaný športovec prízvukujúc, že na odstránení nedostatkov tvrdo pracuje.

Postupné ciele

Každé dieťa či tínedžer má svoje vzory, sníva svoje sny. Platí to aj o Martinovi. Hoci jeho najobľúbenejším klubom je FC Liverpool, na červený dres osemnásťnásobného anglického šampióna zatiaľ nemyslí. „Dávam si postupné ciele. Najbližšou métou je prebojovať sa do prvého mužstva FK Senica. Starších kolegov veľmi dobre poznám. Najbližšie mám samozrejme k Michalovi Šullovi. Sme na podobnej vekovej úrovni,“ hľadí smerom k výberu Stanislava Grigu vysoký brankár. V kútiku duše ale určite skrýva aj veľký sen o klube sídlacom neďaleko rieky Mersey.

Medzi hviezdami

V Lakšárskej Novej Vsi sa z času na čas stretnú futbalové osobnosti Slovenska. Na jednom z týchto exhibičných zápasov nechýbal ani Martin Škrteľ. Jeho mladší menovec sledoval atraktívny duel domácich proti osobnostiam nespúšťajúc oči z obľúbeného športovca. „Bol to fakt krásny zážitok. Vidieť toľko hviezd pokope sa nestáva každý deň. Po zápase som sa dokonca s obrancom FC Liverpool odfotil. Je to jeden z najvzácnejších obrázkov v mojom archíve,“ pochválil sa cenným artefaktom mladý brankár.

Ťaženie v Nike Premier Cupe

Vstup do ligového dorastu sa Martinovi vydaril. „Pamätám si na premiéru v sedemnástke. Hrali sme v Banskej Bystrici. Zápas sa mi vydaril. Mal som viacero dobrých zákrokov. Chytil som dokonca aj jedenástku,“ spomína si na minuloročný duel vysoký futbalista vysvetľujúc: „Pri pokutových kopoch rozbeh súpera príliš nesledujem. Stranu si vyberám intuitívne.“ Skúsenosti s chytaním penált využil vo finále predvlaňajšieho Nike Premier Cupu. Seničania sa v ňom postavili proti Ružomberku. Riadny hrací čas víťaza neurčil a tak sa rozhodovalo v rozstrele. V prvých štyroch sériách sa strelci nemýlili. Posledný ružomberský strelec Marek Pinďura ale proti Martinovi Kunštekovi zlyhal a po góle Dominika Slovíka sa roztočila Senická víťazná radosť. Najlepším hráčom turnaja bol vyhlásený Seničan Richard Balážik, najlepším strelcom bol jeho spoluhráč Jakub Kosorin. Veľkú pozornosť však pútal aj brankár víťazného tímu. „K triumfu nám blahoželal aj reprezentačný tréner Vladimír Weiss. Bol to pre mňa obrovský zážitok,“ opisuje pamätné okamihy brankár, vďaka ktorého istým zákrokom postúpil tím zo Záhoria do európskeho finále v belgickom Genku. „Dostal som tam jeden z najhlúpejších gólov v doterajšej kariére. Hrali sme proti švédskemu Norrköpingu. Vyhrávali sme už 2:0. Najskôr súper znížil a potom vyrovnal. Na druhom góle som mal svoj podiel. Bola to strela hádam z 25 metrov. Podcenil som ju. Lopta mi vypadla z ruky a bol z toho gól. Mrzí ma to dodnes. Ak by som to chytil, mohli sme v tabuľke skončiť aj lepšie.“

Slovo trénera

Na záver pripájame hodnotenie Jozefa Uhlára, trénera senickej osemnástky. „Martin je na svoj vek veľmi talentovaný. Vyniká urastenou postavou, čo je v tejto kategórii určite zaujímavé. Má výborný postreh, čo využíva predovšetkým na čiare. Z pozície brankára by však mal byť aktívnejší pri dirigovaní spoluhráčov. Na týchto veciach sa ale dá pracovať. Má predpoklady, aby to dotiahol do prvého mužstva. Nesmie však poľaviť v tréningoch.“

Dotazník:

meno: Martin Kunštek

narodený: 13.3.1994

post: brankár

výška: 189 cm

súčasný klub: FK Senica

kariéra: FC Sekule, ČSFA Malacky (hosťovanie), FK Senica

priateľka: nemám

obľúbený hráč: Pepe Reina

vysnívaný klub: FC Liverpool

najpamätnejší zápas: finále Nike Premier Cupu: FK Senica – MFK Ružomberok 0:0 (5:4 na 11m)

najväčšia futbalová osobnosť, s ktorou som sa osobne stretol: Martin Škrtel

silné stránky: vysoká postava

obľúbený spôsob relaxu: diskusie s kamarátmi

obľúbené jedlo, nápoj: vyznávam slovenskú kuchyňu, napríklad bryndzové halušky, z nápojov je to mlieko

obľúbený film: akčné filmy so Silvestrom Stallonem

foto: archív Martina Kunšteka

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Organizačné pokyny pre divákov pred zápasom s Michalovcami

Organizačné pokyny pre divákov pred zápasom s Michalovcami

13.10. | FK Senica
Prehra so Sereďou gólom v nadstavenom čase

Prehra so Sereďou gólom v nadstavenom čase

4.10. | TASR, foto: Braňo Španka
Šimon Šumbera: Verím, že zajtra uspejeme

Šimon Šumbera: Verím, že zajtra uspejeme

1.10. | FK Senica, foto: Braňo Španka
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu