Zákernosť najhrubšieho zrna!

Zákernosť najhrubšieho zrna!

06.04.2014 | Milan Ondruš

Odporný, hnusný, primitívny čin Ákosa Szarku zatienil celý futbal. V 48.min zápasu Senica – DAC D. Streda si nabehol na jednu z ikon senického futbalu Tomáša Kóňu a štýlom chladnokrvného zabijaka ho poslal k zemi. Až mrazilo pri pohľade na dokaličenú Tomášovu nohu.

Diagnóza hovorí o zlomenine ihlice a utrhnutých väzivách v členku. Spôsob, akým tento nechutný čin Szarka spravil klub odsudzuje. „Spolu s Tomášom budeme tento, podľa nás trestný čin, riešiť i právne. Podľa nás v tom bol jasný úmysel. Takéto veci nielen do futbalu, ale do celého športu a vôbec do života rozhodne nepatria,“ hovorí prezident klubu Viktor Blažek.

Senický „špílmacher“ sa v 48.min postavil na polovici ihriska k lopte, aby rozohral štandardnú situáciu. Prihral Hiagovi, ten mu zakrátko loptu vrátil. V tom sa na neho vyrútil zozadu Ákos Szarka a nič netušiacemu Kóňovi zákerným spôsobom úmyselne skočil na nohu. „Vôbec som protihráča nevidel. Nevedel som o ňom. Až som zrazu ucítil obrovskú bolesť a ocitol som sa na trávniku. Od toho momentu si toho veľa nepamätám. Nemal som zatiaľ ani chuť si zákrok pozrieť na videu, asi ani mať nebudem. Možno neskôr. Teraz sa mi na to veľmi spomínať nechce,“ hovorí senický futbalista Tomáš Kóňa.

Video: Nechutný faul Szarku

Ešte večer odviezla Tomáša sanitka do skalickej nemocnice. Po nutných vyšetreniach však strávil noc doma. Dnes sa „Kongo“ presunul do bratislavskej nemocnice, kde ho čakajú ďalšie vyšetrenia vrátane magnetickej rezonancie a možno i operácia. „Neviem povedať, či pôjdem pod skalpel alebo nie. Každopádne si na nejakú dobu od futbalu určite oddýchnem,“ hovorí s úsmevom cez slzy rodák z Nitry.

Tomáš už niečo podobné vo svojej kariére zažil. „Je tomu presne sedem rokov, čo som mal zlomenú druhú nohu. Bol som vtedy v pražskej Sparte. Vtedy však šlo o komplikovanú dvojitú zlomeninu,“ hovorí slovenský reprezentant, ktorý pauzoval vtedy približne rok.


Zákernosť najhrubšieho zrna!

Dvojnásobnú zlomeninu spred siedmich rokov Tomáš protihráčovi príliš vyčítať nemôže. Bol to nešťastný moment v súboji a Kongova noha povolila. „Šli sme tam narovnako. Bol to súboj o loptu, bohužiaľ, stalo sa,“ spomína sa na nešťastnú udalosť spred siedmich rokov. Zákrok Szarku bol ale iný. Zákerný. Odporný a hanobný! „Nechce sa mi k tomu nejako vyjadrovať. Szarku ani veľmi nepoznám, viem, že pred niekoľkými rokmi bol v Senici na skúške. Nikdy sme nemali spolu žiaden konflikt. Ani v sobotnom zápase, ani nikdy pred tým. Neviem, prečo to spravil. Nekontaktoval ma ani, aby sa mi ospravedlnil. Myslím si však, že by som mu to odpustiť nedokázal,“ hovorí Kóňa.

Szarkovi želáme spravodlivé potrestanie a Tomášovi skoré uzdravenie. Kongo, drž sa! 


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce
V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

3.7. | Redakce
Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

2.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu