Skolaudované! Na Trnavu už i s tribúnou „C“

Skolaudované! Na Trnavu už i s tribúnou „C“

20.03.2014 | Milan Ondruš

Medzi pamätníkmi sa jej nepovie inak než proletárska či robotnícka. Od vstupu FK Senica do Corgoň ligy nesie označenie tribúna „C“. Počas zimnej prestávky podstúpila tribúna kompletnú rekonštrukciu. Prvé dve jarné kolá bola ešte zavretá, no na Trnavu už bude k dispozícii.

Dňa 18.3.2014 vydal miestny stavebný úrad oficiálne kolaudačné rozhodnutie, ktorým sa „C“ tribúna uviedla do života. Na plnohodnotné využitie ešte treba skultúrniť okolie tribúny, no na pondelňajší zápas FK Senica - Spartak Trnava bude všetko nachystané. Prví fanúšikovia, ste srdečne vítaní vkročiť na zbrusu novú tribúnu. Tá je pripravená posadiť na seba cca 1800 fanúšikov. Kompletná kapacita štadiónu FK Senica je niečo málo vyše 5000 miest.

Komfort pre divákov

Nová „C“ tribúna nie je pre senických fanúšikov neznámou. Podobne ako tribúny situované za bránkami aj túto realizovala firma SEDA Sport z Myjavy. Dostatočný priestor na nohy i tvarované plastové stoličky zabezpečujú pre divákov dokonalý komfort. „Dobrá informácia pre fanúšikov je i to, že klub chce postupne vybudovať sociálne zariadenia pri každej zo svojich tribún. Doteraz to pre nefunkčnú kanalizáciu nebolo možné. Organizačne sa pri domácich zápasoch na zatiaľ pre divákov nič nemení. Sektory i vstupy do areálu štadiónu budú rovnaké ako v minulosti,“ hovorí Milan Ondruš, bezpečnostný manažér FK Senica.

Na rekonštrukciu tribúny dostal FK Senica finančnú injekciu od štátu v hodnote jeden milión eur. Tie klub použil na výstavbu tribúny. Zvyšné financie idú z vrecka majiteľa klubu. „Ide najmä o celkovú infraštruktúru - kanalizácia, chodníky, búracie práce, kamerový systém, ozvučenie, sociálne zariadenia, atď.,“ spomína Ondruš.

Brány štadiónu sa v pondelok otvárajú o 17:00. Krajské derby FK Senica - Spartak Trnava začína o 18:30.


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš
Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

15.2. | Igor Tabiš
Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

14.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu