Kapitán hodnotí: Dnes sme bojovali ako tím

Kapitán hodnotí: Dnes sme bojovali ako tím

15.03.2014 | Milan Ondruš, foto: Ondrej Bobek

Už v 3.min domáci Šulla kapituloval a Nitra šla do vedenia. Celý zápas husto pršalo a fúkal nepríjemný vietor, ktorý sťažoval kombináciu. Napriek tomu to bol najlepší zápas Záhorákov v jarnej časti. Senica kombinovala, tvorila, vytvorila si celý rad dobrých príležitostí a bránu Corgoňov dvoma gólmi i odkliala.

Ústredných postáv v senickom drese bolo niekoľko. Nedá sa povedať, že niektorému z našich hráčov zápas nevyšiel. Chlapci bojovali a dreli ako tím. Dobrých výkonov sme zaznamenali niekoľko. Pri všetkom dôležitom bol opäť senický vodca Juraj Piroska. „Chceli sme na súpera vybehnúť. Hrať agresívne. Od tretej minúty sme ale prehrávali. Musím priznať, bola to pre nás rana. Od začiatku som ale veril, že to otočíme. V prvom polčase sme zahodili nezahoditeľné. My sme končili v sieti, no lopta vždy letela mimo. Taký je ale niekedy futbal. Som rád, že naša snaha bola vidieť a že sme dali i góly,“ hodnotí duel 22.kola Corgoň ligy najlepší strelec Senice s 9 gólmi Juraj Piroska.

Po zmene strán domáca aktivita neutíchala, Nitra len bránila. Seničania prikladali pod kotol a hustý dážď kompaktnú hru domácich nezmaril. V 69.min potom prišla prvá odmena za aktivitu, keď po prihrávke Pirosku vyrovnával Lukáš Opiela a deväť minút pred koncom strhol víťazstvo na stranu Senice sám kapitán. „Nitre viac vyhovovalo rozmočené ihrisko. Veril som nášmu mužstvu, veril som v našu silu. Hovorí sa, že futbal nemá logiku. Ak by sme dnes nevyhrali, toto pravidlo by sa muselo podtrhnúť červeným. Som rád, že sme to zvládli. Myslím, že sme sa dnes ukázali ako tím,“ dodáva vodca senickej kabíny.

Povedal som si, nešpekuluj

Víťazný moment priniesla 81. min. Tisícku fanúšikov rozjasal kto iný ako najlepší strelec Záhorákov Juraj Piroska. „Lukáš Opiela mi prihrával. Nahrávka bola tvrdšia do nohy. Loptu som si prvým dotykom prebral. Rozmýšľal som, čo spraviť. Puťo (Matúš Putnocký, pozn.red.) je strašne veľký, má asi dva metre. Roztiahol sa na mňa a nebolo ľahké situáciu vyhodnotiť. Najskôr mi napadlo dať mu to pomedzi nohy. Potom som si povedal, nešpekuluj. Loptu som mu poslal okolo hlavy. Som rád, že prešla do siete a že sme sa mohli po zápase radovať,“ uzatvára Piroska, ktorý bude na Trnavu pre 5 žltých kariet chýbať.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po víťazstve nad ViOnom sme vyhrali skupinu Tipsport ligy
2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

21.1. | Redakcia
V prvom zápase prípravy výhra nad Trnavou
2

Copyright © 2022 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu