Mládež vstúpila do jarnej časti výborne

11.03.2014 | FK SENICA

V prvom jarnom kole sa našej mládeži darilo. Až na našu 15-ku vyhrali všetci. Dorastenci dokonca trikrát zdolali Slovan Bratislava. Prinášame sumár výsledkov, hodnotenia trénerov, ako aj niektoré vydeozostrihy.

Starší dorast U19 - 1. liga - 15. kolo
ŠK Slovan Bratislava - FK Senica 1:2 (0:0)
góly: Dominik Malý, Jakub Krč

Senica - M. Junas - M. Šustek, T. Kapusta, M. Privrel, E. Chvál - D. Malý, J. Krč - M. Kosorin (87. M. Mihálik), Ch. Chechelashvili (63. P. Balážik), J. Čunta (79. D. Baumgartner) - S. Mráz

Jozef Dojčan (tréner): „Po dlhej zimnej príprave sme sa v prvom jarnom kole predstavili na pôde azda najväčšieho favorita na prvenstvo v súťaži - Slovana Bratislava. Domáci mali od úvodu enormnú snahu nás pritlačiť nátlakovou hrou. Na túto situáciu sme boli dobre pripravení a krátkymi kombináciami sme im tento zámer znemožnili. Naša priamočiara  prechodová fáza cez stred ihriska robila slovanistom značné problémy. Domáci dvakrát do polčasu pohrozili po štandardných situáciách, ale Junas nás podržal. My sme do polčasu mali tiež dve dobré možnosti, ale v zakončení sme boli málo dôrazní. Druhý polčas začal Slovan svoju snahu stupňovať a nátlakovou hrou nás mierne pritlačil. Hral na centrované lopty a urastení hráči súpera boli v tejto činnosti veľmi nebezpeční. Naši chlapci však zachovávali chladnú hlavu a čakali na svoju príležitosť. Tá sa naskytla v 66. min a Malý ju bezpečne premenil - 0:1. Druhý úder sme domácim zasadili o dve minúty po nacvičenej akcii Krčom a bolo 0:2. Domáci sa pomerne rýchlo zlepeným gólom vrátili do zápasu v 71. min. V závere sme sa zamerali na kvalitnú defenzívu a vyrážanie do rýchlych kontier. Tento zámer nám vyšiel a po kvalitnom a disciplinovanom výkone celého mužstva si vezieme z horúcej pôdy bratislavského Slovana všetky tri body.“

)

Mladší dorast U17 - 1. liga - 15. kolo

FK Senica - ŠK Slovan Bratislava  2:1 (1:0)

góly: Lukáš Kojnok 2

Senica - S. Szkuban - M. Baláž, M. Švolík, N. Včelka, F. Palkovič - M. Lörinczi - L. Kojnok, M. Pittner (49. J. Michalica), P. Varga, M. Vrábel (80. D. Baša) - M. Nestorik (69. J. Kovalovský)

Miroslav Hainc (tréner): „Aj napriek nepriaznivým okolnostiam (zranenie Kozáka deň pred zápasom, zranenie Pittnera v závere 1. polčasu) sme súboj so silným súperom zvládli. V 1. polčase sme hrali podľa predstáv. Súper sa v tejto časti hry sústredil na defenzívu a odkopávanie lopty do bezpečia. Aj napriek tomu sme sa dostali do sľubných gólových príležitostí. V 7. a 13. min po prízemných centroch Baláža z pravej strany aktívny Kojnok príležitosti nevyužil. Stalo sa tak až v 24. min, keď Pittner ideálne prihral za chrbát obrany a nabiehajúci Kojnok sa tentoraz nemýlil. Zahrávali sme 6 rohových kopov. Po jednom z nich, po  hlavičke Včelku, loptu smerujúcu do siete zastavila ruka obrancu hostí. Po prestávke sa hra vyrovnala. Našťastie sme  v 56. min vsietili gól. Po ukážkovej akcii Michalica - Vrábel, na konci ktorej bol Kojnok, ktorý si prihrávku od Vrábela z ľavej strany v 16-ke prebral loptu a s prehľadom prekonal Greifa. Súper znížil na 2:1 v 65. min po faule Švolíka z priameho kopu, keď nie veľmi razantnej strele Hrnčára sa Nestorik v múre uhol. Kontaktný gól súpera prebral a aj so šťastím sme duel doviedli do víťazného konca.“

)

Mladší dorast U16 - 1. liga - 15. kolo
FK Senica - ŠK Slovan Bratislava 4:1 (2:1)
góly: Michal Tomič, Martin Svatík, Miroslav Fako, Viktor Jedinák

Senica - F. Valach - D. Tešlár, P. Mikúšek, M. Svatík, D. Nemček - M. Adamec, F. Blažek, M. Tomič (75. F. Popluhár) - J. Reľovský (67. F. Vígľaš), M. Fako (72. S. Štefek), V. Jedinák (78. S. Demian)

Lukáš Kaplan (tréner): „V prvom zápase jarnej časti sme sa predstavili na domácej pôde proti Slovanu Bratislava. V úvodnej štvrťhodine to bol veľmi opatrný zápas. V 15. min po štandardnej situácii hostí z 25m sme sa rozostúpili v múre a súperov hráč nás trestal - 0:1. Od tohto momentu už bolo na ihrisku len jedno mužstvo. V 20. min sa krásnou strelou do šibenice presadil Tomič a v 36. min upravil Svatík na 2:1. Do 2. polčasu sme nastúpili s cieľom pridať ešte nejaké góly, čo sa nám aj podarilo. V 70. min sa presadil Fako a o dve minúty aj Jedinák, ktorý upravil na konečných 4:1. Výsledok mohol byť aj vyšší, ale množstvo šancí nám zmaril súperov brankár. V zápase si chalani schuti zabehali, zahrali, predviedli sme množstvo pekných kombinácií, začo ich chcem pochváliť. Víťazstvo je absolútne zaslúžené.“

)

Starší žiaci U15 - 1. liga - 15. kolo

MFK Dubnica - FK Senica 3:0 (2:0)

Senica - I. Hanakovič - L. Kučera (51. T. Šefčovič), D. Filinský, M. Krišák, F. Bzdúšek - K. Ravas, M. Mášik (16. T. Jenčík), L. Almási (61. I. Perička) - M. Kovaľ, D. Martišiak (36. M. Michalík), M. Galba (62. A. Šnirc)

Peter Jakuš (tréner): „Do prvého MZ po zimnej prestávke sme išli s tým, že chceme ukázať dobrý útočný futbal založený na presnej kombinačnej hre. Darilo sa nám to do 10. min, potom sme urobili veľkú individuálnu chybu, pri založení postupného útoku Mášik prihral presne súperovi na nohu a ten umiestnenou strelou otvoril skóre - 1:0. Tento gól s nami zamával, domáci ožili, dali do zápasu viac bojovnosti, obetavosti a v 1. polčase ešte zvýšili na 2:0, keď znova po individuálnej chybe (Kučeru), ktorý chcel v ťažkej hernej situácii uhrať loptu futbalovo, lopta mu odskočila k súperovi a ten krásnou strelou nedal brankárovi šancu. Po prestávke sme chceli s výsledkom niečo urobiť, ale chýbala nám finálna fáza, kde sme boli nepresní, netrpezliví. Súper nás potrestal ešte tretím gólom, keď padol opäť po hrubej individuálnej chybe. Vzhľadom na priebeh zápasu je víťazstvo domácich zaslúžené.“

Starší žiaci U14 - 1. liga - 15. kolo
MFK Dubnica - FK Senica 0:1 (0:0)
gól: Patrik Allina

Senica - F. Ivánek - M. Hollý (59. F. Hačunda), J. Štefanka, M. Rosa, A. Búzek - A. Kopilec (36. P. Allina), M. Totka, P. Begáň - E. Závodský, L. Šurek (36. O. Bohun), M. Dubec (61. J. Kuchta)

Milan Suchý (tréner): „Odohrali sme náročný zápas proti súperovi, ktorý sa na nás dobre prichystal. My sme si v 1. polčase vytvorili niekoľko nebezpečných situácií z pravej strany, bohužiaľ sme nedokázali akciu kvalitne zakončiť. Vpredu sme neboli schopní podržať loptu a v 16-ke súpera sme neboli dostatočne dôrazní. Súper sa zameral na pozornú defenzívu a vyrážal do protiútokov, keď vpredu operovala dvojica súperových útočníkov. Po prestávke sme prestriedali, striedajúci hráči v strede poľa oživili hru, Begáň na hrote oveľa viac podržal loptu. Šance sa však striedali na oboch stranách, pretože súper stále hrozil. Nakoniec duel rozhodol striedajúci Allina, keď v 16-ke súpera prešiel troch domácich hráčov, obišiel aj brankára a do prázdnej brány skóroval. Zápas mal dobré tempo, bol fyzicky náročný, nakoniec rozhodla naša väčšia futbalovosť. Nie všetci hráči však podali očakávaný výkon.“

Mladší žiaci U13 - 1. liga - 15. kolo

FK Senica - MFK Dubnica 9:3 (3:2)
góly: Timotej Kollár 4, Marko Kunka, Mário Mihál, Dávid Veselský, Boris Chanečka, Viktor Mička

Senica - T. Vrzala - A. Kúdela, F. Hoško, R. Scholtz - B. Chanečka, V. Mička, J. Cigánek - T. Kollár; M. Hrúz – M. Andrášik, M. Mihál, V. Buzay - D. Veselský, D. Ventúra, M. Kunka - R. Kadlic

Jaroslav Hutta (tréner):
„V priemernom zápase bol 1.polčas vyrovnaný, keď sa šance striedali na oboch stranách, ale zakončenie bolo slabé. Hostia skórovali prví, ale po góloch Kunku, Kollára a Veselského sme polčas vyhrali o gól. V 2. polčase sme pokračovali v nesúrodom výkone, ale pred bránou súpera sme boli úspešnejší a po góloch Chanečku, Mičku, Mihála a výborne hrajúceho Kollára, ktorý pridal ďalšie 3 góly, sme jasne zvíťazili.“

Mladší žiaci U12 - 1. liga - 15. kolo
FK Senica - MFK Dubnica 4:3 (2:1)
góly: Filip Buchel 2, Samuel Hlaváč, Michal Fedoráš

Senica - P. Opalek - Š. Gáth, R. Jankových, M. Hecht - A. Rampáček - J. Buchel, S. Hlaváč, F. Buchel; T. Odráška - A. Roman, O. Plott, M. Fedoráš, G. Halabrín

Rudolf Bíly (tréner): „Po dlhej zimnej príprave sme privítali zdatného a fyzicky náročného súpera z Dubnice. Do zápasu sme šli s cieľom hrať rýchly kombinačný futbal. Bohužiaľ, našim veľkým problémom bol pohyb a hlavne cit pre prihrávku na novej umelej tráve, pretože sme na nej neabsolvovali ani jednu tréningovú jednotku. Zápas sme síce vyhrali a podľa môjho názoru zaslúžene, ale i tak nie som moc spokojný s nasadením a dôrazom niektorých hráčov. Samozrejme, bol to prvý duel, nová umelá tráva, ale i tak vieme hrať ďaleko lepšie a agresívnejšie. Súper hral veľmi jednoducho, silovo s nakopávaním na veľmi rýchleho útočníka a často krát sme prehrávali veľmi jednoduché osobné súboje. Chlapci však chceli hrať technický futbal , ale takýto súperi nám moc nesedia. S tým sa ale musíme vyrovnať. Chlapcom gratulujem k víťazstvu a vážim si, že šli za víťazstvom a som presvedčený, že ďalšie budú len a len lepšie.“