Zápas Senica - Hlučín jasnou záležitosťou FK

29.06.2010 | Redakcia

maj 01

góly: 20. Smetana, 24. Diviš

FK Senica: Bolek - Merzić, Gajdošík, Komárek, Lukšík - Strnad - Belák, Kóňa - Diviš, Smetana, Piroska

Seničania nakrojili trojzápasovú porciu zápasov, v rámci týždňového  sústredenia v českých Kravařoch, víťazstvom. V stretnutí s Hlučínom, účastníkom 2. českej ligy, to bola jednostranná záležitosť. Tím vedený Stanislavom Grigom vyhral 2:0, ale pri vyššej efektivite v koncovke mohol byť rozdiel skóre ešte výraznejší.

Záhoráci pohrozili už v 6. min. Kóňov center však Gajdošík hlavou na gól nepremenil. Úspešnejšia bola hlavička Smetanu v 20. min. Vysoký forward umiestnil do siete center Merziča. V 24. min sa menilo skóre znova. Diviš sa presadil individuálne a svoju akciu zavŕšil presnou strelou k žrdi – 2:0. Snaživý Smetana klopal na bránu Hlučína aj po polhodine hry. Zatiaľ najlepší strelec tímu ale svoju obrovskú šancu na štvrtý gól v príprave nepremenil. Nestalo sa tak ani o tri minúty neskôr, keď vysoká veža na hrote FK nevyužila ďalšiu tutovku.

Po veľmi aktívnom prvom polčase pokračovali Seničania v nastúpenom trende a súpera prakticky do ničoho nepustili. V 51. min pohrozil Piroska, hlučínsky brankár jeho pokus kryl. V 75. min prišla ďalšia Smetanova chvíľa. Tentoraz zmaril jeho možnosť fenomenálny zákrok brankára moravského tímu. Do konca duelu už ďalší gól nepadol a tak si Senica pripísala výhru 2:0.

V stredu o 18.00 h je naprogramované ďalšie prípravné stretnutie. Seničania sa v ňom stretnú s Karvinou. Rozlúčkou so sústredením bude víkendový duel so Zlínom.

Mládež v akcii: Zápasový program mládežníckych družstiev