Mládežníci zavŕšili jesennú časť ligy

15.11.2013 | FK Senica

Všetky mládežnícke kategórie FK Senica už absolvovali posledné majstrovské stretnutia v rámci tohto kalendárneho roka. Na ligový trávnik opäť vybehnú až v marci budúceho roka. V nasledujúcich riadkoch prinášame výsledkový súhrn našej mládeže počas uplynulého víkendu.

U19: FK Senica – Dukla Banská Bystrica 2:2

Góly: Samuel Mráz 2

Senica: M. Junas - D. Vandraško, Z. Filípek, E. Otrísal, M. Šustek - S. Mráz, J. Kubrický - T. Královič, D. Malý (46. J. Chvátal), E. Chvál - M. Kosorin (59. P. Balážik)

Jozef Dojčan (tréner): „V predohrávanom prvom jarnom kole sme privítali zatiaľ nášho doterajšieho jediného premožiteľa Duklu Banská Bystrica. 1. polčas sa hral obojstranne nezáživný futbal. Na našich chlapcoch bola badateľná nezohratosť a prakticky celý polčas sme sa nedokázali dostať do tempa. Vedenia sme sa ujali gólom Mráza z priameho kopu v 31. min. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 38. min po hrubých chybách v našej obrane. 2. polčas sme začali aktívnejšie, ale Dukla nám v 55. min zasadila úder gólom po rohovom kope. Následne sme poprehadzovali rozostavenie a postupne sme preberali iniciatívu. Súpera sme pritlačili hlavne vôľou. Chlapci začali viac bojovať, no stále tomu chýbala vyššia kvalita. Vyrovnať sa nám podarilo v 82. min. Po priamom kope sa druhým gólom presadil náš najlepší hráč v tomto zápase Mráz. Následne sa Samo Mráz preštrikoval pomedzi troch brániacich hráčov súpera až pred brankára, no na poslednú chvíľu bola jeho strela zblokovaná. Jesennú časť sme ukončili trošku rozpačito, napriek tomu hodnotím naše doterajšie celkové pôsobenie v súťaži pozitívne.“

U17: Dukla Banská Bystrica – FK Senica 2:0

Senica: B. Száraz - M. Vrábel, P. Varga, N. Včelka, F. Palkovič - M. Pittner, M. Lörinczi - M. Baláž, F. Lörinczi (58. J. Michalica), L. Kojnok - D. Kozák

Miroslav Hainc (tréner): „Kým v jesennej časti sme na súperových ihriskách trpkosť prehry neokúsili, tentoraz tomu tak  bolo hneď v 1. kole. Hrali sme poctivý futbal, neboli sme horším mužstvom, nenašiel sa však  hráč, ktorý by zúročil snahu mužstva. Hral sa prakticky medzi 16-kový futbal. Pomer striel na bránu v 1. polčase bol 1:2, po prestávke 4:4. Jedinú gólovú 100% šancu v 1. polčase premárnil v 10. min F. Lörinczi, keď center Baláža hlavičkoval vedľa brány. Pravdepodobne zlomový okamih prišiel na začiatku 2. polčasu v 43. min. V situácii 3:1 postupoval z pravej strany do 16-ky Baláž a miesto strely alebo prihrávky po zemi na zadnú žrď, kde boli sami Kozák a Kojnok, zvolil najhoršie možné riešenie a na vysokú prihrávku boli obaja prikrátky. Prakticky hneď z protiútoku sa po chybnej rozohrávke Včelku a v hre 1:1 sa cez Vrábela gólovo presadil reprezentant Hric, ktorý nastúpil do 2. polčasu. Ďalší kľúčový moment prišiel v 51. min - strelu Kojnoka spoza 16-ky domáci brankár vyrazil iba pred seba, dorážku však F. Lörinczi nasmeroval mimo brány. Už o dve minúty v súboji v 16-ke fauloval Včelka inak v hre neviditeľného Hrica a Klačan zvyšoval z penalty na 2:0. Ku cti chlapcov slúži, že ani po tomto okamihu zápas „nezabalili“ a až do jeho konca sa snažili so stavom niečo urobiť. Útočili sme vo veľkom počte, odmeny v podobe gólu sa však nedočkali.“

U16: Dukla Banská Bystrica – FK Senica 0:1

Gól: Miroslav Fako

Senica: F. Valach - D. Tešlár, S. Štefek, M. Svatík, D. Nemček - M. Adamec, F. Blažek, F. Popluhár (49. M. Tomič) - J. Kovalovský (70. J. Reľovský), M. Fako (79. P. Mikúšek), V. Jedinák (76. S. Demian)

Lukáš Kaplan (tréner): „V poslednom zápase jesennej časti sme sa predstavili na pôde B. Bystrice, kde sme hrali na umelej tráve. Myslím si, že v zápase sme zaslúžene zvíťazili. V 1. polčase sme jednoznačne dominovali, ale musím poznamenať, že prvú šancu zápasu mali domáci, no výborným zákrokom ju zmaril Valach. To bola jediná situácia súpera za celý zápas. V 39. min sme sa dostali do vedenia po peknej krídelnej kombinácii, keď sa presadil Fako. V druhom polčase sa hralo medzi 16-kami, ale v záverečnej 15-minútovke sme mohli ešte 2-3 krát skórovať, avšak svoje situácie sme zle riešili. Chlapcom sa chcem poďakovať za výborne zvládnutú jesennú časť súťaže, nielen výsledkovo, ale aj herne a dúfam, že budú pokračovať v nastavenom trende aj v jarnej časti.“

U15: FK Senica – ŠK Slovan Bratislava 1:2

Gól: Martin Kovaľ

Senica: M. Nemeš - T. Šefčovič (36. I. Perička), M. Krišák, F. Bzdúšek, T. Brindza (66. O. Konečný) - K. Ravas, T. Jenčík, D. Filinský, M. Mášik (36. L. Almási) - M. Kovaľ, D. Martišiak

Vladimír Helbich (tréner): „V predohrávke prvého jarného kola sme privítali doterajšieho suveréna súťaže. Stretnutie malo prakticky identický priebeh aj konečný výsledok ako prvé jesenné kolo na Slovane. Pásmo boja o loptu počas celého duelu vznikalo v strednej zóne, oba tímy si vypracovali minimum streleckých príležitostí. O víťazstve hostí rozhodli dve individuálne chyby a prílišný rešpekt niektorých našich hráčov. Slovanisti šli do vedenia v 24. min - po štandardnej situácii od polovice ihriska nepokryl Šefčovič dostatočne Bartoša a útočník hostí nie veľmi prudkou hlavičkou prekvapil brankára Nemeša - 0:1. Po peknej samostatnej akcii Martišiaka sa jeho umiestnená strela spoza 16-ky odrazila od žrde ku Kovaľovi a ten v 61. min vyrovnal na 1:1. Už o tri minúty však podcenil jednoduchú loptu Krišák a najlepší hráč hostí Bartoš rozhodol o našej prehre - 1:2. Myslím si, že remíza by bola zaslúženejšia, súperovi hráči však ukázali viac herného sebavedomia a k víťazstvu im gratulujem.“

U14: FK Senica – ŠK Slovan Bratislava 0:3

Senica: A. Šturdík - M. Hollý (41. F. Hačunda), L. Kučera, J. Štefanka (36. P. Allina), M. Dubec - J. Kuchta, M. Totka, P. Begáň (44. J. Baláž) - E. Závodský, M. Galba, O. Bohun

Milan Suchý (tréner): „V úvodných 15. minútach sme boli aktívnejším mužstvom, vytvorili sme si pár nebezpečných situácií, najväčšiu šancu nepremenil z bezprostrednej blízkosti Kuchta. Súper sa z prvej vážnejšej príležitosti ujal vedenia, keď využil niekoľko našich individuálnych chýb po sebe a Fejda otvoril skóre. Od tohto momentu bol Slovan dominantnejší, využíval svoju fyzickú vyspelosť, my sme v druhej časti 1. polčasu pôsobili ustráchane. Súper využil na zvýšenie náskoku rohový kop a následnú neprehľadnú situáciu. Po prestávke pridal súper tretí gól a definitívne tým rozhodol o výsledku. Slovan zvíťazil zaslúžene, my sme nepodali očakávaný výkon, dôvodov je viacero. Niekoľkí hráči nastúpili so sebazaprením kvôli chorobe (Štefanka, Hollý, brankár Ivánek bol len na lavičke), väčšina mužstva nepodala svoj štandardný výkon. Hlavným dôvodom je však väčšia fyzická vyspelosť mužstva hostí, s čím sme sa po celý zápas nedokázali vysporiadať.“

U13: ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 9:4

Góly: Ján Cigánek, Marko Kunka, Timotej Kollár, Šimon Mach

Senica: T. Vrzala - D. Ventúra, F. Hoško, R. Scholtz - D. Veselský, V. Mička, J. Cigánek - T. Kollár; M. Hrúz - M. Mihál, Š. Mach, A. Kúdela - V. Buzay, M. Kunka, M. Andrášik - R. Kadlic

Jaroslav Hutta (tréner): „Domáci boli lepší vo všetkých štyroch polčasoch. My sme si vytvorili dostatok príležitostí na vstrelenie viac gólov, ale slabé zakončenie, niekoľko veľkých chýb v obrane, ale hlavne slabý výkon niektorých našich hráčov stanovili konečný stav taký, aký je. Naše góly vstrelili Mach, Kunka, Cigánek a Kollár.“

U12: ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 4:0

Senica: P. Opálek - R. Jankových, L. Jablonický, M. Hecht - A. Rampáček, S. Hlaváč - J. Buchel, F. Buchel; S. Vincek, O. Plott, M. Fedoráš, F. Kocák, G. Halabrín

Rudolf Bíly (tréner): „Do Bratislavy sme cestovali s vedomím, že len 100% výkon všetkých hráčov nám zaručí, že budeme dobrým súperom Slovanu, ktorý disponuje výborným hráčskym kádrom. Naši chlapci však boli viac než vyrovnaným súperom a od prvej do poslednej minúty nechali na ihrisku srdiečko a obetavosť. Musím však uznať, že Slovan vyhral úplne zaslúžene, ale i tak, ja ako tréner, som s výkonom našich hráčov veľmi spokojný! Snažili sme sa hrať kombinačne a agresívne a hlavne v 1. polčase sme si vypracovali aj tri gólové šance, ale výborný brankár ich vždy s prehľadom zmaril. Ďakujem chlapcom za výkon a už teraz sa teším, ako sa zahryzneme do ďalšej etapy nášho zdokonaľovania.“