S Gabčíkovom sme vyhrali 3:0

14.11.2013 | Milan Ondruš

Seničania využili reprezentačnú prestávku na prípravný duel proti štvrtoligovému lídrovi OFC Russel Gabčíkovo. V zápase boli Záhoráci jednoznačne lepším tímom a zvíťazili 3:0.

FK Senica – OFC Russel Gabčíkovo 3:0 (2:0)

Góly: 4. Jirásek, 39. Kalabiška, 60. Diarrassouba

1.polčas: Kamesch - Cristovam, Včelka, Brabec, Kalabiška - Ventúra, Komara, Jirásek - Královič, Kosorín, Chvál

2.polčas: Malec - Šenk, Pavlík, Križko, Čermák - Chvátal, Piroska, Hiago - Diviš, Tsoumou, Diarrassouba

Seničania využili reprezentačnú prestávku na prípravný duel proti štvrtoligovému lídrovi OFC Russel Gabčíkovo. V zápase, ktorý sa hral v Strážoch, sa predviedli dve rozdielne jedenástky Záhorákov. Už v štvrtej minúte poslal Senicu do vedenia Jirásek, ktorý ľavačkou spoza šestnástky nedal brankárovi šancu. Po polhodine hry pohrozil šikovný stredopoliar opäť, brankár bol tentoraz pozorný. V 34.min prihrával Kosorín Kalabiškovi, no jeho strela skončila nad. V 39.min šli Seničania po najkrajšej akcii prvého polčasu do dvojgólového vedenia. Po prihrávkach Jiráska a Komaru zakončoval technickou strelou Kalabiška. V prvom dejstve zaujal ešte Kosorínov volej, brankár ale jeho pokus chytá.

Do druhého polčasu naskočila úplne iná jedenástka Senice, naďalej sa ale hralo prakticky na jednu bránu. V 50.min sa radoval z gólu Piroska, pre predchádzajúci faul Tsoumou ho ale rozhodca neuznal. O päť minút prihrával Diviš za obranu Šenkovi, jeho prízemný center ale nikoho nenašiel. Po hodine hry už Šenk prihrával presnejšie, našiel Diarrassoubu, ktorý sa zoči-voči gólmanovi Gabčíkova nemýlil – 3:0. V 78.min pohrozili aj hostia, Malec ale prudkú a presnú strelu vytesnil s námahou na roh. V záverečnej desaťminútovke mohol skóre prikrášliť ešte Tsoumou, sieť ale nerozvlnil. Senica tak poráža Gabčíkovo 3:0.