Tomáš Kóňa výraznou posilou FK Senica

Tomáš Kóňa výraznou posilou FK Senica

03.06.2010 | Redakcia

maj 01

 

„S predstaviteľmi Sparty sme rokovali vo štvrtok napoludnie. Výsledkom nášho sedenia je získanie Tomáša Kóňu na ročné hosťovanie. Stretnutiu v Prahe predchádzala stredajšia návšteva Kóňu v Senici, kde ho sprevádzala manželka i jeho hráčsky agent Milan Lednický. Dohodli sme sa veľmi korektne a pragmaticky,“ zvestoval nám prezident klubu Viktor Blažek dobrú správu cestujúc domov z metropoly Česka. Tomáš Kóňa strávil uplynulú sezónu na hosťovaní v Nitre, kde s futbalom pred dvadsiatimi rokmi začínal. V drese nášho konkurenta patril medzi najdôležitejších ťahúňov tímu Ivana Galáda. Zapojil sa do 31 zápasov minulého ligového ročníka, v drvivej väčšine odohral plnú porciu deväťdesiatich minút. V závere súťaže sa párkrát zapísal aj do streleckej listiny. Jednu z jeho gólových lôpt lovil zo siete aj Petr Bolek.

 

Novú akvizíciu v senickom výbere dôverne pozná aj Stanislav Griga. V časoch, keď bol trénerom Sparty Praha, inicioval prestup talentovaného stredopoliara z Nitry na Letnú. „Tomáš je futbalový. Patrí medzi moderných stredových hráčov. Má vzácne vyrovnanú ofenzívu i defenzívu. V dnešnom futbale sú takýto hráči veľmi dôležití. Navyše nepatrí medzi pasívnych hráčov, naopak, je veľmi pohyblivý. Počas zápasu pokrýva veľký priestor,“ vyzdvihol tréner FK prednosti dvadsaťšesťročného rodáka z Nitry.

 

Téma Kóňa nie je v Senici novinkou. Funkcionári klubu sa ho snažili získať už vlani. Prvý pokus ešte nevyšiel, ale na druhýkrát všetko klaplo tak ako malo. „Tomáš bol vyhliadnutou posilou už pred mojím príchodom do klubu. Myšlienku jeho angažovania som podporil. S hráčom som bol v tejto súvislosti viackrát v kontakte,“ doplnil informácie Stanislav Griga.

 

Vizitka Tomáša Kóňu:

narodený: 1. marca 1984 v Nitre

výška / hmotnosť: 178 cm / 77 kg

post: stredný záložník

prezývka: Kongo

 

predchádzajúce pôsobiská:

1990 – 2005 FC Nitra

2006 – 2008 Sparta Praha

2008 – 2009 Zlín (hosťovanie)

2009 – 2010 FC Nitra (hosťovanie)

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Osobnosti klubu: Ivan Kavecký

Osobnosti klubu: Ivan Kavecký

9.3. | Igor Tabiš
Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

8.3. | Igor Tabiš
Kompletný program nadstavbovej časti

Kompletný program nadstavbovej časti

6.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu