Do Zlatých Moraviec s cieľom postúpiť

Do Zlatých Moraviec s cieľom postúpiť

05.11.2013 | Milan Ondruš, foto: Marián Bazala

Po tom, čo Seničania zdolali regionálneho rivala z Myjavy 3:1, ich v utorok čaká ďalší duel. Zverenci Eduarda Pagáča nastúpia na pôde ViOnu Zlatých Moraviec na odvetné stretnutie štvrťfinále Slovnaft Cupu. Zápas sa začína o 16:30.

V prvom zápase na Záhorí zvíťazili na trávniku futbalisti ViOnu 2:1. V drese Zlatomoravčanov však nastúpil neoprávnene ich hráč Lukáš Mihálik, a tak sa museli čeliť nemilému rozhodnutiu Športovo-technickej komisie (ŠTK). Do odvety tak idú Záhoráci s kontumačným víťazstvom a trojgólovým rozdielom. „My ideme do Zlatých Moraviec s jediným cieľom, a to je postúpiť. Máme k tomu výbornú východiskovú pozíciu. Určite nám pomohlo i sobotné víťazstvo proti Myjave,“ hovorí opora zadných radov Petr Pavlík.

Úspech v Slovnaft Cupe môže Seničanom zabezpečiť miestenku do pohárovej súťaže. K dosiahnutiu tohto cieľa potrebujú vystúpiť na ďalší schod „Už pred sezónou sme si povedali, že chceme byť opäť súčasťou pohárovej Európy. Existujú dve cesty. Cez ligu a cez pohár. Druhá cesta je kratšia,“ dopĺňa charizmatický futbalista.

Seničania sa so Zlatými Moravcami stretli v pohári aj v sezóne 2011/2012. V semifinálovom súboji si s ViOnom poradili a po výsledkoch 1:1 a 3:0 postúpili do finále, v ktorom podľahli tesne Žiline 2:3.


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu