Na Záhorie mieri český univerzál Tomáš Strnad

Na Záhorie mieri český univerzál Tomáš Strnad

01.06.2010 | Redakcia

maj 01

„S hráčom sme dohodnutí na dvojročnej spolupráci. Zmluvu by sme mali podpísať v najbližších dňoch,“ uviedol Viktor Blažek v súvislosti s príchodom skúseného univerzála, schopného hrať v obrane i v strede poľa.

 

Dvadsaťdeväťročný futbalista odštartoval kariéru v mládežníckych výberoch Slávie Praha. Pôsobil aj v Bohemianse či Kladne. Cudzia mu nie je ani slovenská liga. V sezóne 2007 – 2008 bol členom Dukly Banská Bystrica. „Na tento ročník si nespomínam rád. Prakticky celý čas som premaródil so zraneniami,“ neskrýva trpkosť v hlase ani po viac ako dvoch rokoch.

 

Po smolnej skúsenosti sa vrátil do Kladna, odkiaľ sa na Slovensko vydal. Tím z najväčšieho mesta v Stredočeskom kraji sa, aj vďaka Strnadovej výdatnej pomoci, v náročnej sezóne s vypätím všetkých síl zachránil. V nasledujúcom ročníku sa však Kladnu 14. priečku zopakovať nepodarilo a zostúpilo do druhej ligy. „Pritom sme nemali zlé mužstvo. Dôvod neúspechu bol v chýbajúcich financiách. Po skončení sezóny mi funkcionári ponúkli predĺženie kontraktu. Z opcie som sa však vyviazal. Ponuku Kladna som neprijal. Lákalo ma to do najvyššej súťaže. Bol som v kontakte s viacerými klubmi Gambrinus ligy. S jedným sa rysovala veľmi konkrétna dohoda. Vtom sa mi ozvali páni z FK Senica. Prezentovali mi záujem a tak nastalo obdobie náročného rozhodovania. Napokon zavážili argumenty Senice a tak som sa rozhodol pre pôsobenie na Slovensku. ,“ zhrnul hektické dni 185 centimetrov vysoký hráč.

 

Po jalových rokoch rodák z Prahy dúfa, že v novom pôsobisku konečne príde na chuť horným tabuľkovým priečkam a úspešným vystúpeniam. „Po posledných neúspešných sezónach by to bolo fajn,“ verí v pozitívnu zmenu futbalista, ktorý býva počas zápasov neprehliadnuteľný. Vyniká nie len herným prejavom, ale aj aktívnym verbálnym prejavom. „Áno, počas zápasov bývam trošku urozprávaný. Ale všetko v rámci slušnosti. Občasné diskusie, so spoluhráčmi či súpermi, ma motivujú. Pomáha mi to dostať sa do zápasového tranzu,“ opisuje netradičný spôsob zvyšovania motivácie plavovlasý hráč.

 

Vizitka Tomáša Strnada:

narodený: 08. 12. 1980 v Prahe

výška / hmotnosť: 185 cm / 81 kg

post: pravý resp. stredný obranca, stredný záložník

uprednostňovaná noha: pravá

 

Kariéra:

Slavia Praha (1986-94)

Sparta Praha (1994-95)

Slavia Praha (1995-97)

Radotínský SK (1997-99)

Dukla Dejvice (1999-00)

Radotínský SK (2000-02)

Bohemians Praha (2003-04)

SK Kladno (2005-2007)

Banská Bystrica (2007-08)

SK Kladno (2008-2010)

 

foto: www.skkladno.cz

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Osobnosti klubu: Ivan Kavecký

Osobnosti klubu: Ivan Kavecký

9.3. | Igor Tabiš
Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

8.3. | Igor Tabiš
Kompletný program nadstavbovej časti

Kompletný program nadstavbovej časti

6.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu