401-minútové suchoty preťal Juvhel Tsoumou

401-minútové suchoty preťal Juvhel Tsoumou

20.10.2013 | Milan Ondruš, foto: Marián Bazala

Senica zažila najdlhšie strelecké suchoty, odkedy je tento klub v Corgoň lige. Bránu súpera nedokázali Záhoráci pokoriť dlhých 401 minút. Túto čiernu sériu preťala až hlavička Juvhela Tsoumou do siete domácej Dunajskej Stredy v 57.min 14.kola Corgoň ligy.

„Som veľmi šťastný, že som sa konečne dokázal presadiť v drese Senice v Corgoň lige. Po mojom príchode nastupujem pravidelne v základnej zostave. Klub vkladá do mňa dôveru, preto mu góly dlhujem. Tento gól je veľmi dôležitý nielen pre mňa, ale pre celé mužstvo. Dúfam, že nás nakopne k lepším výkonom a výsledkom,“ hovorí rodák z Konga s nemeckým pasom Juvhel Tsoumou.

Seničania mali v stretnutí jasne navrch. Po rozpačitom úvode v druhom dejstve jasne dominovali. Cestu za víťazstvom im však výrazne uľahčili aj domáci. Už v 39.min musel ísť predčasne pod sprchy Antunovič a v druhom polčase ho nasledoval brankár Belic. „Mali sme viacero dobrých gólových príležitostí. Ja sám som mal ešte jednu tutovku. Dúfam, že v ďalších zápasoch budeme dávať viac gólov ako len dva,“ dopĺňa Tsoumou.

Premiérový gól v tejto sezóne si pripísal i senický kapitán Tomáš Kóňa. Prakticky okamžite využil početnú výhodu o dvoch hráčov. Zemanov priamy kop vyrazil chytajúci hráč len pred seba, slovenský reprezentant z dorážky poslal pohotovo loptu do siete a upravil na konečných 0:2. „V Corgoň lige som skóroval po vyše roku. Z gólu sa veľmi teším. V prvom polčase sa ešte Dunajská snažila hrať. Po vylúčení a zmene strán už pôsobila rezignovane," zamýšľa sa Kóňa.

V 72.min, po vylúčení dunajskostredského brankára Belica, nastala kuriózna situácia. Domáci už totiž trikrát v zápase striedali a do brány musel hráč. "Víťazstvo je pre nás veľmi cenné, i keď to bol zvláštny zápas. Na dobrý futbal však potrebujete dve mužstvá a náš súper hrať futbal príliš nechcel,“ hovorí po stretnutí senický tvorca hry.

Záhorákov čaká najbližšie anglický týždeň. Už v stredu privítajú na svojom ihrisku v štvrťfinále Slovnaft Cupu ViOn Zlaté Moravce. Zápas začína o 17:30!


Fotogaléria

               
 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu