Futbalisti súťažili s deťmi II. ZŠ

Futbalisti súťažili s deťmi II. ZŠ

16.10.2013 | Milan Ondruš

Reprezentačnú pauzu využili futbalisti Senice i na návštevu jednej zo základných senických škôl. Akciu s názvom FUTBALOVÁ EURÓPA DEŤOM hostila v pondelok doobeda II. ZŠ. Približne 130 detí z 3. a 4. ročníka počas necelých dvoch hodín rozozvučilo telocvičňu školy.

Neustálym povzbudzovaním hnali deti dopredu svojich štyroch zástupcov. Tí súťažili vo vedomostno-futbalových disciplínach. Súťaž s názvom Futbalová Európa deťom pripomína český formát „Bludište“. Každému družstvu pomáhal jeden z futbalistov FK Senica. K žltým sa zaradil Michal Habánek, červené triko si navliekol Denis Ventúra, biele Peter Šenk, k zeleným sa pridal Michal Šulla a modrú farbu si vytiahol Juraj Križko.

Deti najskôr súťažili vo vedomostných disciplínach. Všetky otázky sa týkali Európy a Európskej únie. Potom prišlo to, na čo sa všetci tešili. Deti sa obliekli do športového a súťažili vo futbalových disciplínach. O víťaza nešlo. I keď sklamanie tých, čo nevyhrali, bolo cítiť vo vzduchu. Zlaté medaily si nakoniec na krk navliekli súťažiaci v žltých farbách „FC Belasí“. Chlapcom zavesil ozdoby na krk ich veľký pomocník – Michal Habánek. Na druhom mieste skončili červení súťažiaci „Bedfire“ s Denisom Ventúrom. Bronzové medaily a trofej za tretie miesto si domov odniesli zelení „Rýchli diabli“.

„Je dôležité, aby deti cítili, že v meste žije šport, že tu žije futbal. Pri akcii sme dali hlavy dohromady s informačným centrom Europe Direct Senica. To pripravuje pre deti vedomostné súťaže. My sa staráme o tie futbalové. Deti oceňujú už samotný fakt, že sa počas tých dvoch hodín nemusia učiť, no z ich reakcií je zrejmé, že sa im akcia veľmi páči. Účasť futbalistov je prínosom,“ hovorí PR manažér FK Senica Milan Ondruš a dodáva, že v podobných aktivitách chce FK Senica i Europe Direct Senica pokračovať aj na iných školách. „Na jar sme takúto súťaž pripravili pre III. ZŠ, určite chceme v tom pokračovať.“ 

Video z akcie:


Fotogaléria

               
 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V poslednom kole na ihrisku Pohronia bodovo naprázdno

V poslednom kole na ihrisku Pohronia bodovo naprázdno

11.7. | Redakce
V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

10.7. | Redakce
Zodpovednosť za senický dres

Zodpovednosť za senický dres

9.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu