Junas: Lepší začiatok pred MS sme si nemohli želať

13.10.2013 | Milan Ondruš, foto: SFZ

Už o pár dní štartujú MAJSTROVSTVÁ SVETA vo futbale do 17 rokov. Ošiaľ okolo najpopulárnejšej hry na svete vypukne v Spojených Arabských Emirátoch 17. októbra.

Medzi svetovou elitou budú bojovať i mladí Slováci. Senické publikum bude držať palce trom Záhorákom, ktorých nominoval na šampionát tréner Ladislav Pecko. Brankár Martin Junas, futbalisti Marek RajníkJuraj Chvátal odcestovali do SAE už počas týždňa. V rámci aklimatizačného kempu odohrali i prípravné stretnutie s Uruguajom. Slovensko bolo lepším tímom a zaslúžene zvíťazilo 2:1. Martin Junas odchytal prvý polčas a nedostal gól. Marek Rajník hral druhý polčas, Juraj Chvátal nastúpil na záverečnú 20-minútovku.

„Do zápasu sme nevstúpili tak, ako by sme si predstavovali. Uruguaj mal nejaké šance, musel som byť v strehu. Potom sme sa však otriasli a boli sme lepším tímom. Zaslúžene sme zvíťazili,“ hovorí na margo zápasu brankár FK Senica Martin Junas.

Celá slovenská výprava už odpočítava dni, kedy šampionát vypukne. Naše družstvo si v otváracom dueli zmeria sily s Brazíliou. „Sú to tiež Juhoameričania, takže aj v tomto nám dal zápas s Uruguajom veľa. Víťazstvo nám pomohlo. Lepší začiatok pred MS sme si ani nemohli želať,“ dopĺňa talentovaný brankár.

Slovensko "17" - Uruguaj "17" 2:1 (1:0)

Góly: 24. Čmelík, 73. Hromada - 76. Pizzichlio

SLOVENSKO "17": Junas (70. Rodák) - Kadlec (70. Sipľak), Vavro, Varga, Kupec (46. Vodecký), Káčer (46. Slaninka), Hromada, Lesniak (70. Chvátal), Čmelík (46. Grič), Špalek (46. Rajník), Vestenický (70. Lovás)

URUGUAJ "17": Cardozo, Etcheverry, Bregonis, Buschiazzo, Suárez, Pizichillo, Faber, Benítez, Otormin, Acosta, Méndez