Piroska: Verím, že ma disciplinárka očistí

Piroska: Verím, že ma disciplinárka očistí

09.10.2013 | MO / denník Šport, foto: M. Bazala

Denník Šport priniesol dnes zaujímavý rozhovor s jedným z najdiskutovanejších futbalistov posledného týždňa. Senický kanonier Juraj Piroska nasúkal v tejto sezóne svojim súperom už sedem gólov. Proti Slovanu ale strelecky mlčí. V nasledujúcich riadkoch vám prinášame časť z rozhovoru v dnešnom vydaní denníka Šport. Celý rozhovor si prečítate v tlačenej verzii.

Odchovanec bratislavského futbalu nevníma súboje proti svojmu materskému klubu nijak špecificky. O premotivovanosti nemôže byť ani reč. „Nemám už šestnásť rokov, aby ma zápasy proti Slovanu psychicky rozhádzali. Beriem ich ako všetky ostatné v lige,“ hovorí Juraj Piroska v rozhovore pre Šport.

Posledný súboj ste nedohrali. Šesť minút pred koncom ste pristúpili Žofčákovi rameno a dostali ste červenú kartu. Môžete to vysvetliť?

"Nemyslím si, že to bol môj skrat. Bol to skrat toho, kto mi červenú kartu ukázal, prípadne toho, kto to signalizoval."

Myslíte si teda, že vás rozhodca Sedlák vylúčil neprávom?

"Ani hlavný nemohol vidieť faul, nemohol ho vidieť ani štvrtý rozhodca Vlk a nemohol ho vidieť ani prvý asistent Chládek. Žiadny faul tam jednoducho nebol. Že bol v inkriminovanom momente Igor na zemi som vôbec netušil, navyše Karol Meszáros ma zozadu ešte posotil. Preskakoval som len Žofčáka. Možno som ho trocha štrajchol, ani o tom neviem. Odmietam akýkoľvek zámer. Ak tam kontakt bol, šlo o náhodu."

So Žofčákom ste si veci vysvetľovali ešte na ploche. Čo ste si povedali?

"Igor hneď vravel, že vie, že v tom nebol úmysel. Len nechápem, ako k úmyslu priešiel hlavný arbiter či niektorý z jeho pomocníkov."

Žiaden vzájomný konflikt so Žofčákom z čias pôsobenia v Slovane?

"Kdeže. Nielen v Slovane, ale už v pražskej Sparte sme boli s Igorom spoluhráči. Sme kamaráti, náš vzťah je bezproblémový. Navyše, stalo sa to za stavu 0:2 a nie som na tom tak psychicky zle, aby som za nepriaznivého stavu mužstvo ešte oslabil."

Myslíte si, že by vás mala disciplinárka omilostiť?

"Určite! Aj trenčiansky stredopoliar Baez dostal v Trnave červenú kartu, ale disciplinárka to dodatočne vyhodnotila, že neprávom a hneď v ďalšom kole mohol nastúpiť. Verím, že tak bude aj v mojom prípade."

Senica už štyri kolá nevyhrala, čo sa deje?

"Vyhrať sme mali už v Trnave. So Slovanom sme prehrať nemuseli. V Moravciach sme dvakrát viedli, no nakoniec sme len remizovali, doma proti Banskobystričanom raz a tiež z toho bola len remíza. Neprestávam však veriť, že sa všetko už čoskoro na dobré späť obráti."

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V poslednom kole na ihrisku Pohronia bodovo naprázdno

V poslednom kole na ihrisku Pohronia bodovo naprázdno

11.7. | Redakce
V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

10.7. | Redakce
Zodpovednosť za senický dres

Zodpovednosť za senický dres

9.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu