Reprezentačná pauza prišla vhod

Reprezentačná pauza prišla vhod

07.10.2013 | Milan Ondruš

Na prelome augusta, septembra neprišla reprezentačná pauza vhod. Seničania boli po ôsmich kolách na čele Corgoň ligy. Po mesiaci je však situácia iná. Dvojtýždňový oddych vítame všetkými desiatimi. Veď od začiatku septembra sme získali len dva body a s 19 bodmi sme momentálne na šiestej priečke tabuľky.

Nasledujúce dva týždne využijú Záhoráci najmä na dobíjanie bateriek. Realizačný tím naplánoval takmer na každý deň dvojfázové tréningy, v piatok je na programe prípravný duel so Zbrojovkou Brno (O 16:00 v Strážoch). „Chalani počas repre pauzy dostanú poriadne zabrať. Musíme vyresetovať trocha hlavy. Po prestávke sa chceme vrátiť silnejší. Musíme opäť chytiť tú správnu vlnu a začať vyhrávať,“ hovorí športový riaditeľ Senice Dušan Vrťo, ktorý najnovšie pôsobí pri A-tíme v úlohe poradcu.

Od príchodu Dušana Vrťa na lavičku sa obraz hry Seničanov zmenil. Dôkazom sú zápasy proti Trnave a Slovanu. Čo však na tom, keď je mužstvo 90% zápasu lepším tímom. Futbal sa hrá na góly a tie sa Záhorákom strieľať nedarí. Stopercentné príležitosti končia mimo brány, alebo zakončujúci hráči nechajú vyniknúť súperovho brankára. „Neviem, skutočne neviem, čím to je. Nacvičujeme to na tréningoch. Venujeme sa tomu viac než inokedy. Na smolu sa vyhovárať nemôžeme. Musí sa to zmeniť,“ hovorí stopér Senice Petr Pavlík.

Chalani v kabíne vítajú reprezentačnú prestávku všetkými desiatimi. Po dvoch týždňoch ich čaká ďalší corgoňligový duel. Do Dunajskej Stredy budú cestovať s jasným cieľom. „Musíme sa dať dokopy trocha aj po psychickej stránke. Všetky svoje sily budeme sústreďovať na tréning. Do ďalšieho duelu pôjdem s jednoznačným cieľom – zvíťaziť. Veríme, že to tak aj bude,“ uzatvára Petr Pavlík.


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu