Diarrassouba sa pripojil k A-tímu

Diarrassouba sa pripojil k A-tímu

13.02.2012 | Redakcia

diarrassouba22Hoci je takmer 190 centimetrov vysoký útočník Pobrežia Slonoviny Lamine Diarrassouba v Senici už takmer dva týždne, do kabíny A-tímu sa nasťahoval len nedávno. Tesne po príchode do Senice totiž jeho spoluhráči odleteli do Turecka. „Mali sme rezervované aj miesto pre neho, no, bohužiaľ, nech sme robili, čo sme mohli, víza sa nám vybaviť nepodarili,“ ozrejmuje situáciu športový riaditeľ tímu Dušan Vrťo.

Takmer dva týždne preto trénoval individuálne pod dohľadom kouča senickej U19 Štefana Horného. V každodennej rutine nechýbali bežecké činnosti, posilňovňa či regenerácia. Presný tréningový plán od kondičného trénera Milana Skokana nepustil. „Prostredie pre mňa nie je nové. V Senici som už bol na jeseň na skúške. Odohral som vtedy aj prípravný duel so Slováckom. Je tu veľa talentovaných futbalistov, preto sa novej životnej výzve veľmi teším. Čakal som, že sa k tímu pripojím hneď, ale trénoval som spočiatku sám, neprekážalo mi to,“ spomína si na prvé týždne po podpise zmluvy nové útočné tykadlo FK.

Druhý gól v senických farbách
Počas uplynulého víkendu si futbalisti A-tímu užívali „poturecké“ voľno, Lamine ale nastúpil na prípravný zápas za najstarších dorastencov na pôde Olomoucu. Útočník Pobrežia Slonoviny odohral 45 minút a strelil jediný gól svojho mužstva. „Prehrali sme nakoniec 1:3, no myslím si, že zápas mal svoju kvalitu. Vadila mi iba tá príšerná zima, na to, veru, zvyknutý nie som,“ hovorí Diarrassouba.

Chce zabojovať o základnú zostavu
Rodák z Abidjanu, najväčšieho mesta Pobrežia Slonoviny, absolvoval dnes prvý tréning spolu s novými kolegami v A-tíme. V tuhých mrazoch mu mrzne úsmev na perách, no pri otázkach ohľadne individuálnych ambícií sa predsalen usmieva. „Chcem spraviť všetko preto, aby som sa na jar stabilne objavoval v základnej jedenástke a pomohol tímu aj nejakými gólmi,“ uzatvára debatu sympatický Afričan.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
U19 získala v kvalitnom zápase na ihrisku Nitry všetky tri body

U19 získala v kvalitnom zápase na ihrisku Nitry všetky tri body

24.9. | Igor Tabiš
V Žiline s najvyššou prehrou v doterajšej sezóne

V Žiline s najvyššou prehrou v doterajšej sezóne

22.9. | Igor Tabiš
V deviatom kole na náš čaká súboj pod Dubňom proti Žiline

V deviatom kole na náš čaká súboj pod Dubňom proti Žiline

21.9. | Igor Tabiš

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu