Senická výprava sa vrátila z Turecka

Senická výprava sa vrátila z Turecka

09.02.2012 | Redakcia

navrat turecko_titulnaKrátko po šiestej hodine večer sa otvorila brána futbalového štadióna a zjavil sa klubový autobus. Futbalisti FK Senica sa po desiatich dňoch strávených v Turecku vrátili domov. „Let bol absolútne bezproblémový," usmieva sa vedúci mužstva Martin Šnegoň, ktorý vybehol z autobusu ako prvý. Početnú senickú družinu vítali nielen kluboví funkcionári či fanúšikovia, no i chladné počasie. Veď ortuť teplomera sa v tom čase pohybovala v okolí -10 stupňov Celzia.

„Je to trošku šok, tam sme mali niekedy aj o 30 stupňov viac, ale mohlo to byť aj horšie,“ rozpráva kapitán mužstva Ján Gajdošík pozerajúc sa na zasneženú hlavnú plochu. O vyhrievaní na tureckých plážach by vedel zaiste rozprávať aj Jaroslav Diviš, ktorý si v čase voľna užíval chytanie bronzu plnými dúškami. „Dnešné váľanie na slniečku na pláži mi vôbec nevadilo.“ Takýto status na známej sociálnej sieti Facebook sme u Jarda našli pred štyrmi dňami.

S mínusovými teplotami nemali problémy len futbaloví navrátilci, ale aj ich štvorkolesoví miláčikovia, ktorí poctivo čakali na svojich majiteľov. Nech točil Tomáš Strnad kľúčikom, ako vedel, motor sa neozval. „Ak to dlho stojí na mieste, vybíja sa batéria, som zvedavý, či sa odtiaľto pohnem,“ obáva sa Tomáš. Aj s pomocou Kalabiškovho automobilu a štartovacích káblov sa nakoniec motor strieborného BMW rozozvučil.
Futbalistov čaká trojdňové voľno, potom pokračuje tvrdá drina, no na Turecko už musia hráči zabudnúť. Arktická zima má podľa meteorológov pokračovať minimálne do konca februára.

Pripomeňme, že v rámci desaťdňového herného sústredenia v Turecku odohrali Seničania štyri prípravné duely, v ktorých dvakrát prehrali, raz remizovali a posledný duel priniesol víťazstvo. „Boli to kvalitné zápasy s kvalitnými súpermi na kvalitných terénoch. Teraz sa však musíme aklimatizovať na domáce podmienky,“ naznačuje asistent trénera Libor Fašiang.

 

Zaglebie Lubin – FK Senica 3:1 (0:0), góly: 2 Pawlowski (prvý z 11m), Hodúr – Černý (11m)

FK Senica – Ludogorec Razgrad 0:0

FK Senica – FK Radnički 1923 0:1 (0:1)

FK Senica – DVSC 2:1 (0:0), góly: 51. Kalabiška, 56. Diviš - 54. Dombi

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
U19 získala v kvalitnom zápase na ihrisku Nitry všetky tri body

U19 získala v kvalitnom zápase na ihrisku Nitry všetky tri body

24.9. | Igor Tabiš
V Žiline s najvyššou prehrou v doterajšej sezóne

V Žiline s najvyššou prehrou v doterajšej sezóne

22.9. | Igor Tabiš
V deviatom kole na náš čaká súboj pod Dubňom proti Žiline

V deviatom kole na náš čaká súboj pod Dubňom proti Žiline

21.9. | Igor Tabiš

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu