Juvhel Tsoumou novou posilou Senice

Juvhel Tsoumou novou posilou Senice

29.08.2013 | Milan Ondruš

Novou posilou Senice sa pred malou chvíľou stal rodák z Konga s nemeckým pasom Juvhel Tsoumou. 22-ročný útočník strávil celú svoju kariéru v Nemecku. V drese Eintrachtu Frankfurt si zahral i nemeckú bundesligu. „V najvyššej nemeckej súťaži som odohral celkovo 15 zápasov,“ hovorí Juvhel, ktorý sa blysol i gólom do siete Bayernu Mníchov.

Vysoký a dobre fyzicky disponovaný útočník Juvhel Tsoumou sa pripojil k mužstvu v priebehu týždňa. To, či sa však objaví zajtra na trávniku v domácom zápase 8. kola Corgoň ligy s MŠK Žilina, je nateraz otázne. „Papierovo je všetko vybavené.  To, či bude Juvhel hrať, je na tréneroch,“ hovorí športový riaditeľ Dušan Vrťo a dodáva, že pôvodom africký útočník prichádza do Senice na dva roky bez možnosti využitia opcie. Tsoumou by mal posilniť útočné rady Záhorákov. Od odchodu Ondřeja Smetanu sa na jeho post plne neadaptoval nikto. „Juvhel má na to všetky predpoklady. Je výborne fyzicky stavaný, má obrovskú silu a veľký potenciál strieľať góly,“ dopĺňa Vrťo.

Naposledy pôsobil 22-ročný útočník čiernej pleti v druholigovom rakúskom tíme TSV Hartberg. V ich drese odohral 28 zápasov a strelil 6 gólov. Vyskúšal si i reprezentačný chlebík, v kategóriách U18 a U19 nastupoval za reprezentáciu Nemecka. V Senici si na seba oblečie dres s číslom 11. Rovnaké číslo mu patrilo i v poslednom pôsobisku. S jazykovou bariérou problémy mať Juvhel nebude, plynule hovorí po nemecky, anglicky i francúzsky.

Vizitka:

Meno: Juvhel Fred Tsoumou

Dátum narodenia: 27.12.1990 (22 rokov)

Miesto narodenia: Republika Kongo

Výška/ váha: 186 cm, 86 kg

Predchádzajúce kluby:  Eintracht Frankfurt (2008 – 2010), Alemannia Aachen (2010 – 2011), Preston Nord End (2011 – 2012), Plymouth Argyle (2012), TSV Hartberg (2012)

Reprezentácia: Nemecko U18, Nemecko U19


Fotogaléria

               
 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

10.7. | Redakce
Zodpovednosť za senický dres

Zodpovednosť za senický dres

9.7. | Redakce
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu