Mladí Seničania budú hájiť farby svojho klubu v talianskom Benevente

Mladí Seničania budú hájiť farby svojho klubu v talianskom Benevente

27.08.2013 | Milan Ondruš

Už neplatí, že mladí Seničania sa len zoznamujú s veľkými európskymi turnajmi. S tými sa v poslednom období roztrhlo vrece a na mnohých z nich nechýba ani vlajka FK Senica. Jedna z najlepších futbalových akadémií v Československu si buduje meno po celej Európe a robí skvelú reklamu slovenskému futbalu. S podobným cieľom dnes večer odídu mladí Záhoráci do 17 rokov reprezentovať svoj klub do talianskeho Beneventa, v ktorom je na programe 29. ročník trojdňového turnaja (29.8. – 31.8.) Shalom Cup 2013.

Na prestížnom turnaji sa zverenci trénera Miroslava Hainca stretnú v základnej skupine s regionálnym výberom Kampánie (Rappresentativa FIGC BN) a slávnym talianskym SSC Neapol. „Najmä na duel s Neapolom sa všetci nesmierne tešíme. Je to pre nás veľká výzva,“ hovorí manažér mládeže Milan Suchý. Na turnaji sa stretne 6 tímov, Senica je jediným zahraničným. Okrem spomínaného výberu Kampánie a Neapola sa o celkové prvenstvo budú biť mladí futbalisti Lazia Rím, domáceho Beneventa Lanciana. Všetky zápasy sa odohrajú na tom istom ihrisku. Senica turnaj odštartuje vo štvrtok o 18:30 súbojom s výberom Kampánie. V piatok o 17:00 je na programe duel s Neapolom (asi 100 km od Beneventa). V sobotu sa rozohrajú súboje o celkové umiestnenia.

FK Senica U17 ide na turnaj s pokorou, ale so zdravým sebavedomím a s cieľom nadviazať na minuloročné úspešné účinkovanie, keď naši mladí futbalisti obsadili na turnaji výbornú striebornú pozíciu. Svojho premožiteľa našli až vo finále, v ktorom nestačili na rímske Lazio, vedené bývalým vynikajúcim futbalistom Simonem Inzaghi. Chlapcom držíme palce!

Program FK Senica na 29. ročníku Shalom Cup:

29.8. o 18:30: FK Senica U17 - Rappresentativa FIGC BN U17

30.8. o 17:00: FK Senica U17 – SSC Neapol U17

31.8. - súboje o celkové umiestnenia
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce
V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

3.7. | Redakce
Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

2.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu