Zajtrajší zápas bude o hlavách

Zajtrajší zápas bude o hlavách

26.08.2013 | Milan Ondruš

V 2. kole Slovnaft Cup-u narazia Seničania na aktuálne 6. celok III. ligy západ FK Spartak Vráble. Záhoráci idú do stretnutia v pozícii favorita. Takéto zápasy však bývajú často najťažšie. „Bude to o hlavách, nie o futbalových schopnostiach a prednostiach,“ upozorňuje stredopoliar Senice Milan Jirásek.

Stretnutie sa začína v utorok o 17:00. Seničania majú v nohách ťažkých 90 minút v Ružomberku, po ktorých si oba súperi po remíze 1:1 body delili. Rovnaký výsledok sa zrodil i v poslednom zápase Vrábľov. Spartak remizoval na pôde Dunajskej Lužnej 1:1. „Unavení nie sme. Chceme postúpiť. Bude to veľmi ťažký duel, ale nič iné ako postup neberieme. Staré známe – streliť rýchlo prvý gól – môže platiť aj tentoraz. Dáme do zápasu všetko,“ sústreďuje sa na zajtrajšie pohárové meranie síl Milan Jirásek.

Kmeňový futbalista Sparty Praha si uvedomuje pozíciu jasného favorita. Tá však býva často zradná. Už mnoho favoritov s papierovo slabšími súpermi vyhorelo. Podobný scenár si Seničania pred zajtrejším duelom nepripúšťajú. „Pochádzam z menšieho mesta. Keď k nám prišla napríklad pražská Sparta, bol to obrovský sviatok. Nikto na nič iné ako na futbal nemyslel. Podobné to môže byť i teraz. Určite sa budú chcieť domáci ukázať a vyhecujú sa k životnému výkonu. Tak to býva. Favoriti stretnutia musia, a to býva často najťažšie. Tým ale nechcem nič privolať a ani sa vyhovárať. Opakujem ešte raz. Zápas chceme a musíme zvládnuť. Nič iné ako postup neberieme,“ zdôrazňuje ľavonohý futbalista.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

10.7. | Redakce
Zodpovednosť za senický dres

Zodpovednosť za senický dres

9.7. | Redakce
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu