Piroska: Nehrali sme vôbec to, čo sme si povedali

Piroska: Nehrali sme vôbec to, čo sme si povedali

25.08.2013 | Milan Ondruš, foto: Marián Bazala

Remíza 1:1 v Ružomberku nás môže mrzieť, ale i tešiť. Mrzieť preto, lebo až do 78.min sme viedli. Tešiť môže vzhľadom na veľké množstvo ružomberských šancí. „S výsledkom nie je určite spokojná ani jedna strana. Remíza mrzí i mňa osobne,“ hovorí po stretnutí jediný senický strelec Juraj Piroska.

S výnimkou domáceho zápasu s Košicami (1:0) a dohrávky na Slovane (0:1) skóroval Juraj Piroska v každom corgoňligovom stretnutí a na svojom konte má už 5 presných zásahov. V Ružomberku si po tretíkrát v sezóne navliekol i kapitánsku pásku. S výsledkom je suplujúci kapitán za potrestaného Tomáša Kóňu sklamaný. „Osobne si myslím, že sme skôr 2 body stratili ako jeden získali. Som presvedčený, že sme duel mali dotiahnuť do víťazného konca,“ hovorí odchovanec bratislavského futbalu.

Otvorene si treba priznať, že Ružomberok bol nebezpečnejším tímom. Hra zo strany Senice nebola ideálna. Kľúčový hráč Záhorákov to priznáva a popisuje príčiny: „Nehrali sme vôbec to, na čo sme sa pripravovali. Nešli sme do Ružomberka betónovať a hrať na rýchle brejky. Hrali sme úplne inak, ako sme si pred zápasom hovorili. Vieme, kde sme spravili chyby. Vieme o situáciách, v ktorých bol Ružomberok lepším tímom. Zápas si rozanalyzujeme.“

Piroska je v zakončení chladnokrvným zabijakom. Gólové kopačky si zobral aj do Ružomberka. V 35.min ťažil z výbornej Hiagovej prihrávky. „Loptu som sa snažil čo najrýchlejšie dostať pod kontrolu. Brankár vybehol oproti mne a ja som zakončil popod jeho nohy do protipohybu,“ opisuje svoj 5.gól v sezóne futbalista s reprezentačnými skúsenosťami a dopĺňa, že dôležitým faktorom je i to, že jeho tím pred seba nikoho nepustil a aj po 7.kole ostáva v pozícii lídra Corgoň ligy.

Aj nasledujúci týždeň bude pre Záhorákov anglickým. V utorok odohrajú 2.kolo Slovnaft Cupu na pôde Spartaku Vráble a v piatok vyzvú na svojom štadióne v 8.kole CL MŠK Žilina.

Fotogaléria

               
 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: S výkonmi FK Senica U16 v jeseni spokojnosť

Mládež v akcii: S výkonmi FK Senica U16 v jeseni spokojnosť

14.12. | Igor Tabiš

"Pomohla zmena systému, zohrali sme sa," tvrdí Roberto Dias

11.12. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Náročná jeseň pre FK Senica U17

Mládež v akcii: Náročná jeseň pre FK Senica U17

10.12. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu