Napravili sme si chuť. DAC sme rozstrieľali

Napravili sme si chuť. DAC sme rozstrieľali

29.07.2013 | Redakcia

Po vypadnutí z Európskej ligy sme si povedali, že teraz sa ukáže, aký sme silný kolektív,“ rozhovoril sa po stretnutí s Dunajskou Stredou Juraj Piroska. Ukázalo sa. Seničania si proti nováčikovi skazenú štvrtkovú chuť dokonale napravili. Nováčika z Dunajskej Stredy rozstrieľali vysoko 4:0.

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo duel zvládnuť, navyše takým suverénnym výsledkom. Neúspech v pohárovej Európe nás stále škrie, no verím, že čím skôr z nás opadne a budeme sa naplno sústrediť už len na Corgoň ligu. Toto víťazstvo nám k tomu môže výrazne napomôcť,“ raduje sa po stretnutí jeden z najlepších na trávniku. Juraj Piroska bol pri prvom i poslednom góle do siete DAC. V 50.min bol v pokutovom území faulovaný. Sám si postavil loptu na biely bod a dal zabudnúť na pravidlo, ktoré hovorí o tom, že faulovaný hráč by nemal pokutový kop zahrávať. Odchovanca Senice Andreja Fišana poslal na druhú stranu a naštartoval domácich k exhibícii. „Na penaltu sa cítim vždy a bolo to tak aj tentoraz,“ dopĺňa Seničan s číslom 33, ktorý 4 minúty pred koncom poslal loptu na osamoteného Jakubova a ten stanovil konečné skóre 4:0. „Juraj ma výborne našiel pred bránou. Už pred tým som mal dve sľubné šance. Som rád, že do tretice to vyšlo a otvoril som si v Senici strelecký účet,“ hovorí Alexander Jakubov, ktorý v 77.min striedal vyčerpaného Petra Šenka.

Záhoráci si schuti zastrieľali. Okrem štyroch vsietených gólov si vypracovali množstvo príležitostí. Napriek tomu po polčase svietil bezgólový výsledok. „Vedeli sme, že aj keď je Dunajská Streda nováčik, body nám zadarmo nepustí. To sa aj potvrdilo. My sme však počas celého duelu boli lepším tímom, hoci v prvom polčase nám chýbal dôraz v súperovej šestnástke. Vo finálnej fáze sme sa akoby ponúkali, kto zakončí. Som rád, že po zmene strán sme to zlomili,“ pousmial sa ťahúň senickej ofenzívy Juraj Piroska.
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe

"Pomohla zmena systému, zohrali sme sa," tvrdí Roberto Dias

11.12. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Náročná jeseň pre FK Senica U17

Mládež v akcii: Náročná jeseň pre FK Senica U17

10.12. | Igor Tabiš
Program zimnej prípravy A-mužstva

Program zimnej prípravy A-mužstva

10.12. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu