Kalabiška hráčom Senice do leta 2015

Kalabiška hráčom Senice do leta 2015

23.07.2013 | Redakcia

kalabiiisaFutbalový útočník FK Senica Jan Kalabiška predĺžil zmluvu so svojim zamestnávateľom o ďalšie dva roky. Rodák z Mělníka mal na Záhorí platnú zmluvu ešte rok. Tá sa podpisom nového kontraktu anulovala a Kalabiška sa stal nedávno hráčom FK Senica do leta roku 2015. Samozrejmosťou je možnosť využitia opcie. „V Senici som viac než spokojný. Aj tento rok hráme Európsku ligu. Za dva roky som si tu už zvykol. Na ľudí, mesto, fanúšikov...Prirástlo mi to tu k srdcu, preto som s podpisom neváhal,“ hovorí Kalabiška.

26-ročný futbalista naskočil v drese Senice už na 57 corgoňligových stretnutí. Okrem jedného zápasu Európskej ligy (na pôde Red Bull Sazburgu v sezóne 2011/12) nevynechal ani jeden pohárový zápas Senice. Na jar 2013 mal výbornú formu a aj vďaka jeho výkonom sa Senica stala po druhýkrát v histórii vicemajstrom Corgoň ligy. „Futbal v Senici sa robí dobre, progresívne. Aj to hralo rolu pri rozhodovaní, či predĺžim zmluvu alebo nie. Do tímu prišlo viacero mladých futbalistov. To je dobre. Sú šikovní, v kádri sa nestratia,“ dopĺňa Kalabiška.

Kalabiška je strelcom veľmi emotívnych a dôležitých gólov. Vlani presným zásahom v poslednej päťminútovke rozhodol o tom, že Senica postúpi cez MTK Budapešť do 2. predkola Európskej ligy UEFA. V apríli tohto roku sa situácia opakovala, keď Kali vsietil gól Trnave a v 85.min rozhodol o víťazstve Senice 3:2. Naposledy rozvlnil sieť na pôde Podgorice. V 34.min otváral skóre prvého zápasu druhého predkola Európskej ligy (2:2). Aj v takýchto vypätých situáciách si však ľavonohý futbalista udržuje chladnú hlavu. S pokojom Angličana hovorí. „Som už raz taký, no.“

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Ukázali sa v pozitívnom svetle. Mladíkov však mrzí strata bodov

Ukázali sa v pozitívnom svetle. Mladíkov však mrzí strata bodov

19.8. | Igor Tabiš
Štyri góly, dve penalty a bod proti Ružomberku po remíze 2:2

Štyri góly, dve penalty a bod proti Ružomberku po remíze 2:2

17.8. | Igor Tabiš
V sobotu privítame MFK Ružomberok

V sobotu privítame MFK Ružomberok

16.8. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu