Mladost Podgorica – FK Senica 2:2 (0:1), EL, 2.predkolo

18.07.2013 | Redakcia

podgorica31Góly: 55. Kňaževič (11m), 85. Taku - 34. Kalabiška, 77. Diarrassouba, ŽK: Sankovič, Novovič – Diviš, Diarrassouba, Zeman, rozhodovali: Meškov – Gavrilin, Demeško (všetci Rus.), cca 2000 divákov

Zostavy:

FK Mladost Podgorica: Vujadinović – Tomić, Šofranac, Mitrović, Živković – Taku, Sanković – Savićević, Kaljević (70. Novović), Seratlić – Kňažević

FK Senica: Šulla – Cristovam, Križko, Brabec, Čermák (52. Zeman) – Kóňa, Jirásek (60. Opiela), Diviš (90. Hiago), Kalabiška – Piroska, Diarrassouba

Domáci tím Mladost Podgorica privítal Senicu v úmornej horúčave. V prvej desaťminútovke boli aktívnejší domáci. Šulla sa musel mať na pozore najmä po nepríjemných centroch Ishikaru. Po 15 minútach prebrali iniciatívu Záhoráci. V 17.min pálil po nacvičenej akcii Jirásek, jeho strelu ale Vujadinović s námahou vytlačil pred seba. O tri minúty to skúšal Kalabiška svojou slabšou nohou, strele ale chýbala potrebná razancia. Podgorica poctivo vyčkávala na chybu súpera do ofenzívy sa veľmi nehrnula. Nebezpečné boli najmä jej rýchle brejky. Senica sa snažila tvoriť, no kombinácia na ťažkom teréne viazla. Po obojstrannom útlme Senica udrela. V 34.min si na Križkov dlhočizný center nabehol Kalabiška, vzdušný súboj s Vujadinovićom vyhral a hlavou otvoril skóre stretnutia. V 41.min hlavičkoval Diviš, jeho pokus ale mieril vedľa. Rovnako dopadla aj Kalabiškova strela o minútu. V samom závere prvého polčasu sa zapotil aj Šulla, ktorý musel boxovať Ishikarov výborný center.

Po zmene strán zaujala opäť ľavačka Ishikaru. Šulla ale zasahovať nemusel, lopta z kopačky japonského futbalistu šla nad. V 54.min ukázal po zákroku Roberta na Seratlića hlavný arbiter na biely bod. Pokutový kop premenil aj s dávkou šťastia Kňaživič, keď si Šulla na loptu siahol. Po hodine hry zaujala hlavička Diarrassoubu, ktorá mierila nad. O dve minúty sa na druhej strane triasla bočná sieť. Prízemnú loptu Seratlića vytesnila obrana na roh. V 66.min sa dostal za senickú obranu Savičević, prudkú strelu vytesnil Šulla na roh. V 72.min sa domáce tribúny tešili. Lopta skončila po hlavičke Šofranaca za chrbtom senického brankára, no ruský arbiter gól neuznal. Hoci v týchto momentoch mali navrch domáci, radovali sa Seničania. V 77.min sa k lopte dostal Diarrassouba a ľavačkou poslal Senicu opäť do vedenia. V 85.min bolo opäť vyrovnané, keď ľavačkou nedal Šullovi šancu Ishikara Taku. V závere zápasu už videli diváci len dve žlté karty, po jednej na každej strane. V prvom stretnutí tak remizovala Senica na pôde Podgorice 2:2.