Ciele vzorne reprezentovať Slovensko a hrať na popredných priečkach

Ciele vzorne reprezentovať Slovensko a hrať na popredných priečkach

09.07.2013 | Redakcia

tlacovka FK 1Corgoň liga sa nezadržiteľne blíži. Seničania privítajú už túto sobotu v domácej ouvertúre krajského rivala FC Spartak Trnava. Pred tým, než sa naplno rozbehne zápasový kolotoč, v PRESS miestnosti FK Senica sa zišla novinárska obec na tradičnej predsezónnej tlačovej konferencii. Pred novinárov predstúpili prezident FK Senica Viktor Blažek, športový riaditeľ Dušan Vrťo, nový kormidelník Záhorákov Eduard Pagáč, staronový kapitán Tomáš Kóňa. Tlačovku viedol mediálny manažér klubu Milan Ondruš.

Ako prvý sa ujal slova prezident klubu Viktor Blažek. „Rozpočet klubu sa výraznejším spôsobom nezmenil. Pohybuje sa približne na úrovni dvoch miliónov eur. Procesy v klube sa však zefektívnili a skvalitnili. Čo sa týka infraštruktúry, začiatkom októbra by sme chceli vstúpiť do 2.fázy rekonštrukcie štadióna. Presnejšie, zrekonštruovať by sa mala tribúna C, oproti hlavnej. Do začiatku jarnej časti Corgoň ligy by mala tribúna stáť. Táto etapa modernizácie je zhruba vyčíslená na 1,5 milióna eur. Ak sa bavíme o celkovej modernizácii hlavného štadiónu, čiastka sa pohybuje niekde na úrovni 5,5 – 6 miliónov eur. V tejto súvislosti ma trocha mrzí plánované prerozdelenie štátnych dotácií. V piatok je zasadanie výkonného výboru. Otvorene poviem, že chcem sa na to pýtať. Nie sú mi celkom jasné niektoré rovnice, na základe ktorých sa dotácie prerozdeľujú,“ rozhovoril sa prezident klubu a približuje aj športové ciele. „Sme stabilizovaný klub. Už tretí rok po sebe hráme Európsku ligu, čo je pre nás výborný výsledok. Naše ciele sú jasné. V pohároch chceme dôstojne reprezentovať Slovensko. V Corgoň lige by sme sa chceli pohybovať na popredných priečkach. I tento rok máme túžbu prebojovať sa do pohára, no nie je to top cieľ klubu. Mám radosť, že sa zvýšila návštevnosť v domácich zápasoch, za čo patrí vďaka predovšetkým novému fanklubu Železná únia 1921,“ dodáva Viktor Blažek.

Po prezidentovi klubu sa chopil slova Dušan Vrťo, športový riaditeľ FK Senica: „Letná príprava začala podľa plánu. Odohrali sme 8 kvalitných stretnutí. Skúšali sme množstvo hráčov. Niektorí ostali, iní museli odísť. Verím, že tí, čo posilnili farby klubu, ho budú hrdo reprezentovať,“ hovorí Vrťo. Seničania absolvovali v príprave na nový ročník osem duelov. Zvíťazili v jedinom prípade, dosiahli štyri nerozhodné výsledky a pripísali si aj tri prehry.

Novým kormidelníkom, ktorý na lavičke vystriedal Vladimíra Koníka, je Eduard Pagáč. 35-ročný tréner prichádza z mládežníckych štruktúr. „V prvom rade chcem povedať, že máme kvalitný realizačný tím. Okrem ľudí, ktorí v ňom už pracovali aj po minulé roky, pribudol Stanislav Macek, ktorého som si sám vybral. Je pre mňa dôležité, že máme rovnaký pohľad na futbal a že si rozumieme po ľudskej stránke. Tím ako celok pracuje výborne. Čo sa týka zmien, odišlo 11 hráčov a prišlo 10. Z toho štyria dorastenci a šesť futbalistov zvonku. Výsledky v príprave neboli pre mňa až také dôležité. Zamerali sme sa trochu na iný štýl futbalu. So samotným herným prejavom som však spokojný,“ hovorí Pagáč.

Ako posledný dostal priestor staronový kapitán FK Senica Tomáš Kóňa. Zvyčajne si vodcu vyberá anonymným hlasovaním kabína, tentoraz to však nebolo nutné. Všetci sa zhodli, že to bude Kóňa. „Môžem povedať klasickú kapitánsku frázu. Tešíme sa na ligu. Dodám však ešte jedno. Dávno som nepôsobil v tíme, ktorý ma taký charakter,“ hovorí Kóňa.

Corgoňligová ouvertúra čaká Seničanov v sobotu. Na domácom štadióne privíta FC Spartak Trnava.

ODIŠLI:

koniec zmluvy: Ján Gajdošík, Martin Ďurica, Patrik Mráz, Matej Krajčík, Pavol Masaryk, Stef Wijlaars

koniec hosťovania: Rolando Blackburn (FC Chorillo), Martin Babic (ViOn Z. Moravce), Milan Švenger (Sparta Praha)

odišli na hosťovanie:Peter Štepanovský (FC Spartak Trnava), Miroslav Sedlák (DAC Dunajská Streda – v riešení), Ivan Hladík (v riešení), Petr Hošek (DAC Dunajská Streda – v riešení), Michal Vilkovský (FC ŠTK Šamorín – v riešení),Tomáš Vrťo (MFK Frýdek Místek – v riešení)

 

PRIŠLI:

prestupy: Pavel Čermák (Viktoria Žižkov), Lukáš Opiela (FK Mladá Boleslav)

hosťovanie: Martin Zeman, Alexander Jakubov (Sparta Praha), Hiago de Oliveira Ramiro, Cristovam Roberto Ribeiro Da Silva (Arapongas EC, BRA)

prišli z dorastu: Peter Šenk, Tomáš Komara, Tomáš Kapusta, Denis Ventúra

návrat z hosťovania: Malec Ján (DAC Dunajská Streda)

 

SÚPISKA JAR 2013:

Brankári: Michal Šulla (SVK), Ján Malec (SVK), Pavol Kamesch (SVK)

Obrancovia: Petr Pavlík (CZE), Erich Brabec (CZE), Róbert Pillár (SVK), Cristovam Roberto Ribeiro Da Silva (BRA), Peter Šenk (SVK), Pavel Čermák (CZE)

Stredopoliari: Tomáš Kóňa (SVK), Jaroslav Diviš (CZE), Juraj Križko (SVK), Milan Jirásek (CZE), Martin Zeman (CZE), Lukáš Opiela (SVK), Tomáš Komara (SVK), Denis Ventúra (SVK), Tomáš Kapusta (SVK)

Útočníci: Juraj Piroska (SVK), Jan Kalabiška (CZE), Lamine Diarrassouba (CI), Alexander Jakubov (SVK), Hiago de Oliveira Ramiro (BRA)

Realizačný tím: Eduard Pagáč – hlavný tréner, Stanislav Macek – asistent, Miroslav Mentel– tréner brankárov, Martin Šnegoň – vedúci mužstva, Radovan Hyža – lekár, Róbert Beblavý, Ján Šimek – maséri, Peter Hečko - fyzioterapeut

 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: FK Senica U12 má za sebou úspešnú jeseň

Mládež v akcii: FK Senica U12 má za sebou úspešnú jeseň

5.12. | Igor Tabiš
V nedeľu chceme potešiť fanúšikov

V nedeľu chceme potešiť fanúšikov

5.12. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Výsledkový servis mládeže (25.11. - 01.12.)

Mládež v akcii: Výsledkový servis mládeže (25.11. - 01.12.)

2.12. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu