Senica získala vysokého Jakubova

Senica získala vysokého Jakubova

21.06.2013 | Redakcia

jakubovVeľká letná obmena v kádri FK Senica pokračuje. Ďalším hráčom opúšťajúcim Záhorie je Rolando Blackburn, ktorému sa končí osemnásťmesačné hosťovanie. Naopak do mužstva mieri iný forward Alexander Jakubov. „Saša je kmeňovým hráčom Sparty Praha. Prichádza k nám na ročné hosťovanie,“ informuje o príchode vyše 190 cm vysokého útočníka Viktor Blažek.

Alexander štartoval kariéru v Košiciach. Najskôr hral za 1.FC, neskôr sa presunul do konkurenčnej Lokomotívy. Po šiestich rokoch v metropole východu sa sťahoval do hlavného mesta Slovenska. Talentovaný útočník obliekal dres Interu a vôbec sa mu nedarilo zle. V pruhovanom žltočiernom drese pútal pozornosť, všimli si ho aj funkcionári pražskej Sparty. Do najslávnejšieho českého klubu prestúpil po krátkej epizóde v rakúskom SV Horn.

Mládežnícke štarty na jeho konte pribúdali a stúpal aj jeho kredit. Keď mal sedemnásť, ukázali na neho prstom predstavitelia FC Porto. „Najskôr som v klube absolvoval niekoľkodňovú skúšku. Podľa všetkého úspešnú, vzápätí som s nimi totiž podpísal dohodu,“ vracia sa Alexander päť rokov do minulosti. Hoci v portugalskom megaklube pôsobil v doraste, skúsenosti zbieral aj na tréningoch Á-čka. V praxi si tak mohol porovnať výkonnosť s hviezdami ako Hulk či Bruno Alves. V roku 2009 sa Jakubov vrátil z Pyrenejského polostrova späť do Česka. „Chcel som si dokončiť školu a zároveň som nevidel perspektívu presadiť sa do prvého tímu FC Porto,“ uviedol futbalista pre stránku idnes.cz. Jeho ďalšie kroky viedli do Žatca a opäť do Sparty. V nasledujúcej sezóne bude Alexander Jakubov pokračovať vo svojej kariére v FK Senica.

Vizitka Alexandra Jakubova:

Narodený: 11. 01. 1991

Post: útočník

Výška: 193cm

Súčasný klub: FK Senica (hosťovanie zo Sparty Praha)

Predchádzajúce kluby: Lokomotíva Košice, 1.FC Košice, Inter Bratislava, SV Horn, Sparta Praha, FC Porto, Slavoj Žatec, Sparta Praha

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš
Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

15.2. | Igor Tabiš
Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

14.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu