Piatkové tréningy pod mrakom, ale v ideálnej teplote

Piatkové tréningy pod mrakom, ale v ideálnej teplote

03.02.2012 | Redakcia

bolek belekKým ortuť teplomerov v našich končinách klesá do arktických hodnôt, v Beleku je stále príjemné podnebie. V piatok sa síce slniečko ukrylo za mraky, ale na tréning bolo ideálne počasie. Prvá fáza sa niesla v bežecko – regeneračnom duchu, popoludní si to chlapci rozdali v rámci takticko-hernej prípravy vo futbale.

Počas tréningov bol najsmutnejším členom senického tímu Nicolas Gorosito. Inokedy usmiaty mládenec žialil, že sa nemôže pripojiť k ostatným. Sediac na okraji ihriska sledoval smutným pohľadom dianie na trávniku. „Nico má stále problémy s achilovkami,“ vysvetlil tréningovú absenciu pravého beka Dušan Vrťo. More má blahodárne účinky a tak si podvečer argentínsky futbalista regeneroval poranené končatiny v drobných vlnkách slanej tekutiny.

Individuálny tréning mal aj Stef Wijlaars. Holanďan sa zranil v poslednom domácom prípraváku proti Slovácku. Jeho rekonvalescencia prebieha rekordne rýchlo. Poriadne „tréningové kvapky“ mu dáva najmä kondičný expert Milan Skokan. Pod jeho odborným dohľadom sa Stefovo zranenie regeneruje doslova kozmickým tempom. Piatkový tréning neabsolvoval v plnom tempe ani Martin Ďurica. Dlhodobý maród si už ale nakladá čoraz vyššie dávky, čo je pred blížiacou sa ligovou jarou výborná informácia.

Po operácii lakťa sa dáva dokopy aj Petr Bolek. „Prvé dva dni v Beleku som trénoval naplno. Potom mi ale lakeť opuchol. Lekár mi odtiaľ vybral krv. Stále je to bolestivé, takže v piatok som sa pripravoval s drobnými obmedzeniami,“ hlásil krátko pred večerou spoľahlivý brankár. Počas tréningu sa mu veľmi pedantne venoval Miroslav Mentel. „Na môj vkus to trvá príliš dlho. Priznám sa, myslel som si, že už v sobotu budem môcť chytať. Zatiaľ to tak ale nevyzerá. Napriek tomu cítim, že ruka bude čoskoro v úplnom poriadku,“ hlási odchovanec ostravskej gólmanskej školy.

Na sústredení panuje pohodová atmosféra. Chlapcov teší že treskúce zimy, vládnuce v centrálnej časti Európy sa ich netýkajú. „U nás v Hlučíne bolo takmer mínus 20 stupňov. Paráda, že sme tu. Zdá sa, že máme perfektný tajming,“ usmieval sa pred regeneráciou Petr Bolek.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Na domácom ihrisku zabojujeme o štvrťfinále Slovnaft Cupu

Na domácom ihrisku zabojujeme o štvrťfinále Slovnaft Cupu

22.10. | Igor Tabiš
U19 s prvou domácou výhrou, U17 uspela na ihrisku lídra súťaže

U19 s prvou domácou výhrou, U17 uspela na ihrisku lídra súťaže

22.10. | Igor Tabiš
Obrovské defenzívne chyby nás v Trnave stáli lepší výsledok

Obrovské defenzívne chyby nás v Trnave stáli lepší výsledok

21.10. | TASR

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu