Odštartovala príprava na novú sezónu

Odštartovala príprava na novú sezónu

10.06.2013 | Redakcia

zaciatok pripravy jesen2013Po dvojtýždňovej prestávke sa opäť zaplnila kabína A-tímu. Dovolenky sú minulosťou. Odštartovala približne mesačná letná príprava na nadchádzajúci ročník Corgoň ligy. Prvé kolo je na programe 13.júla. Senica v ňom na domácej pôde privíta trnavský Spartak.

Dirigentskú taktovku prevzal po Vladimírovi Koníkovi doterajší tréner pôsobiaci v štruktúrach senickej mládeže (U16) Eduard Pagáč. „Je to pre mňa obrovská pocta, že som dostal dôveru viesť prvé mužstvo. Na spoluprácu sa veľmi teším. Rozhovory s niektorými hráčmi som už absolvoval. Do prípravy sa zapoja siedmi dorastenci. Káder sa bude ešte postupne dopĺňať,“ hovorí nový kormidelník Senice Edurad Pagáč. Jeho asistentom bude Stanislav Macek, doterajší tréner senickej 19-ky. „Mladých chalanov, ktorí prichádzajú do mužstva dôverne poznám. Sú to talentovaní futbalisti. Určite sa budú chcieť pobiť o miesto v zostave,“ hovorí nový asistent trénera.

Z jesenného kádra sa do prípravy už nezapojilo sedem futbalistov. V červeno-modrom drese sa budúcu sezónu nepredstavia Ján Gajdošík, Martin Ďurica, Patrik Mráz, Matej Krajčík (koniec zmluvy), Milan Švenger, Martin Babic, Rolando Blackburn (koniec hosťovania). Na odchode je takisto Pavol Masaryk, ktorý už zhruba desať mesiacov pauzuje pre zranenie kolena. Naopak novicom je ľavý obranca Pavel Čermák, prichádzajúcim spoza rieky Moravy (Viktoria Žižkov). „Je to pre mňa niečo nové. Prichádzam do klubu, ktorý má tie najvyššie ambície. Na pôsobenie v Senici sa teším,“ hovorí čerstvá posila Záhorákov. S Čermákom sa klub dohodol na dvojročnej zmluve s možnosťou využitia opcie. „Je to šikovný mladý ľavý bek. Tento post sme potrebovali zaplniť ako soľ. Na ďalšom pôsobení v mužstve sme sa totiž nedohodli s Paťom Mrázom a Maťom Krajčíkom,“ uvádza športový riaditeľ FK Dušan Vrťo. Do prípravy sa zapojila i dvojica španielskych futbalistov Gerard (futbalová akadémia Atletico Madrid) a David (futbalová akadémia Getafe).

Mužstvo sa na novú sezónu výrazne omladilo. V kabíne pribudlo sedem dorastencov, resp. futbalistov, ktorým vypršal dorastenecký vek. Svoje miesta v kabíne zaujali Denis Ventúra, Jakub Kosorín, Tomáš Kapusta, Tomáš Komara, Peter Šenk, Ivan Pikulík, Jakub Krajčovič. Na prvom tréningu chýbal Stef Wijlaars, ktorý sa k tímu pripojí zajtra.

Hráči v príprave:

Brankári: Michal Šulla, Ján Malec, Pavol Kamesch, Filip Mentel

Hráči: Petr Pavlík, Erich Brabec, Róbert Pillár, Tomáš Kóňa, Stef Wijlaars, Jaroslav Diviš, Jan Kalabiška, Peter Štepanovský, Juraj Križko, Juraj Piroska, Lamine Diarrassouba, Milan Jirásek, Tomáš Vrťo, Ivan Hladík, Michal Vilkovský, Peter Šenk, Tomáš Komara, Jakub Krajčovič, Ivan Pikulík, Tomáš Kapusta, Jakub Kosorín, Denis Ventúra

Realizačný tím: Eduard Pagáč (tréner), Stanislav Macek (asistent), Miroslav Mentel (tréner brankárov), Martin Šnegoň (vedúci mužstva), Radovan Hyža (lekár), Róbert Beblavý (masér)


 

Odišli: Ján Gajdošík, Martin Ďurica, Patrik Mráz, Matej Krajčík, Pavol Masaryk (koniec zmluvy), Milan Švenger, Martin Babic, Rolando Blackburn (koniec hosťovania)

Prišli: Pavel Čermák (Žižkov)

Nové tváre v príprave: Gerard (futbalová akadémia Atletico Madrid), David (futbalová akadémia Getafe), Filip Mentel (voľný hráč)

Dorastenci v príprave: Tomáš Kapusta, Jakub Kosorín, Denis Ventúra,

 

Predbežný plán prípravných zápasov:

15.6 (sobota) o 17:00 Spartak Myjava - FK Senica (Turá Lúka)

16.6. (nedeľa) o 18:00: Kubaň Krasnodar - FK Senica (v Rakúsku)

19.6. (streda) o 15:00 a 17:00: Dvojzápas s AS Trenčín (Petrova Ves)

22.6. (sobota) o 11:00: SFM Senec - FK Senica

25.6. - 28.6: sústredenie v Rakúsku

25.6. FK Senica - Sturm Graz (sústredenie v Rakúsku)

28.6. FK Senica - Ural (sústredenie v Rakúsku)

6.7. o 19:30: FK Senica – Slovan Liberec (generálka, hlavný štadión FK Senica)

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš
Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

15.2. | Igor Tabiš
Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

14.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu