Trofej za druhé miesto je už v správnych rukách

Trofej za druhé miesto je už v správnych rukách

29.05.2013 | Redakcia

Blazek 149333 1FK Senica si v stredu na jubilejnom 50. zasadnutí Výkonného výboru Únie ligových klubov (ÚLK) prevzal trofej za vicemajstra Corgoň ligy 2012/13. Z rúk prezidenta ÚLK putovala priamo do náručia prezidenta FK Viktora Blažeka. Spolu s trofejou si Záhoráci prevzali aj strieborné medaily a šek v hodnote 50 000 EUR.

Okrem Seničanov si v sídle ÚLK prevzali trofej zástupcovia bronzového tímu AS Trenčín. Naprádzno neodchádzal ani športový riaditeľ MFK Ružomberok Michal Mertinyák, keďže mužstvo z Liptova triumfovalo v konkurencii ďalších jedenástich corgoňligových tímov v súťaži Fair-play, ktorej výsledky sa vypočítavajú na základe „princípu slušnosti.“ V tej istej „disciplíne“ sa rozhodlo aj o druholigovom víťazovi, hoci posledné kolo tejto súťaže je na programe až túto sobotu. S neohrozeným náskokom sa ním stali futbalisti Podbrezovej, za ktorých prevzal cenu športový riaditeľ Michal Budovec.

Futbalisti Senice bojovali o druhú priečku do posledného kola. Až po najtesnejšom víťazstve v poslednom meraní síl v Nitre mohli strieborné oslavy vypuknúť naplno. „Myslím si, že môžeme byť spokojní. Pred sezónou by sme druhú priečku brali a berieme ju aj teraz,“ hovorí na margo strieborného postavenia posledný strelec Senice v ročníku 2012/2013 Róbert Pillár.

Prečítajte si aj: Corgoň liga 2012/13 rečou čísiel

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia zastavuje tréningový proces

Akadémia zastavuje tréningový proces

29.9. | Redakce
V dohrávke 4.kola na Tehelnom poli

V dohrávke 4.kola na Tehelnom poli

29.9. | Redakce
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu