Sezóna 2012/2013 v číslach

29.05.2013 | Redakcia

pillar nitraFK Senica zimoval na treťom mieste, po štrnástich jarných kolách sa však Záhorie odelo do strieborného šatu. Seničania sa druhýkrát počas štvorročného pôsobenia v najvyššej futbalovej súťaži môžu pýšiť označením VICEMAJSTER Corgoň ligy. Prvýkrát tomu bolo v sezóne 2010/2011 pod vedením trénera Stanislava Grigu. Teraz sa pod úspech podpísala dvojica hlavných kormidelníkov. Jesenného kouča Zdeňka Psotku nahradil jarný Vladimír Koník. Pod taktovkou 45-ročného kouča docválali Záhoráci k druhému miestu, zabezpečujúcemu účasť v 2. predkole Európskej ligy (tabuľka po 33.kole).

V tabuľke jari druhí, vonku najlepší

V tabuľke jarnej časti sa Senica umiestnila, podobne ako v tabuľke celej sezóny, na druhom mieste. Zverenci trénera Koníka nazbierali celkovo 28 bodov. Pri počte 14-tich jarných kôl sú to dva body na zápas (8 výhier, 2 remízy, 4 prehry). Pred Záhorákmi skončil iba Spartak Myjava, ktorý na jar nazbieral o dva body viac. Podobne ako na jeseň, aj v jarnej časti boli Záhoráci najlepším mužstvom na ihriskách súperov. V šiestich zápasoch na ihriskách súperov získali 12 bodov, rovnako ako Myjava. Tá však vonku hrala o jeden zápas viac. Seničania u súperov zvíťazili štyrikrát, len dva razy sa z bodov netešili. Naprázdno odišli z Bratislavy (2:3) a Ružomberka (1:3). Zaujímavosťou je, že na hosťujúcom ihrisku Senica ani raz neremizovala.

Najlepším strelcom Blackburn, najtrestanejším na jar Štepanovský

Najlepším kanonierom sezóny je Rolando Blackburn s desiatimi gólmi. Na jar ich pritom nasúkal súperom sedem. Dvoma gólmi sa pritom blysol doma s Nitrou (22.kolo CL) a na pôde Slovana Bratislava (28.kolo CL). Najtrestanejším Seničanom na jar je Peter Štepanovský, ktorý videl 6 žltých kariet. Celkovo najnedisciplinovanejší ostáva Matej Krajčík, ktorý už na jeseň videl 8 žltých kariet. Pozitívnym faktom je, že na jar nikto zo senických futbalistov nevidel červenú kartu.

Strelci FK Senica po sezóne 2012/2013 (40 gólov):

10 gólov: Rolando Blackburn

6 gólov: Juraj Piroska

5 gólov: Jaroslav Diviš

4 góly: Peter Štepanovský

2 góly: Jan Kalabiška, Tomáš Kóňa, Pavol Masaryk, Adam Varadi, Jaroslav Černý

1 gól: Petr Pavlík, Stef Wijlaars, Martin Babic, Lamine Diarrassouba, Róbert Pillár

Do futbalovej jari zasiahlo 22 hráčov

Do corgoňligového diania sa na jar zapojilo celkovo 22 futbalistov. K štatistike po celej sezóne 2012/2013 musíme ešte prirátať ôsmich futbalistov, ktorí pomohli tímu na jeseň. Vo všetkých 33. odohraných kolách nenastúpil ani jeden z hráčov. Najviac štartov (32) si pripísali: Milan Švenger, Erich Brabec a Jaroslav Diviš. Suverénne najviac minút strávil na ihrisku gólman Milan Švenger (2833 minút), druhý najvyťaženejší hráč bol počas sezóny Erich Brabec (2807 minút) a treticu dopĺňa Stef Wijlaars (2490 minút).