Osemnástka a šestnástka aj naďalej valcujú

29.05.2013 | Redakcia

u16 gol radostMládežnícke súťaže sa pomaly blížia do svojho konca. Tento ročník je pre naše mančafty mimoriadne úspešný, veď viaceré výbery svoje súťaže vyhrajú. Ligoví dorastenci odohrali minulý týždeň dve stretnutia. Najprv v týždni predohrávali zápasy 28. kola (pre účasť U19 na turnaji v Haagu) doma proti Ružomberku. Darilo sa obidvom tímom a plný počet bodov zostal na Záhorí. Cez víkend cestovali chlapci na východ republiky do Košíc. Devätnástka nepodala očakávaný výkon a zachraňujúcemu sa súperovi podľahli. Svoju doterajšiu neporaziteľnosť si udržala sedemnástka, ktorá uhrala bezgólovú remízu. B-dorasty taktiež odohrali po dve stretnutia - v Ružinove a s Piešťanmi. V zápasoch obidve družstvá potvrdili dominanciu v súťažiach. Šestnástka je už tri kolá pred koncom víťazom svojej súťaže, osemnástke chýba získať bod. Starší žiaci cestovali do Nitry. Pätnástka v súboji prvého s druhým ťahala za kratší koniec a vedúcu priečku prenechala svojmu súperovi. Darilo sa štrnástke, ktorá konečne dokázala poraziť tabuľkovo lepšie postaveného súpera. Mladším žiakom rovesníci z Púchova veľa problémov nenarobili - trinástka vyhrala vysokým desaťgólovým rozdielom a aj dvanástka si pripísala povinné tri body. Prípravky hrali domáce zápasy so Zlatými Moravcami.

Starší dorast U19 - 1. liga - 28. kolo (predohrávka)
FK Senica - MFK Ružomberok   3:0 (1:0)
góly:
Jakub Kosorin 2, Náthán Dzaba

Senica
- M. Junas - J. Krajčovič, M. Hrubša, T. Kapusta, P. Šenk - D. Ventúra - A. Labuda (61. P. Balážik), I. Pikulík (67. N. Dzaba), T. Komara, R. Sirota - J. Kosorin (69. Š. Chalány)

Stanislav Macek (tréner): „Tento zápas sme podali dobrý výkon, hrali sme celý čas veľmi koncentrovane s dobrým pohybom, presnou kombináciou a chuťou po víťazstve. Do 40. min sme si vytvorili veľa streleckých príležitostí, keď hlavne Ventúra bol aktívny. Po góle volala hlavne jeho bomba z 25m do brvna hosťujúcej brány. V 40. min po úniku Šenka obranca hostí Svetlák zahral rukou, inkasoval 2. ŽK a následne ČK. Z nariadenej penalty nás poslal do vedenia Kosorin - 1:0. Po prestávke sme chceli hrať stále aktívne smerom dopredu. V 50. min po peknej kombinácii Pikulíka a Ventúru sa Sirota pekne uvoľnil a výborným centrom našiel Kosorina, ktorému však chýbal kúsok, aby dopravil loptu do siete. O štyri minúty sa Kosorin po 40m bežeckom súboji dostal do šance, avšak mieril tesne vedľa. V 68. min Sirota perfektne našiel kolmicou Kosorina, ktorý sa nemýlil a bolo 2:0. V 81. min znovu po peknej kombinácii Sirota - Chalány - Komara, posledne menovaný našiel centrom Dzabu, ktorý hlavou netrafil prázdnu bránu hostí. V 82. min výborne hrajúci Ventúra našiel kolmicou stredom ihriska Dzabu, ktorý s prehľadom uzavrel skóre na 3:0. Gratulujem chalanom k zaslúženému víťazstvu.“

Starší dorast U19 - 1. liga - 28. kolo
MFK Košice - FK Senica   3:1 (2:0)
gól:
Tomáš Komara

Senica
- M. Junas - J. Krajčovič, M. Hrubša, T. Kapusta, E. Chvál - P. Balážik - R. Sirota (46. Š. Chalány), I. Pikulík, T. Komara, N. Dzaba (58. Z. Filípek) - D. Nemec (70. A. Labuda)

Stanislav Macek (tréner): „Na východe republiky sme podali hlavne 1. polčas slabý, ustráchaný výkon, bez potrebnej chuti a ochote pobiť sa o lepší výsledok. Domáci bojujúci o záchranu hrali jednoduchý bojovný futbal s dôraznými osobnými súbojmi, čo nám robilo problémy. Súper strelil 2 góly po štandardných situáciách a dostal sa psychicky na koňa. My sme mali problém v prechodovej fáze, keď naši technickí stredoví hráči hrali zbytočne komplikovane a na veľa dotykov. Prakticky sme bránu domácich veľa neohrozili. Po prestávke sme sa herne zlepšili, začali sme viac behať a hralo sa viac menej na polovici domácich, ale bohužiaľ sme si šance nevytvárali. Súper zvýšil svoj náskok na 3:0 po brejkovej situácii. 15. minút pred koncom sa nám podarilo znížiť Komarom, keď pekne trafil z trestného kopu. Ale už sme nemali potrebný pokoj a ani kvalitu na to, aby sme s výsledkom niečo urobili. Mrzí nás prehra, no treba povedať, že po sérii dobrých výkonov sme tentokrát zahrali hlboko pod svoje možnosti.“

Starší dorast U18 - 2. liga - 20. kolo (dohrávka)
FC Ružinov - FK Senica   0:5 (0:4)
góly:
Dominik Nemec 3, Peter Balážik, Andrej Letrik

Senica - M. Hruška - D. Celláry (64. F. Duban), M. Šustek, D. Ceplák, A. Letrik - D. Slovík (69. D. Vandraško), T. Slovík, P. Balážik, R. Balážik - Š. Chalány (46. D. Nestola), D. Nemec

Milan Suchý (tréner): „Od začiatku zápasu sme boli jednoznačne lepším mužstvom. V 1. polčase sme dominovali, boli sme kombinačne lepší, mali lepší pohyb, vypracovali si veľké množstvo gólových príležitostí, z ktorých sa nám podarilo 4 premeniť. Vynikal hlavne Nemec, ktorý už do prestávky dosiahol hetrik. Súper sa zameral na defenzívu, hrozil len občasnými odkopnutými loptami na dvojicu vysunutých útočníkov. Bohužiaľ, v 2. dejstve sme nezopakovali prvopolčasový výkon, aj napriek slabému výkonu sme si vypravovali dostatok šancí, aby sme náskok zvýšili. Podarilo sa nám to však len raz Letrikom. Zápas sa mal skončiť vzhľadom na kvalitu oboch mužstiev oveľa výraznejším rozdielom.“

Starší dorast U18 - 2. liga - 27. kolo
FK Senica - PFK Piešťany   8:0 (4:0)
góly:
Martin Durilla, Erik Guoth a Dominik Slovík po 2, Andrej Letrik, Tomáš Slovík

Senica - M. Hruška - D. Celláry, M. Šustek, M. Hrubša, A. Letrik - D. Nestola (80. D. Ceplák), T. Slovík, R. Balážik, M. Durilla (57. F. Duban) - E. Guoth, D. Slovík

Milan Suchý (tréner): „Zachytili sme úvod stretnutia, keď už v 4. min sa presadil Durilla. Bohužiaľ, ďalších 30. minút z našej strany nebolo príliš kvalitných, chýbala nám medzihra v strede poľa, naopak súper sa dostával často do zakončenia. Pri konci polčasu sme súpera zlomili tromi gólmi v priebehu 10. minút. Miesto toho, aby nás to nakoplo, sme sa vrátili k prvopolčasovej hre, kazili sme veľa jednoduchých prihrávok, namiesto kombinácie sme volili individuálne riešenia situácií, absentovala kvalitnejšia medzihra. Napriek tomu sa nám podarilo pridať ďalšie štyri góly. S výkonom v tomto zápase som nespokojný, teší ma len strelecká úspešnosť.“

Mladší dorast U17 - 1. liga - 28. kolo (predohrávka)
FK Senica - MFK Ružomberok   2:1 (1:0)
góly:
Timotej Královič, Denis Baumgartner

Senica
- R. Valkovič - A. Konečný, M. Privrel, E. Otrísal, E. Chvál - J. Chvátal, P. Mynář - M. Rajník (55. D. Ceplák), A. Krčík (55. D. Baumgartner), T. Královič - M. Mihálik (55. S. Mráz)

Jozef Dojčan (tréner): „V domácej predohrávke s Ružomberkom sme hlavne v prvom polčase predviedli veľmi kvalitnú hru. Výborne sme kombinovali a súper sa k lopte dostával naozaj iba ojedinele. Naša dominancia v držaní lopty bola výrazná. V 7. min sme sa po kolmej prihrávke Mynářa ujali vedenia gólom Královiča. Ďalšie príležitosti zostali do polčasu nevyužité. 2. polčas nastala v našich radoch istá bezstarostnosť a boli sme potrestaní. V 53. min hostia prakticky z ničoho vyrovnali. V tomto úseku hry sme robili ľahké chyby a súper zacítil svoju šancu. Okamžite sme pristúpili k trojnásobnému striedaniu a toto riešenie sa ukázalo v závere zápasu ako rozhodujúce. Znova sme začali hrať rýchlejšie a presnejšie. Do množstva príležitostí sa dostával hlavne Mráz, ale tentoraz nemal obuté strelecké kopačky. Keď aj Ceplákova tutovka skončila na brvne hosťujúcej brány, zdalo sa, že sme urazili šťastenu. V 79. min však Baumgartner na dvakrát prekonal hosťujúceho brankára a body zostali úplne zaslúžene doma.“

Mladší dorast U17 - 1. liga - 27. kolo
MFK Košice - FK Senica   0:0

Senica
- R. Valkovič - A. Konečný, D. Ceplák, E. Otrísal, M. Privrel - P. Mynář, J. Krč - A. Krčík (64. D. Baša), D. Baumgartner, T. Královič - S. Mráz (46. M. Mihálik)

Jozef Dojčan (tréner): „Domáci začali lepšie a v úvodnej desaťminútovke mali dve dobré možnosti na skórovanie, ale raz minuli bránu a raz bol Valkovič pozorný. Postupne sme sa začali dostávať do tempa a do polčasu sme pomer šancí minimálne zrovnali, ale dvakrát Mynář vo výborných pozíciách hlavičkoval vedľa. 2. polčas sme už mali pod kontrolou a domácich sme do ničoho vážnejšieho nepustili. Naše šance tiež zostali nevyužité, a tak sa zrodila bezgólová remíza. Napriek tomu, že gól v tomto zápase nepadol sa hral kvalitný a rýchly futbal a ku kvalite hry prispeli obe družstvá.“

Mladší dorast U16 - 2. liga - 20. kolo (dohrávka)
FC Ružinov - FK Senica   0:6 (0:5)
góly:
Juraj Kovalovský a Matej Kosorin po 2, Jaroslav Kubrický, Mário Chvíla

Senica - B. Száraz - D. Baša (41. T. Hrúz), J. Kubrický, D. Kozák, F. Palkovič (41. J. Michalica) - L. Kojnok, M. Nestorik, M. Pittner - M. Chvíla, J. Kovalovský (41. M. Vrábel), M. Kosorin (61. P. Varga)

Eduard Pagáč (tréner): „V celom zápase sme jednoznačne dominovali a súperovi sme nedovolili vypracovať si ani náznak šance. Škoda, že v druhom polčase sme neboli efektívni a strelili sme iba jeden gól, v tom prvom sme ich súperovi nastrieľali päť.“

Mladší dorast U16 - 2. liga - 27. kolo
FK Senica - PFK Piešťany   2:0 (2:0)
góly:
Jaroslav Kubrický, Matej Kosorin

Senica - B. Száraz - D. Baša (64. D. Baumgartner), D. Kozák, F. Palkovič, J. Michalica - M. Pittner, L. Kojnok (79. L. Prokop), J. Kubrický - M. Vrábel (41. M. Chvíla), M. Kosorin (69. T. Hrúz), M. Nestorik

Eduard Pagáč (tréner): „Na veľmi dobre pripravenom ihrisku v Čáčove sme 1. polčas zvládli výborne, boli sme výrazne lepším mužstvom a dokázali sme sa presadiť aj gólovo. Už v 6. min po faule na Nestorika sa klopte postavil Kubrický, obstrelil múr súpera a bolo 1:0. Druhý gól nenechal na seba dlho čakať, keď po najkrajšej akcii zápasu v 7. min vysunul Kojnok kolmou prihrávkou Kosorina, ktorý unikol po pravej strane a obišiel aj brankára 2:0. V 27. min Pittner vysunul Nestorika, ten našiel v súperovej 16-ke voľného Kojnoka, ktorý mieril vysoko nad. Do 2. polčasu sme vstúpili opäť aktívne, keď sme si vypracovali tri čisté gólové šance. S prístupom a hrou som bol spokojný najmä v 1. polčase, keď sme sa dokázali presadiť aj strelecky.“

Starší žiaci U15 - 1. liga - 26. kolo
FC Nitra - FK Senica   2:0 (0:0)

Senica - F. Valach - D. Tešlár, M. Svatík, P. Mikúšek, M. Matušica (36. S. Štefek) - F. Blažek (64. F. Popluhár), M. Adamec, P. Varga - J. Kovalovský, V. Jedinák (55. F. Bzdúšek), D. Nemček

Lukáš Kaplan (tréner): „V zápase sme sa stretli s Nitrou v priamom súboji o prvé miesto. V stretnutí bolo veľa bojovnosti, súbojov, v ktorých nás fyzicky vyspelý súper prehrával, ale chýbala mi tam futbalovosť. Dnešný duel sme si prehrali v hlavách, zo súpera sme mali strach a veľa hráčov zahralo svoj podpriemer. V 2. polčase sme dostali oba góly po našich obrovských individuálnych chybách. Klincom na záver bola naša zahodená penalta Adamcom. O prvé miesto sa zápas takto nehrá, súper vyhral zaslúžene a musím mu pogratulovať k víťazstvu. Naopak nám duel ukázal nedostatky, hlavne psychické, na ktorých odstránení budeme pracovať.“

Starší žiaci U14 - 1. liga - 26. kolo
FC Nitra - FK Senica   0:1 (0:0)
gól:
Martin Mášik

Senica - E. Kirka - T. Šefčovič, N. Mihál, I. Perička, D. Michalovský (36. J. Bohunický) - K. Ravas, M. Mášik, T. Jenčík (59. O. Konečný) - M. Kovaľ, M. Krišák (68. D. Smolinský), M. Galba (20. S. Janek)

Vladimír Helbich (tréner): „V Nitre sa hralo na hlavnom ihrisku, pre nás bolo motiváciou po dobrom výkone proti Trenčínu konečne zdolať silného protivníka. Počas celých sedemdesiat minút bol zápas vyrovnaný s minimom šancí na obidvoch stranách. My sme pôsobili hernejšie a futbalovejšie, domáci hráči preferujú silovejší štýl hry s dôslednou defenzívou. Po nakopnutej dlhej prihrávke do pokutového územia v 1. polčase nepremenili Nitrania obrovskú šancu, kde nás skvelým zákrokom podržal brankár Kirka, loptu skákajúcu po bránkovej čiare odkopli do bezpečia obranní hráči. Nám nefungovala ľavá strana, po prestriedaní sme sa upokojili a vytvorili si 2 - 3 vyložené príležitosti, no Krišák, resp. Kovaľ ich nepremenili. Rozhodujúci moment zápasu prišiel v 52. min - po spätnej prihrávke strelou k žrdi skóroval Mášik - 0:1. Víťazstvo sme si pozornou hrou ustrážili, myslím si, že bolo zaslúžené.“

Mladší žiaci U13 - 1. liga - 27. kolo
FK Senica - FK Púchov   10:0 (2:0)
góly:
Dominik Martišiak 4, Jakub Kuchta, Mário Hollý, Frederik Hačunda, Patrik Allina, Marko Totka, Ondrej Bohun

Senica - F. Ivánek - L. Kučera, M. Rosa, A. Búzek - M. Totka, P. Allina - M. Hollý, D. Martišiak, E. Závodský
Striedali: L. Greguš - J. Baláž, J. Kuchta, O. Bohun, J. Štefanka, M. Dubec, F. Hačunda, J. Krakovský, L. Šurek

Rudolf Bíly (tréner): „Bol to jednoznačný zápas našich chlapcov a hosťujúcej hlbokej defenzívy. Od začiatku sme súperili len s mokrým terénom a trvalo nám dlhšie, kým sme si zvykli pre nás na nezvyčajný terén. Chlapci v 2. polčase hrali s chuťou a hlavne radosťou! Gratulujem im k vysokému víťazstvu a hlavne k výkonu, ktorý podali, pretože hrať proti tak hlbokej defenzíve a presadiť sa na tak malé bránky je fakt niekedy až nemožné a chlapci to dokázali. Ďakujem a tešíme sa do Obertraunu.“

Mladší žiaci U12 - 1. liga - 27. kolo
FK Senica - FK Púchov   4:2 (2:0)
góly:
Marko Kunka 2, Martin Andrášik, Mário Mihál

Senica - M. Hrúz - M. Mihál, F. Hoško, D. Ventúra - D. Veselský, V. Mička, B. Chanečka - M. Kunka, M. Andrášik
Striedali: R. Scholtz, A. Kúdela, V. Buzay, J. Cigánek

Jaroslav Hutta (tréner): „Zápas, v ktorom sa dobré momenty striedali so slabšími, sme začali nekoncentrovane a hostia sa hneď dostali do vyloženej šance. V 3. min pekná strela Chanečku skončila vedľa brány a v 8. min po prihrávke Scholtza otvoril skóre Kunka. Ten istý hráč sa potom dostal do ďalších dobrých príležitostí, ale už neskóroval. Až v 21. min sa po jeho prihrávke uvoľnil Andrášik a tvrdou strelou zvýšil na 2:0. Ešte pred prestávkou strela Hoška skončila na brvne súperovej brány. Aj v 2. polčase sme si vypracovali dostatok šancí, ale ich realizácia bola slabá. V 40. min po nedorozumení v našej obrane hostia znížili. O päť minút po Veselského prihrávke dal Kunka svoj druhý gól a v 54. min Mihál hlavou po Scholtzovom centri zvýšil na 4:1. Skóre ešte upravili hostia svojim gólom na konečných 4:2 v náš prospech.“

Prípravka U11 - 20. kolo
FK Senica - ViOn Zlaté Moravce   4:0 (1:0)