Križko: Domácu derniéru potrebujeme zvládnuť

Križko: Domácu derniéru potrebujeme zvládnuť

21.05.2013 | Redakcia

krizko moravceV domácej derniére privítajú Seničania na svojom ihrisku ViOn Zlaté Moravce. Zápas 32. kola Corgoň ligy je na programe v stredu o 17:30. Záhoráci sú momentálne na druhej priečke tabuľky a chcú sa na nej udržať až do konca. Tretí Trenčín im však šliape na päty, aj preto potrebujú zverenci trénera Vladimíra Koníka bodovať v najbližšom kole naplno.

„Myslím, že je zbytočné sa pýtať na naše ambície pred zápasom. Náš cieľ je jednoznačný, potrebujeme zápas zvládnuť výsledkovo. Chceme byť druhí. Na to potrebujeme 4 body. V najbližšom kole potrebujeme získať tri,“ hovorí pred zajtrajším duelom stredopoliar Juraj Križko.

Seničania už v tomto kalendárnom roku ViOn raz porazili. Na pôde Zlatomoravčanov zvíťazili po dobrom výkone 2:0. „Pred tým zápasom sme prehrali s Ružomberkom a dostali tri góly. Teraz sme takisto zápas s Ružou nezvládli a rovnako sme dostali tri góly. Kiežby teda bola v tom istá paralela. Do zápasu v Moravciach sme dobre naskočili. Dúfam, že úvod stretnutia sa nám podarí aj tentoraz,“ želá si odchovanec trenčianskeho futbalu.

V tabuľke jari je ViOn na predposlednej priečke. Dlho bol na samom dne. Z neho sa však odrazil výhrou 1:0 v uplynulom kole nad aktuálnym majstrom Slovanom Bratislava. Pre zverencov trénera Juraja Jarábka to môže byť pozitívny impulz pred predposledným kolo aktuálnej sezóny. „Myslím, že im to dodá krídla. ViOn je už zachránený a prakticky mu o nič nejde. Môže hrať uvoľnený futbal. My sa však musíme sústrediť na seba. Zápas musíme zvládnuť,“ dodáva Križko.

Do konca sezóny ostávajú už len dve kolá. Pred dôležitým finišom však sily Seničanom nechýbajú. „Máme natrénované. Ideme až do konca,“ uzatvára odhodlane Juraj Križko.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia zastavuje tréningový proces

Akadémia zastavuje tréningový proces

29.9. | Redakce
V dohrávke 4.kola na Tehelnom poli

V dohrávke 4.kola na Tehelnom poli

29.9. | Redakce
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu