MFK Ružomberok - FK Senica 3:1 (2:0), 31.kolo CL

18.05.2013 | Redakcia

ruza senica111Góly: 19. Š. Pekár, 31. a 62. T. Ďubek (prvý z pok. kopu) - 66. R. Blackburn

ŽK: 86. Práznovský, 90.+ Zich - 51. Štepanovský, 53. Jirásek, rozhodovali: A. Somoláni - Slyško, Chládek, 1 531 divákov

Zostavy:
Ružomberok: Zich - P. Maslo, Bielák, Greššák (74. Práznovský), Nosek - Martin Nagy, R. Bartoš - Š. Pekár (85. Serečin), Ďubek, Almaský ( 90.+ Ondrek) - A. Lovás

Senica: Švenger - Wijlaars, P. Pavlík, Brabec, Patrik Mráz - J. Križko, Jirásek (70. Diarrassouba) - Štepanovský, Piroska, Kalabiška - Jaroslav Diviš (56. R. Blackburn)

Úvod lepšie vyšiel domácim. V 4. min Ďubek našiel centrom P. Masla, ktorý z päťky hlavou mieril nad. Kapitán MFK bol strojcom aj ďalšej akcie, v tomto prípade jeho center nezužitkoval Almaský. A Ďubek do tretice: v 14. min mal s jeho strelou z 25 metrov hosťujúci brankár Švenger značné problémy. O tri minúty neskôr sa k prvému vážnejšiemu kroku odhodlal Kalabiška, keď šikovne unikol, nasledovala prihrávka na dobre postaveného Štepanovského a istému gólu v poslednej chvíli zabránil Nosek. V 19. min hosťujúci Brabec po súboji hlavičkou opečiatkoval brvno vlastnej bránky a odrazenú loptu Pekár pohodlne zasunul do siete súpera - 1:0. V 29. min hry postupoval Jaroslav Diviš sám na Zicha, jeho strelu však ružomberský gólman bravúrne vyrazil. O minútu neskôr bol Brabec v pokutovom území domácich, stiahol na zem Lovása a nariadený pokutový kop Ďubek s prehľadom premenil - 2:0. S blížiacim sa záverom prvého polčasu začala Senica ožívať. Štyri minúty pred polčasovým hvizdom Štepanovsky ponúkol loptu Divišovi, ale ten nestihol dôraznejšie zakončiť.

Aj po zmene strán sa pokračovalo v réžii Liptákov. V 47. min bol v gólovej šanci Lovás, ale zblízka namieril vysoko ponad senickú svätyňu. V 61. min mal blízko ku kontaktnému gólu striedajúci Blackburn, no zblízka neuspel. Nedáš-dostaneš platilo aj v tomto prípade. Hneď v nasledujúcej minúte Lovásovu prihrávku zužitkoval Ďubek a "Ruža" viedla už 3:0. V 64. min mal veľkú príležitosť Blackburn, ale namieril len do Zicha. Panamský útočník si však všetko vynahradil o dve minúty, keď takmer z toho istého miesta namieril presne - 3:1. V 79. min Nagyov strelecký pokus zlikvidoval Švenger na dva razy. Ružomberok zdolal Senicu dvojgólovým rozdielom.