Úspešný víkend dorastencov a starších žiakov

30.04.2013 | Redakcia

kosorin222Mládežnícke mančafty v tejto sezóne výsledkami potvrdzujú, že v FK Senica sa pracuje naozaj veľmi kvalitne. Ligoví dorastenci cestovali do Spišskej Novej Vsi, kde oba tímy chceli potvrdiť svoje pozície. Dokonale sa im to aj podarilo, keď domácim strelili päť gólov a ani raz neinkasovali. Devätnástka vyhrala 2:0 a sedemnástka 3:0. Najmä zverenci trénera Dojčana dominujú v súťaži - na jar majú na konte 6 výhier a 1 remízu s impozantným skóre 17:0! Na čele tabuľky majú už pohodlný 13-bodový náskok a chlapci sú na najlepšej ceste získať majstrovský titul. B-dorasty hrali v minulom týždni po dva zápasy. V týždni chlapci cestovali na horúcu pôdu do Senca, odkiaľ obidva tímy dokázali doviesť veľmi cenné body. Cez víkend privítali na hlavnom štadióne v Senici rovesníkov z Petržalky - osemnástka neudržala sľubné polčasové vedenie a duel skončil napokon remízou, šestnástka v zápase poľahky vyhrala. Rovnako aj starší žiaci mali na programe dohrávky. V týždni si bez problémov poradili s Interom Bratislava, keď im spolu nastrieľali 10 gólov. V nedeľu cestovali do Bratislavy a opäť boli úspešní. Pätnástka sa na víťazstvo natrápila, keď o ňom rozhodla až v poslednej minúte zápasu, štrnástka veľa problémov so svojim súperom nemala. Nedarilo sa mladším žiakom - trinástka aj dvanástka podľahla v Trnave so Spartakom. S rovnakým súperom, ale na domácej pôde, odohrali svoje zápasy aj prípravky. Dva naše tímy boli úspešnejšie, najmladší chlapci vysoko prehrali.

Starší dorast U19 - 1. liga - 23. kolo
FK Spišská Nová Ves - FK Senica   0:2 (0:1)
góly:
Ivan Pikulík, Jakub Krč

Senica
- M. Junas - M. Durilla, A. Krutý, Z. Filípek, P. Šenk - J. Krč (83. D. Nemec) - R. Sirota (46. D. Ventúra), I. Pikulík, T. Komara, A. Labuda - T. Kapusta (74. Š. Chalány)

Stanislav Macek (tréner): „Po dvoch výsledkovo nevydarených zápasoch sme chceli u súpera z dna tabuľky zabrať naplno, čo sa nám aj podarilo. Do stretnutia sme vstúpili s chuťou a koncentrovane a už v 10. min po peknej prihrávke Šenka na Pikulíka otvoril posledne menovaný krížnou strelou skóre - 0:1. Tento moment nám veľmi pomohol. Držali sme loptu na svojich kopačkách a súpera sme k nej púšťali iba sporadicky. Dobre nám hrala stredová trojica, kde hlavne Krč svojou kvalitou na lopte dával našej hre rozvahu a pokoj. 2. polčas sme začali znovu aktívne, keď Krč krásnymi dvomi kolmicami našiel Labudu, ktorý postupoval na brankára hostí úplne sám avšak, ten bol vždy na mieste. V 60. min po rohu Pikulíka a hlavičke Kapustu sa k lopte dostal znovu Labuda, ale brankár domácich bol opäť pripravený. V 74. min prišiel najkrajší moment zápasu, keď Krč prešiel 3 hráčov domácich a poistil naše zaslúžené víťazstvo strelou k žrdi. Sme radi, že sa nám podarilo zvíťaziť, keď v posledných dvoch dueloch sme boli jasne lepší, avšak sme bodovo vyšli naprázdno. Radosť mám aj z výkonu mladučkého Krča, ktorý je v 15 rokoch veľký prísľub nášho klubu.“

Starší dorast U18 - 2. liga - 17. kolo (dohrávka)
ŠK SFM Senec - FK Senica   0:1 (0:0)
gól:
Dominik Slovík

Senica - M. Hruška - D. Celláry, M. Šustek, M. Hrubša, A. Letrik (42. F. Duban) - D. Nestola (58. A. Konečný), T. Slovík, A. Krčík (76. Ľ. Obuch), R. Balážik - E. Guoth, D. Slovík

Milan Suchý (tréner): „Na vynikajúcej hracej ploche vo Veľkom Bieli sme odohrali najemotívnejší zápas tejto sezóny. Hráči vďaka disciplíne a hernej kvalite porazili veľmi kvalitného súpera. Od začiatku sme boli lepším mužstvom, bohužiaľ, 1. polčas sme nezvládli finálnu fázu. Súper hrozil hlavne po rýchlych protiútokoch a štandardných situáciách, ktoré s prehľadom riešil brankár Hruška. 2. polčas mal podobný scenár, s tým rozdielom, že sme aj skórovali, keď sa presadil pohotový D. Slovík. Posledných 15 minút zápasu sa súper dostal do tlaku, nielen vďaka svojej kvalite, v bránke však v tých chvíľach čaroval náš Hruška, ktorý zneškodnil 100% šancu súpera z 5-ky a dokonca zlikvidoval vymyslený pokutový kop. Duel sme dobojovali do víťazného konca. Bodaj by podobných ťažkých zápasov bolo čo najviac.“

Starší dorast U18 - 2. liga - 23. kolo
FK Senica - FC Petržalka   2:2 (2:0)
góly:
Tomáš Slovík, Dominik Slovík

Senica - M. Hruška - A. Konečný, M. Šustek, M. Hrubša, R. Balážik (68. D. Celláry) - D. Nemec (46. D. Nestola), T. Slovík, P. Balážik, A. Krčík (78. I. Pikulík) - E. Guoth, D. Slovík

Milan Suchý (tréner): „Do zápasu na vynikajúcej hlavnej ploche sme chceli vstúpiť aktívne, čo sa nám bohužiaľ príliš nepodarilo. Celý 1. polčas nám chýbal väčší pohyb, robili sme veľa nevynútených chýb, napriek tomu sme viedli po polčase 2:0, keď sa presadili bratia Slovíkovci. Po prestávke sme však vlastnými chybami posadili súpera na koňa a ten to využil dvoma gólmi. Súper bol počas celého zápasu veľmi nebezpečný, hrozil hlavne po stranách ihriska, kde sme naopak my mali veľké problémy, pretože krajní hráči nepodali optimálne výkony. Po vyrovnávajúcom góle sa hra prelievala z jednej strany na druhú, my sme v tom čase mali najlepšiu fázu hry, bohužiaľ, víťazný gól sa nám napriek enormnej snahe a niekoľkým vyloženým príležitostiam nepodarilo vstreliť, a tak sa zrodila spravodlivá remíza.“

Mladší dorast U17 - 1. liga - 23. kolo
FK Spišská Nová Ves - FK Senica   0:3 (0:1)
góly:
Marek Rajník 2, Martin Mihálik

Senica
- R. Valkovič - M. Privrel, E. Otrísal, D. Ceplák, E. Chvál - D. Malý, P. Mynář (54. M. Mihálik) - M. Rajník, J. Chvátal, T. Královič (49. D. Baumgartner) - S. Mráz (64. K. Kruppa)

Jozef Dojčan (tréner): „Do zápasu sme vstúpili dobre a hneď v úvode sme si vypracovali tri príležitosti, no dvakrát Rajník a raz Královič neuspeli. V 14. min krásnou kolmicou Mráz vysunul Rajníka a bolo 0:1. Tento moment nás upokojil až natoľko, že sme začali hrať príliš ľahkovážne a nekoncentrovane. Takmer sa nám to vypomstilo v 34. min, keď inak veľmi priateľský rozhodca vymyslel penaltu v prospech domácich. Na naše šťastie mal brankár Valkovič svoj deň a strelu domáceho hráča zlikvidoval. 2. polčas sme už odohrali v dobrej pohode, ale dlho sa nám nedarilo dať gólovú poistku. Daný stav bol stále na vážkach, domáci ojedinele pohrozili a rozhodcovská trojica tiež zohrávala dôležitú úlohu. Rozhodnutie prišlo v 62. min, keď sa dokázal do koncovky pretlačiť náš Mihálik - 0:2. V 70. min ukážkovú kolmicu Baumgartnera zužitkoval Rajník a uzavrel skóre na konečných 0:3. Domáci mali dve dobré príležitosti, ale Valkovič bol veľmi pozorný. Cieľ, s ktorým sme na východ republiky cestovali, sme v pohode splnili, ale mrzí ma výpadok koncentrácie na konci prvého polčasu.“

Mladší dorast U16 - 2. liga - 17. kolo (dohrávka)
ŠK SFM Senec - FK Senica   0:2 (0:0)
góly:
Mário Vrábel, Lukáš Kojnok

Senica - B. Száraz - D. Baša, D. Kozák, J. Kubrický, J. Michalica (32. F. Palkovič) - L. Kojnok, P. Varga, M. Pittner - M. Vrábel (68. M. Chvíla), J. Kovalovský, M. Nestorik

Eduard Pagáč (tréner): „Na výbornom ihrisku vo Veľkom Bieli sme hrali proti tímu, ktorý v jesennej časti bol u nás najlepším súperom. Teraz to bol opäť výborný zápas, v dobrom tempe, obe družstvá hrali útočný, kombinačný futbal. My sme si vypracovali viac príležitostí ako súper, ale v stretnutí nás podržal aj náš brankár. Gólovo sme sa presadili po prestávke, keď v 48. min po prihrávke od Kovalovského premenil Vrábel samostatný nájazd na brankára - 0:1. O štyri minúty získal loptu na súperovej polovici Kojnok, ktorý celú situáciu aj zakončil peknou gólovou strelou z 25m - 0:2. Aj po tomto góle sa ďalej hralo ofenzívne a iba takéto zápasy budú chalanov posúvať v ich futbalovom vývoji. S úrovňou zápasu som spokojný.“

Mladší dorast U16 - 2. liga - 23. kolo
FK Senica - FC Petržalka   4:1 (3:1)
góly:
Matej Kosorin 2, Filip Palkovič, Mário Vrábel

Senica - B. Száraz - D. Baša, J. Kubrický, D. Kozák, F. Palkovič - L. Kojnok, P. Varga (54. J. Kovalovský), M. Pittner - M. Vrábel, M. Kosorin (76. M. Chvíla), M. Nestorik (80. L. Prokop)

Eduard Pagáč (tréner): „Na hlavnom ihrisku sme prvý polčas zvládli herne výborne, keď sme jasne dominovali a dokázali sme sa presadiť aj gólovo. V 13. min po peknej kolmici od Vrábela sa presadil Palkovič, v 27. min po prihrávke Pittnera strelil gól Vrábel a v poslednej minúte 1. polčasu sme dali tretí gól po najkrajšej akcii celého zápasu Kosorinom, keď mu prihrával Pittner. Do 2. polčasu sme vstúpili opäť aktívne, keď sme si vypracovali dve príležitosti, ale potom sme si začali zbytočne komplikovať hru, pomalšie sme dávali loptu od nohy a súper bol aktívnejší. V 60. min to využil na strelenie gólu. Výsledok na konečných 4:1 upravil po individuálnej akcii v 73. min Kosorin. S prístupom a hrou v tomto zápase som spokojný, hlavne s prvým polčasom, kedy sme jasne dominovali.“

Starší žiaci U15 - 1. liga - 16. kolo (dohrávka)
FK Senica - Inter Bratislava   6:0 (3:0)
góly:
Dušan Tešlár 3, Denis Nemček 2 (1 z 11m), Martin Adamec

Senica - F. Valach - M. Matušica, M. Svatík, P. Mikúšek, D. Weiss - F. Blažek, M. Adamec, F. Popluhár (42. L. Prokop) - D. Tešlár, D. Nemček, V. Jedinák

Lukáš Kaplan (tréner): „Dnes sme odohrali výborný zápas. Od úvodných minút až do konca bolo na ihrisku len jedno mužstvo a otázkou bola len výška skóre. Veľmi dobre sme kombinovali a schuti si zastrieľali. Chlapci mali dobrý pohyb aj bez lopty, dôkazom bolo ešte množstvo zahodených príležitostí. Chcel by som pochváliť celé mužstvo.“

Starší žiaci U15 - 1. liga - 21. kolo
FKM Karlova Ves - FK Senica   1:2 (0:0)
góly:
Juraj Kovalovský, Filip Popluhár

Senica - F. Valach - M. Matušica (57. K. Sekela), M. Svatík, P. Mikúšek, D. Weiss (36. J. Kovalovský) - F. Blažek, M. Adamec, F. Popluhár - D. Tešlár, D. Nemček, V. Jedinák

Lukáš Kaplan (tréner): „V zápase sme boli od prvých minút lepším a aktívnejším mužstvom, ale nevedeli sme sa dostať ku svojej hre. Hra sa veľmi kúskovala, súper dlho zahrával každú štandardnú situáciu a zdržoval hru. V 2. polčase sme sa dostali do vedenia, keď do prázdnej brány skóroval Kovalovský. V 60. min nám dal súper vyrovnávajúci gól po štandardke z polovice ihriska, keď hráča trafila lopta, ktorá skončila v bráne - 1:1. V 70. min sme zahrávali priamy kop a zápas rozhodol Popluhár. V stretnutí nie som spokojný s našou hrou, ale bolo to dané aj súperom, ktorý nemal záujem hrať.“

Starší žiaci U14 - 1. liga - 16. kolo (dohrávka)
FK Senica - Inter Bratislava   4:0 (4:0)
góly:
Mário Krišák 3, Jozef Bohunický

Senica - E. Kirka - N. Mihál (50. J. Serdahely), I. Perička, J. Bohunický (41. D. Michalovský), T. Šefčovič - M. Mášik, K. Ravas (36. D. Martišiak), O. Konečný (36. S. Janek) - M. Kovaľ, M. Krišák, M. Galba (46. D. Smolinský)

Vladimír Helbich (tréner): „Do zápasu sme vstúpili odhodlane, s nasadením, no dlho sa nám nedarilo prekonať sústredenú obranu súpera. Chýbal nám pokoj a rozvaha vo finálnej fáze, presnejšie zakončenie. V 22. min Mášik skvelou kolmou prihrávkou do vystúpenej obrany Interu vysunul Krišáka, ktorý samostatný nájazd presvedčivo premenil. Z hráčov spadla nervozita, začali hrať s ľahkosťou a do konca 1. polčasu predviedli niekoľko pekných kombinácií aj s gólovým zakončením Krišáka, resp. Bohunického. V 2. polčase sme prestriedali päť hráčov, tempo hry opadlo, vytratila sa nám ľahkosť hry. Napriek tomu si hráči vytvorili čisté gólové šance - Smolinský, Kovaľ a Janek ich nepremenili.“

Starší žiaci U14 - 1. liga - 21. kolo
FKM Karlova Ves - FK Senica   0:5 (0:2)
góly:
Mário Krišák a Martin Kovaľ po 2, Ondřej Konečný

Senica - E. Kirka - N. Mihál (42. J. Serdahely), D. Michalovský, I. Perička, J. Bohunický - M. Mášik, K. Ravas, O. Konečný (42. S. Janek) - M. Kovaľ, M. Krišák (46. P. Januška), T. Sefčovič (46. D. Smolinský)

Vladimír Helbich (tréner): „V peknom futbalovom prostredí v Lamači sme zvíťazili presvedčivo 0:5, aj keď treba povedať len priemerným herným výkonom. Domáci podali obetavý, snaživý výkon, na ihrisku sa však prejavila bežecká a futbalová vyššia individuálna kvalita našich hráčov. Góly padali po priamočiarych akciách, pohotovo zakončovali Krišák, Konečný, Kovaľ, jeden z gólov bol vlastný. Nefungovala nám medzihra v strednej zóne, niekoľko nebezpečných protiútokov po našich nepresných prihrávkach zachraňoval v poslednej chvíli rýchly Michalovský. Ceníme si víťazstvo, herný výkon však v nasledujúcich zápasoch chceme zlepšiť.“

Mladší žiaci U13 - 1. liga - 22. kolo
Spartak Trnava - FK Senica   3:0 (1:0)

Senica - F. Ivánek - L. Kučera, M. Rosa, J. Štefanka - M. Totka, P. Allina - M. Hollý, D. Martišiak, A. Búzek
Striedali: L. Greguš - J. Baláž, J. Kuchta, J. Krakovský, O. Bohun, M. Dubec

Rudolf Bíly (tréner): „Do Trnavy sme cestovali s cieľom hrať kombinačný futbal a hlavne futbal, z ktorého budú mať chlapci radosť. Už pred zápasom sme si však boli v istí, že nás v Trnave nečaká ľahký súper. Od prvej do poslednej minúty sa naše slová potvrdzovali a boli sme svedkami, aký smutný, ale i reálny môže futbal byť. V 1. polčase na nás domáci chlapci vleteli bez rešpektu a prvých 10. minút sme s tým mali dosť veľké problémy. Boli agresívni a nedávali nám vôbec priestor na našu hru. Po čase sme začali preberať taktovku a hlavne sme boli vo futbalových činnostiach lepšie mužstvo. Vypracovali sme si dve veľké šance, ktoré sme ale chceli až moc futbalovo vyriešiť a gólovo sme ich nedokončili. V 27. min začal svoje predstavenie Pán Chmela, ktorý po zákroku nášho brankára odpískal priamy kop z pokutového územia, po ktorom sme dostali gól Do 2. polčasu sme vstúpili aktívnejšie a hlavne sme súpera zatlačili na jeho polovicu a snažili sa výsledok zvrátiť. Bohužiaľ, opäť po diskutabilnej situácii, kedy bol Dubec stiahnutý, dal súper z protiútoku gól a i po snahe ešte niečo s výsledkom urobiť sa nám to nepodarilo. Bol to veľmi špecifický duel, pretože sme hrali dobre a nezaslúžili sme si prehrať, ale musím uznať, že domáci chlapci neboli možno tak futbalovo vyspelí ako my, ale nechali na ihrisku všetky sily. Ja chlapcom ďakujem za výkon a som hrdý, že hrali po celý zápas kombinačne a hlavne aktívne. Nedá mi neskritizovať pána rozhodcu, ktorý nemal chrbtovú kosť a len dúfam, že takého rozhodcu už nestretnem na stretnutí mladých rozvíjajúcich talentov.“

Mladší žiaci U12 - 1. liga - 22. kolo
Spartak Trnava - FK Senica   2:1 (2:0)
gól:
Šimon Mach

Senica - T. Vrzala - M. Mihál, F. Hoško, J. Cigánek - D. Veselský, Š. Mach, V. Mička - M. Kunka, D. Švárny
Striedali: M. Andrášik, R. Scholtz, D. Ventúra

Jaroslav Hutta (tréner): „V bojovnom zápase otvorili domáci skóre už v 9. min. V 16. min sa po peknej akcii Švárneho a jeho prihrávke dostal sám pred bránu Scholtz, ale jeho pohotovú strelu brankár chytil. Kvalitní domáci hráči nás aj s podporou vetra tlačili a v 22. min po nedorozumení v našej obrane sme dostali druhý gól. Po zmene strán bol zápas vyrovnanejší a v 34. min po samostatnej akcii Mach korunoval svoj výborný výkon gólom. Znížili sme na rozdiel gólu a domáci znervózneli. Ich ďalšie nebezpečné pokusy spoľahlivý Vrzala pochytal a my sme naše protiútoky nedotiahli do konca. V kvalitnom zápase bola Trnava herne lepšia a zvíťazila zaslúžene.“

Prípravka U11 - 15. kolo
FK Senica - Spartak Trnava   3:1 (1:1)