ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 3:2 (0:0), 28. kolo CL

27.04.2013 | Redakcia

slovan senica111Góly: 57. Kladrubský, 69. Peltier, 73. Grendel – 72. a 81. Blackburn
ŽK: Putnocký, Milinkovič, Kopúnek – Diviš, Piroska, Brabec, Štepanovský, Kóňa; rozhodovali: Chmura - E. Weiss, Chládek, 2099 divákov

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Pauschek – Kladrubský (67. Kopúnek), Grendel – Milinkovič (86. Halenár), Seydouba Soumah, I. Žofčák - L. Peltier (78. Kuzma)
Senica: Švenger - Krajčík, P. Pavlík, Brabec (78. Pillár), Wijlaars - Jirásek, T. Kóňa – Štepanovský (85. Diarrassouba), Piroska, Jaroslav Diviš (66. Blackburn) - Kalabiška

Dôkazom hernej prevahy Slovana v prvom polčase boli štyri sľubné príležitosti. V siedmej minúte strelu voľného Peltiera z desiatich metrov Švenger vyrazil nohou na rohový kop. O desať minút neskôr Žofčákov technický pokus zo šestnástich metrov po zemi tesne minul bránku Senice. V 22. minúte zbytočne váhajúceho Peltiera v gólovej šanci čisto odzbrojil stopér Senice Pavlík. Soumahovej pohotovej bombe z hranice pokutového územia v 30. minúte chýbali iba centimetre. Na druhej strane mali Záhoráci šancu v 23. minúte, ale krížnu prihrávku na Pirosku odvrátil hlavou Gorosito. O dve minúty neskôr pozorný Putnocký s prehľadom vyhral vzdušný súboj s útočníkmi hostí.

Domáci sa ujali vedenia v 57. min, ukážkovou strelou spoza šestnástky rozvlnil sieť Kladrubský. O dvanásť minút neskôr Peltier na dvakrát prekonal Švengera - 2:0. V 71. minúte brankár Slovana nedovolene zahral rukou pred pokutovým územím, dostal žltú kartu a hostia z priameho kopu vyťažili kontaktný gól: Piroskovu strelu Putnocký vyrazil a Blackburn dokopol do prázdnej bránky. Ten istý hráč prekvapil Putnockého v 82. minúte, keď hlavou predĺžil krížnu strelu Wiljaarsa. Znamenalo to však už len zníženie na 2:3 z pohľadu Senice, lebo v 73. minúte Grendel pohotovou strelou spoza územia veľkého vápna poslal "belasých" opäť do dvojgólového náskoku. Líder tabuľky napokon ubránil najtesnejšie víťazstvo, nepykal za kiks svojho gólmana v 89. min - Kóňa od rohovej zástavky trafil iba bočnú sieť po nevydarenom Putnockého vybehnutí.

Samuel Slovák (tréner Slovana):"Vstup do zápasu sme mali dobrý, vypracovali sme si niekoľko príležitostí. Potom sa však hra vyrovnala. Fúkal silný vietor, čo prispelo k tomu, že viazla kombinácia. Som rád, že sme v druhom polčase využili šance. Mali sme viac z hry, moji zverenci podali veľmi dobrý výkon. Vedeli sme, že Senica má svoju kvalitu. Teší ma, že sme jej dokázali dať tri góly. Tento súper nám v tabuľke najviac dýchal na chrbát, preto si víťazstvo veľmi ceníme."

Vladimír Koník (tréner Senice): "Netajím, že sme do Bratislavy pricestovali s úmyslom bodovať. Úvodných desať minút sme hrali profesorský futbal a Slovan si vypracoval niekoľko šancí. Potom sa hra vyrovnala, hrozili sme z rýchlych protiútokov. O osude stretnutia rozhodla nekoncentrovanosť našich hráčov najmä v druhom polčase, lebo góly, ktoré sme dostali, boli úplne zbytočné. Som rád, že mužstvo neprestalo bojovať ani za stavu 1:3 a ešte zápas zdramatizovalo. Škoda, že sme síce dali Slovanu dva góly, ale nevyťažili sme z toho nič."

Mládež v akcii: Zápasový program mládežníckych družstiev