ZŠ Štefanov sme pozvali na derby s Myjavou

ZŠ Štefanov sme pozvali na derby s Myjavou

23.04.2013 | Redakcia

stefanov chalaniV rámci akcie Futbal pre deti sme navštívili ZŠ v neďalekom Štefanove. Deti sa futbalistov FK Senica nevedeli dočkať. Na chodbe v škole sa ich zišlo vyše 100. Po úvodnom príhovore prišli dostali priestor tí najmenší. Začali sa pýtať. Ako prvý nabral smelosť Mirko. „Na akom poste hrávate?“ Pýta sa Juraja KrižkaTomáša Kóňu, sediacich v horúcich kreslách. Obaja zhodne odpovedajú: „Sme stredopoliari.“ Mirko neváhal ani sekundu a bleskovo odpovedal. „Ja som zas obranca,“ hovorí. Po Mirkovi prišli na rad i iné deti. Niektoré sa hanbili futbalistov viac, niektoré toto slovíčko nepoznali. Počas hodiny strávenej medzi deťmi si Tomáš i Juraj zaspomínali, aké to bolo sedieť v školskej lavici. „Najradšej som mal telesnú. Ostatné predmety mi veľa nevraveli,“ hovorí kapitán senického tímu Tomáš Kóňa.

Po otázkach z publika sa všetci presunuli na multifunkčné ihrisko v areáli školy. Deti si mohli s futbalistami zasúťažiť, zahrať krátky futbal, ale i získať cenný autogram od dvojice futbalistov.

Deti zo Štefanova sme na záver ešte raz pozvali na regionálne derby s Myjavou, ktoré je na programe 4.5. o 17:00. Škola dostala 100 lístkov na zápas. „Záujem je obrovský. Tieto deti nemajú veľa príležitostí niekam vycestovať. Raz sme boli na hokeji v Bratislave. Bol to pre ne obrovský zážitok. Vážime si, že ste ponúkli takúto príležitosť našej škole. Na futbal prídeme v plnom počte,“ hovorí riaditeľka ZŠ Štefanov Zuzana Burdová. A komuže budú deti v derby s Myjavou fandiť? „Senici,“ zakričali si spoločne.

Foto z akcie:

{yoogallery src=[/images/stories/fotogalerie/20130423_stefanov] width=[130] height=[100]}

Video z akcie:

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Pod Dubňom päť gólov. O troch bodoch rozhodol kapitán Dias

Pod Dubňom päť gólov. O troch bodoch rozhodol kapitán Dias

20.10. | Igor Tabiš
V nedeľu pod Dubňom proti AS Trenčín

V nedeľu pod Dubňom proti AS Trenčín

18.10. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

18.10. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu