Sedemnástka už s náskokom 10 bodov

23.04.2013 | Redakcia

fans salyĎalšie majstrovské zápasy majú za sebou mládežnícke mužstvá. Prvoligoví dorastenci privítali v Čáčove rovesníkov z Dubnice. Devätnástke sa nedarí premieňať vypracované gólové možnosti, čo vedie k zbytočnej strate bodov. V zápase neboli horším celkom, hosťom však výborne vyšli brejkové situácie a duel doviedli do víťazného konca. Svoju suverénnosť v súťaži opäť potvrdili hráči sedemnástky. Po výbornom kolektívnom výkone porazili súpera rozdielom triedy a v tabuľke sú aj naďalej bez prehry už s 10-bodovým náskokom. B-dorasty sa prvýkrát na jar predstavili na súperovom ihrisku, keď cestovali do Púchova. Zápasy sa hrali na ihrisku v Nosiciach, na ktorom sa nedalo kombinovať, čo vyhovovalo bojovným domácim. Osemnástke sa nepodarilo prelomiť obranný val súpera a zrodila sa bezgólová remíza. Rovnako ako sedemnástka ešte na jar neinkasovala. Šestnástke sa podarilo súpera zlomiť a dvomi gólmi po prestávke zaslúžene doviedli duel do víťazného konca. Starší žiaci privítali nováčika zo Šale. Na hráčov pätnástky prišiel po Nike cup-e útlm a v 1. polčase sa herne trápili. Po prestávke sa predsa len strelecky presadili a stretnutie otočili vo svoj prospech. Štrnástka svojho súpera poľahky prevalcovala, keď mu nastrieľala sedem gólov. Mladší žiaci hrali doma so slabými Topoľčanmi. Trinástka aj dvanástka potvrdila úlohu favorita, nasúkali 17 gólov a o ich víťazstvách nebolo pochýb. Prípravky cestovali do Nitry - jedenástka prehrala, desiatka a deviatka vyhrala.

Starší dorast U19 - 1. liga - 22. kolo
FK Senica - MFK Dubnica   1:3 (1:1)
gól:
Ivan Pikulík (11m)

Senica
- D. Kubica - M. Durilla (81. Š. Chalány), T. Kapusta, Z. Filípek, P. Šenk - D. Ventúra (53. J. Krč) - R. Sirota, I. Pikulík, T. Komara, N. Dzaba (53. J. Krajčovič) - J. Kosorin

Stanislav Macek (tréner): „Do zápasu sme vstúpili aktívne, keď už v 3. min po peknej krídelnej akcii a následnom centri Dzabu trafil volejom žrď hosťujúcej brány Kosorin. O desať minút po rohu Komaru znovu zvonila žrď po hlavičke Kapustu. V 15. min po akcii Komaru s Pikulíkom postupoval Šenk na hosťujúceho brankára úplne sám, avšak trafil iba jeho nohy. V 17. min po našej chybe v rozohrávke súper prakticky z prvej akcie otvoril skóre Bielikom - 0:1. My sme sa snažili znovu hrať aktívne, držali sme loptu vo svojej moci a odmenou nám bol vyrovnávajúci gól v 32. min, keď Pikulík premenil penaltu po faule na Kosorina. V 38. min sme znovu mohli steliť gól, keď po rohu Pikulíka odrazenú loptu poslal Kosorin tesne vedľa. Do 2. polčasu sme vstúpili aktívne, boli sme lepším mužstvom, súpera sme dostali pod tlak, ale bohužiaľ sa momentálne trápime v koncovke. Gólom neskončili ani dve pekné strely aktívneho Krča. Pri peknej ďalekonosnej strele Komaru sa vyznamenal brankár hostí. A keď v 78. min Krajčovič z 5m mieril tesne nad prišiel zákonite trest. Súper v 82. a 85. min po dvoch brejkových situáciách strhol víťazstvo na svoju stranu. Vyhralo šťastnejšie mužstvo, avšak z toľkých príležitostí musíme jednoducho streliť góly, keď chceme pomýšľať na víťazstvo.“

Starší dorast U18 - 2. liga - 22. kolo
FK Púchov - FK Senica   0:0

Senica - M. Hruška - D. Celláry, M. Šustek, M. Hrubša, A. Letrik - A. Krčík, T. Slovík, F. Duban (56. D. Nestola), R. Balážik - D. Nemec, D. Slovík

Milan Suchý (tréner): „Zápas sa hral v Nosiciach na katastrofálnom ihrisku. Od začiatku to bolo bojovné stretnutie, veľmi ťažko sa kombinovalo, bolo veľa osobných súbojov. V 1. polčase sme si vytvorili pár nebezpečných situácií, najväčšiu šancu zahodil D. Slovík. Po prestávke nepremenil čistú príležitosť R. Balážik, ktorý z bezprostrednej blízkosti nastrelil domáceho brankára. Gól sa nám podarilo vsietiť po peknej kolmej akcii, keď sa presadil D. Slovík, rozhodca ho však pre údajné postavenie mimo hry neuznal. Domáci v závere mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, Pilný však čistú príležitosť nepremenil. Stretnutie sa veľmi ťažko hodnotí, pretože vďaka terénu absentovala väčšia futbalovosť, bolo nemožné kvalitne zakombinovať, veľa futbalovej krásy diváci nevideli. Spokojný som s prístupom hráčov.“

Mladší dorast U17 - 1. liga - 22. kolo
FK Senica - MFK Dubnica   3:0 (1:0)
góly:
Erik Otrísal, Juraj Chvátal, Martin Mihálik

Senica
- S. Szkuban - M. Privrel, E. Otrísal, D. Ceplák, E. Chvál - D. Malý, P. Mynář - M. Rajník, J. Chvátal, T. Královič - S. Mráz (72. M. Mihálik)

Jozef Dojčan (tréner): „Proti nebezpečnému súperovi sme podali po všetkých stránkach výborný výkon. Počas celého zápasu sme boli veľmi koncentrovaní a naši chlapci hrali s ohromnou chuťou. Rýchlosť v kombináciách a hlavne v získavaní lôpt nás zdobila od úvodu až do konca zápasu. Do polčasu sme sa z viacerých šancí dokázali presadiť len gólom Otrísala po rohovom kope. Aj 2. polčas sme začali náporom, ale naše šance likvidoval výborný brankár Dubnice Strelčík. Nepremenenie našich šancí dávalo hosťom nádej na vyrovnanie, ale naša defenzíva fungovala veľmi spoľahlivo. S blížiacim sa koncom sme začali poriadne prikladať pod kotol a vyústenie nášho snaženia nám prinieslo dva rýchle góly Chvátala a Mihálika. Naše víťazstvo je úplne zaslúžené a myslím si, že aj diváci si prišli na svoje obojstrannou kvalitou hry.“

Mladší dorast U16 - 2. liga - 22. kolo
FK Púchov - FK Senica   0:2 (0:0)
góly:
Peter Varga, Mário Chvíla

Senica - B. Száraz - D. Baša, D. Kozák, J. Kubrický, M. Nestorik - L. Kojnok, P. Varga, M. Pittner - M. Vrábel (68. M. Chvíla), M. Kosorin (77. S. Štefek), J. Kovalovský (62. K. Kruppa)

Eduard Pagáč (tréner): „Na nie moc dobrom ihrisku v Nosiciach bol 1. polčas viac o osobných súbojoch ako o futbale, hralo sa medzi 16-kami, súper každú loptu nakopával, z čím sme nemali moc problémov. 2. polčas bol jednoznačný z našej strany, aj napriek terénu sme hrali po zemi, súpera sme jednoznačne prevýšili a zaslúžene sme strelili dva góly. Víťazstvo je vydreté, ale zaslúžené.“

Starší žiaci U15 - 1. liga - 20. kolo
FK Senica - Slovan Duslo Šaľa   2:1 (0:1)
góly:
Dušan Tešlár, Martin Adamec

Senica - F. Valach - M. Matušica (36. D. Weiss), M. Svatík, P. Mikúšek, D. Nemček - F. Blažek, M. Adamec, F. Popluhár (67. V. Jánošík) - D. Tešlár, F. Bzdúšek (51. K. Sekela), V. Jedinák

Lukáš Kaplan (tréner): „Po návrate z Nike Premier Cup-u, sme odohrali domáci zápas proti Šali. Chlapci ostali hlavami ešte asi v Prahe, a tak aj vyzeral celý 1. polčas. Súper nás zato potrestal gólom v 27. minúte a bolo 0:1. V polčasovej prestávke sme si v šatni vysvetlili pár situácií a na ihrisko sme išli s cieľom otočiť duel v náš prospech. Som rád, že slová a chcenie neostalo len v šatni a zápas sme dokázali otočiť, keď hneď v úvode 2. polčasu v 39. min dal gól Tešlár a v 52. min sa presadil Adamec. V zápase nie som spokojný s hráčmi a ani s výkonom, lebo majú oveľa naviac.“

Starší žiaci U14 - 1. liga - 20. kolo
FK Senica - Slovan Duslo Šaľa   7:0 (4:0)
góly:
Ondřej Konečný 4, Ivan Perička, Mário Galba, Mário Krišák

Senica - E. Kirka - T. Šefčovič, J. Bohunický, M. Krišák, M. Galba (50. D. Smolinský) - K. Ravas, I. Perička, M. Mášik, O. Konečný (45. J. Serdahely) - M. Kovaľ (56. P. Januška), D. Michalovský (36. N. Mihál)

Vladimír Helbich (tréner): „Proti Šali sme nastúpili s odhodlaním napraviť zlý dojem z predošlých zápasov. Hráči to na ihrisku dokázali, počas celého duelu dominovali, konečný výsledok je pre súpera lichotivý, určite si však uvedomujeme fakt, že sme urobili prvý správny krok. Je však dôležité, že chlapcov futbal baví, chcú na sebe pracovať a zlepšovať sa. Gratulujem Konečnému k štyrom gólom, za svoju pracovitosť a prístup k tréningu si to zaslúžil!“

Mladší žiaci U13 - 1. liga - 21. kolo
FK Senica - MFK Topoľčany   10:1 (4:1)
góly:
Dominik Martišiak 4, Erik Závodský a Mário Hollý po 2, Marko Totka, Jakub Kuchta

Senica - F. Ivánek - L. Kučera, M. Rosa, J. Štefanka - M. Totka, P. Allina - M. Hollý, D. Martišiak, E. Závodský
Striedali: L. Greguš - F. Hačunda, J. Baláž, J. Kuchta, J. Krakovský, O. Bohun, L. Šurek

Rudolf Bíly (tréner): „Topoľčany prišli s jediným cieľom, a to uhrať čo najprijateľnejší výsledok, pretože hneď od prvej do poslednej minúty to bol zápas na jednu bránu! Chlapci si dnes schuti zakombinovali a hlavne zastrieľali a len vďaka konštrukcie brány, ktorú sme dnes trafili päťkrát a našej slabšej koncentrácie v zakončení sme nevyhrali ešte väčším rozdielom. Chlapcom ďakujem za chuť a radosť z hry a tešíme sa na Trnavu.“

Mladší žiaci U12 - 1. liga - 21. kolo
FK Senica - MFK Topoľčany   7:0 (3:0)
góly:
Damián Švárny 2, Boris Chanečka, Dávid Veselský, Marko Kunka, Šimon Mach, Filip Hoško

Senica - T. Vrzala - M. Mihál, F. Hoško, B. Chanečka - D. Ventúra, V. Mička, D. Veselský - M. Kunka, D. Švárny
Striedali: M. Andrášik, J. Cigánek, R. Scholtz, Š. Mach, M. Hrúz

Jaroslav Hutta (tréner): „Mali sme dobrý vstup do zápasu, keď už v 2. min po prihrávke Veselského otvoril skóre Švárny. V 10. min potiahol dobre loptu Chanečka a jeho tvrdá strela znamenala náš druhý gól. Do dobrých príležitostí sa dostal Kunka, ale skórovať sa mu nepodarilo. V 18. min zahrával Mička rohový kop a Veselský dal náš tretí gól. Po zmene strán naša prevaha pokračovala a v 32. min po akcii Švárneho zvýšil na 4:0 Kunka. Potom sa do dobrých príležitostí dostal Andrášik, ale bránu prestrelil. V 43. min pridal svoj druhý gól Švárny a o chvíľu na to sa gólovo presadil aj Mach. V 56. min tvrdo vystrelil Hoško, ale až jeho druhá strela skončila v sieti, a tak uzavrel skóre na 7:0 v náš prospech.“

Prípravka U11 - 14. kolo
FC Nitra - FK Senica   5:3 (4:2)