Hlas kabíny: To sa ani nedalo nedať

22.04.2013 | Redakcia

kalabiska222Už-už to vyzeralo, že aj tretí domáci zápas Senice v rade sa skončí deľbou bodov. Štyri minúty pred koncom ale napol sieť Jan Kalabiška a rozhodol o tom, že všetky body ostanú na Záhorí. „To sa ani nedalo nedať,“ usmieva sa po stretnutí šťastný strelec.

Krajské derby ako remeň sledovalo vyše 4000 divákov. V 26.min už Záhoráci videli gólmi Štepanovského a Wijlaarsa 2:0, no Trnava dokázala vyrovnať. Zvratu v stretnutí pomohlo z veľkej miery vylúčenie domáceho obrancu Patrika Mráza, ktorý musel v 50.min predčasne pod sprchy. „Vylúčenie zasiahlo do našej taktiky, museli sme sa viac stiahnuť a hrať na brejky. Trnava si vytvorila tlak. Má kvalitné mužstvo, proti ktorému je veľmi náročné hrať v početnom oslabení. Naše víťazstvo je o to cennejšie,“ pokračuje Kalabiška.

Keď Kalabiška štyri minúty pred koncom skóroval, mnohí fanúšikovia si premietli v hlave odvetu 1.predkola Európskej ligy proti MTK Budapešť. V domácom zápase takisto Kalabiška tesne pred záverečným hvizdom napol súperovu sieť. Gól bol podobne z kategórie veľmi dôležitých, veď znamenal postup do ďalšej fázy Európskej ligy. „Tiež mi to napadlo. Vskutku podobná situácia ako proti MTK. Takisto aj vtedy zápas sledovalo veľa divákov. Podobne emotívny moment," dodáva s pokojom Angličana Jan Kalabiška.