Úspešný víkend mládeže

17.04.2013 | Redakcia

u15 lavickaUplynulý víkend sa senickej futbalovej mládeži vydaril. Okrem výbornej reprezentácie starších žiakov U15 na prestížnom Nike Premier Cupe sa darilo aj ostatným tímom, keď z 9 majstrovských zápasoch dokázali zvíťaziť osemkrát. Ligoví dorastenci cestovali na východ republiky do Bardejov. Napriek kvalitnému výkonu sa nedarilo devätnástke, ktorá súperovi podľahla. Sedemnástka aj naďalej v súťaži dominuje, tentoraz vyhrala rozdielom triedy a na jar ešte neinkasovala, čo už je 450 minút. Na čele tabuľky už má 8-bodový náskok pred Nitrou a Slovanom. B-dorasty sa po štvrtýkrát na jar predstavili na domácej pôde, tentoraz proti Lokomotíve Trnava. Obidva mančafty - osemnástka aj šestnástka - si hladko poradili so svojimi súpermi a potvrdili svoje líderské postavenia v tabuľkách. Mladší žiaci cestovali do Šale, kde zverenci trénerov Bíleho a Huttu zaknihovali dve víťazstvá. Prípravky privítali Sereď a v troch dueloch im nasúkali 26 gólov.

Starší dorast U19 - 1. liga - 21. kolo
Partizán Bardejov - FK Senica   2:0 (1:0)

Senica - D. Kubica - D. Vandraško (24. M. Šustek), M. Hrubša, Z. Filípek, P. Šenk - P. Balážik - M. Durilla, I. Pikulík, T. Komara, R. Sirota (68. D. Nemec) - Š. Chalány (57. J. Krajčovič)

Stanislav Macek (tréner): „Do zápasu sme vstúpili veľmi aktívne. Od prvých minút bolo na ihrisku prakticky jedno mužstvo. Domácich sme prehrávali po všetkých stránkach. Mali sme dobrý pohyb, nebáli sme sa kombinovať a naša prechodová fáza bola rýchla a presná. Súper sa dostával k lopte len sporadicky, ale bohužiaľ, šance aké mal Sirota, Chalány a Komara musíme jednoducho premeniť. Zákonite prišiel trest, keď domáci z prvého útoku v 31. min otvorili skóre strelou spoza 16-ky. 2. polčas bol podobný prvému. My sme sa snažili hrať, dobre sme držali loptu, avšak znovu sme zahodili prakticky nemožné, keď Chalány mieril vedľa a Krajčovičov pokus bravúrne zneškodnil brankár Gmitter. Domáci sa počas celého zápasu iba bránili a v 71. min im znovu vyšiel brejk, po ktorom vyhrávali už 2:0. Chcem pochváliť chlapcov za predvedený výkon a dúfam, že v ďalších zápasoch k dobrej hre pridáme aj góly.“

Starší dorast U18 - 2. liga - 21. kolo
FK Senica - Lokomotíva Trnava   4:0 (1:0)
góly: Dominik Slovík 2, Erik Guoth, Denis Ventúra

Senica - M. Hruška - D. Celláry, M. Šustek (63. F. Duban), M. Hrubša, A. Letrik - D. Slovík (73. Ľ. Obuch), T. Slovík (69. A. Krčík), D. Ventúra, R. Balážik - D. Nemec (57. D. Nestola), E. Guoth

Milan Suchý (tréner): „Do zápasu sme vstupovali s cieľom potvrdiť dobrú formu z úvodných zápasov. V prvom polčase sme sa ťažko presadzovali proti zhustenej obrane súpera, viaceré akcie sme nedotiahli do koncovky. Súper hrozil z brejkových situácií, v dvoch momentoch nás podržal brankár Hruška. Do vedenia sme sa dostali po krídelnej akcii a prízemnej centrovanej lopte od Nemca, keď sa presadil Guoth. Po polčase sme sa presadili dvakrát po koncovke pohotového D. Slovíka. Od tohto momentu sa bohužiaľ zápas viacmenej dohrával, pretože súper už hral bez vylúčeného stopéra Prelovského, my sme po prestriedaní nevedeli určitý čas nájsť správny rytmus, nakoniec sa nám podarilo ešte vsietiť 4. gól po rohovom kope Letrika, keď sa pohotovou strelou po zemi presadil Ventúra. V zápase mi z našej strany chýbala väčšia kreativita v útočnej fáze. Našim najlepším hráčom bol R. Balážik.

Mladší dorast U17 - 1. liga - 21. kolo
Partizán Bardejov - FK Senica   0:3 (0:3)
góly: Dominik Malý (11m), Marek Rajník, Patrik Mynář

Senica - M. Junas - M. Privrel, E. Otrísal (75. D. Baša), D. Ceplák, E. Chvál - D. Malý, P. Mynář - M. Rajník, J. Chvátal (61. A. Konečný), T. Královič (70. K. Kruppa) - M. Mihálik (67. A. Krčík)

Jozef Dojčan (tréner): „Na východe republiky sme podali veľmi kvalitný a koncentrovaný výkon. O výsledku zápasu sme rozhodli už do polčasu, keď sa postupne presadili Malý, Rajník a Mynář. Počas celého duelu sme domácich prakticky do ničoho nepustili a výsledok mohol byť aj výraznejší v náš prospech. Chlapci hrali s chuťou a divákom predviedli kopu pekných akcií.“

Mladší dorast U16 - 2. liga - 21. kolo
FK Senica - Lokomotíva Trnava   3:0 (1:0)
góly: Milan Nestorik, Martin Švolík, Marek Pittner

Senica - S. Szkuban - D. Baša, D. Kozák, F. Palkovič, M. Chvíla - J. Kubrický, M. Švolík (75. L. Prokop), M. Pittner - M. Vrábel, M. Kosorin, M. Nestorik (76. V. Jánošík)

Eduard Pagáč (tréner): „Vo štvrtom jarnom zápase sme hrali s Lokomotívou Trnava a celý zápas bol o našej snahe prekonať súperovu obranu, čo sa nám podarilo trikrát - v 18. min Nestoríkom, v 68. min Švolíkom a v 74. min po najkrajšej akcii zápasu Pittnerom, ktorý prešiel stredom ihriska a po narážačke s Kosorinom využil samostatný nájazd na brankára. Stretnutie nemalo vysoké tempo, hrať sme chceli len my.“

Mladší žiaci U13 - 1. liga - 20. kolo
Slovan Duslo Šaľa - FK Senica   0:2 (0:1)
góly: Patrik Allina, Dominik Martišiak

Senica - F. Ivánek - L. Kučera, M. Rosa, J. Štefanka - M. Totka, M. Dubec - M. Hollý, D. Martišiak, M. Galba
Striedali: L. Greguš - E. Závodský, F. Hačunda, J. Baláž, J. Kuchta, J. Krakovský, O. Bohun, P. Allina

Rudolf Bíly (tréner): „Do Šale sme cestovali s vedomím, že nás čaká ťažký a dôležitý zápas s fyzicky vyspelým mužstvom, na ktorý sme sa poctivo pripravovali. Od prvej do poslednej minúty sme boli lepší vo všetkých herných činnostiach a hlavne sme boli mužstvo, ktoré chcelo po celý duel hrať kombinačný futbal. Po góloch Allinu a kanoniera Martišiaka sme s prehľadom vyhrali 2:0! Veľmi ma teší, že chlapci hrali s chuťou a radosťou a súpera po celý zápas nepustili do vážnejšej šance. Gratulujem celému mužstvu za výkon a predvedenú hru.“

Mladší žiaci U12 - 1. liga - 20. kolo
Slovan Duslo Šaľa - FK Senica   0:7 (0:3)
góly: Marko Kunka, Damián Švárny a Ján Cigánek po 2, Viktor Mička

Senica - T. Vrzala - M. Mihál, F. Hoško, B. Chanečka - D. Ventúra, V. Mička, D. Veselský - M. Kunka, D. Švárny
Striedali: M. Andrášik, J. Cigánek, V. Buzay, M. Hrúz

Jaroslav Hutta (tréner): „Od začiatku stretnutia sme mali prevahu a hneď z prvého útoku sa dostal do šance Ventúra, ale trafil iba bočnú sieť súperovej brány. V 3. min sa výborne uvoľnil Mička a jeho technická strela skončila v bráne. O chvíľu na to neskončila v sieti Kunkova strela a ani samostatný únik Andrášika. Náš druhý gól dal Kunka, keď svojim dôrazom pretlačil loptu do brány. Na 3:0 v náš prospech zvýšil tvrdou strelou Švárny v 24. min a polčas uzavrel strelou do brvna Chanečka. V 2. polčase sme pokračovali v dobrom výkone a v 35. min Švárny hlavou pridal náš štvrtý gól a v 41. min po samostatnej akcii aktívny Kunka piaty. Skóre uzavrel svojimi dvomi glmi Cigánek, keď dobre vyriešil svoje postavenie pred súperovou bránou.“

Prípravka U11 - 13. kolo
FK Senica - ŠKF Sereď   14:0 (7:0)
góly: Samuel Hlaváč 5, Jakub Buchel 4, Filip Buchel, Adrián Roman, Samuel Vincek, Andrej Rampáček, Lukáš Jalobnický

Prípravka U10 - 13. kolo
FK Senica - ŠKF Sereď   6:1 (4:0)
góly: Filip Blaha a Daniel Bogdalík po 2, Ján Vrablic, Filip Piroha

Prípravka U9 - 13. kolo
FK Senica - ŠKF Sereď   6:2 (4:1)
góly: Damian Dobiaš 2, Jakub Tomašovič, Adam Mikulka, Juraj Vyletel, Adam Bíly