FOTO a VIDEO návrat k víkendovému Nike Premier Cup-u

FOTO a VIDEO návrat k víkendovému Nike Premier Cup-u

16.04.2013 | Redakcia

nike212121V minulosti sa turnaja zúčastnili hviezdy ako Fernando Torres, Lionel Messi, Cesc Fabregas, Robinho či Andrés Iniesta. Do najväčšieho žiackeho futbalového projektu na svete Nike Premier Cup sa každoročne zapojí vyše 9 tisíc futbalových tímov z 43 krajín sveta. Vyvrcholením je svetové finále, ktorému však predchádzajú národné a nadnárodné kolá. V minulosti sa kvalifikácia hrala aj na Slovensku. Tento rok mal premiéru česko-slovenský model. Pražský Strahov sa tak uplynulý víkend zaplnil 20-timi najlepšími tímami do 15 rokov zo SR a ČR.

Medzi špičku z oboch krajín patrí i FK Senica, na prestížnom turnaji preto naši chlapci nemohli chýbať. Turnaj odštartoval vo štvrtok (11.4.) slávnostným zahájením a žrebom. Mladí futbalisti FK Senica sa v základnej skupine stretli až s troma slovenskými súpermi. Chlapci zaváhali len raz, keď podľahli Trenčínu 0:2. Inak si v skupine počínali jednoznačne a po výhrach s Michalovcami, Banskou Bystricou a Libercom šli do vyraďovacích bojov z prvého miesta. Štvrťfinálový duel zvládli zverenci Lukáša Kaplana na výbornú, keď Olomouc porazili hladko 3:0. Semifinálový duel bol vyrovnaný. V základnom hracom čase ani v predĺžení gól nepadol, a tak rozhodovali pokutové kopy. Šťastnejší boli mladíci z Ostravy, ktorí po výsledku 1:1 a 6:5 na PK postúpili do vytúženého finále.

Vysnívané finále našim chlapcom o vlások ušlo, no v boji o bronz zmobilizovali všetky sily a po bezgólovom výsledku porazili Trenčín na penalty. Škoda, sklamanie v senických radoch bolo obrovské, no fakt, že FK Senica je najlepším slovenským tímom na tohtoročnom Nike Premier Cup-e nám už nik nevezme. Trofej pre najlepšieho brankára si navyše odniesol senický gólman Benjamín Száraz.

Sumár zápasov i detailnejší popis turnaja nájdete v najnovšom čísle časopisu FK Senica, ktorý bude mať premiéru pred nedeľným zápasom so Spartakom Trnava (o 19:00).

video z turnaja:

fotogaléria z turnaja:

{yoogallery src=[/images/stories/fotogalerie/20130416_nike_cup] width=[130] height=[110]}

 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

18.10. | Igor Tabiš

"Náš vzťah je založený na rešpekte a podpore," vysvetľuje Federico Taborda

16.10. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Výborné výkony mladších žiakov v Trenčíne

Mládež v akcii: Výborné výkony mladších žiakov v Trenčíne

14.10. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu