”Exšošon” Mráz: Výhra je sladká

"Exšošon" Mráz: Výhra je sladká

15.04.2013 | Redakcia

mraz zilina25Asi najviac si víťazstvo na pôde Žiliny (1:0) užívala dvojica „exšošonov“ Martin Ďurica a Patrik Mráz. Kým starší Ďurica už nastúpil proti svojmu niekdajšiemu mužstvu v drese Senice niekoľkokrát, pre 26-ročného Mráza to bola premiéra. „Tri body zo Žiliny chutia výborne. Keď niekde pôsobíte 2,5 roka a odrazu stojíte proti niekdajším spoluhráčom, chcete byť úspešní. Navyše v Žiline sa nevyhráva každý deň,“ usmieva sa po stretnutí Patrik Mráz.

V corgoňligovom ročníku 2009/2010 sa v drese Žiliny tešil ľavonohý obranca z majstrovského titulu. Od tých čias sa v toho v kádri „šošonov“ veľa zmenilo. Staré kamarátstva ale ostali. „V Žiline mám stále veľa kamarátov. Nijak zvlášť sme sa ale pred zápasom nehecovali. Pred stretnutím sme sa privítali, prehodili pár slov, a to bolo všetko. Snažil som sa maximálne sústrediť na zápas. Chceli sme získať nejaké body, čo sa nám nakoniec aj podarilo,“ prezrádza Mráz, ktorý nazbieral už tri ajstrovské tituly. Okrem Žiliny vyhral ligu i s tímami Artmedia Bratislava a Slask Vroclav.

Od 36.min hrali Seničania v početnej výhode. Záhoráci hýrili aktivitou najmä v prvom dejstve, po zmene strán ťahala nitkami zápasu domáca Žilina. O všetkom rozhodla 86. minúta a presný úder striedajúceho Rolanda Blackburna. Žilina tak pokračuje v jarnom trápení. „Ja budem stále tvrdiť, že Žilina nepatrí tam, kde sa momentálne nachádza. Žilina má kvalitné mužstvo. Patrí na popredné priečky. Aj preto sme radi, že sme pod Dubňom dokázali zvíťaziť. Prvý polčas z našej strany bol veľmi dobrý, druhý horší. Výhry zo súperových ihrísk musíme premietnuť aj na domáci trávnik,“ zamýšľa sa Patrik Mráz.

Zo sektora hostí sa počas celých 90 minút ozývali hlasné pokriky. Podporu Záhorákov cítili aj hráči na trávniku. „Som rád, že za nami cestovali takú diaľku. Cítili sme ich podporu. Veľmi by som im chcel touto cestou poďakovať a budem rád, keď ich budeme mať za chrbtom stále,“ smeruje slová k fanklubu Železná únia 1921 polovičný Záhorák. „Môj otec je z Malých Levár. Cítim sa ako polovičný Záhorák. V lete mi končí zmluva, uvidíme, čo ďalej. Zatiaľ tomu nechávam voľný priebeh. Cítim sa tu však výborne,“ dopĺňa Mráz.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

18.10. | Igor Tabiš

"Náš vzťah je založený na rešpekte a podpore," vysvetľuje Federico Taborda

16.10. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Výborné výkony mladších žiakov v Trenčíne

Mládež v akcii: Výborné výkony mladších žiakov v Trenčíne

14.10. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu